Valstybė biudžetą pasipildys nuskriausto vaiko sąskaita

Už fizinio skausmo sukėlimą mažametei dukrai nuteista Širvintų rajono gyventoja J. D. Jai teismas skyrė galutinę 34 MGL (1700 Eur) baudą. Po tokio nuosprendžio kyla minčių: ar šiuo atveju buvo pasiektas teisingumas, o gal Temidė mažamečiams atsiuntė naujų išbandymų, apkarpydama ir taip menkas šeimos pajamas?

Išsiskyrusi, bedarbė, neteista J. D. baudžiamojon atsakomybėn buvo patraukta už tai, kad kovo 23-iąją mušdama nežymiai sužalojo mažametį artimąjį giminaitį.  Tądien namuose, būdama neblaivi, ji tyčia ne mažiau kaip tris kartus sudavė žarstekliu savo mažametei dukrai. Dėl to mergaitei atsirado poodinių kraujosrūvų.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 140 str. 3 d. už tokią nusikalstamą veiką yra numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Kaltinamoji prisipažino padariusi šią nusikalstamą veiką ir paaiškino, kad nesusivaldė, kai namuose dvi dukros, kažko nepasidalijusios, sukėlė triukšmą. Tuo metu namus tvarkiusi J. D. sudavė vienai dukrų per ranką. Maniusi, kad rankoje laiko skudurą, ji nepastebėjo, kad tai – žarsteklis.

Paskui paaiškėjo, kad tądien J. D. su sugyventiniu, su kuriuo augina du bendrus vaikus, namuose išgėrė 0,7 litro degtinės butelį, o paskui dar viena išgėrė 3 litrinius sidro butelius. Po to, kai J. D. trenkė žarstekliu, sugyventinis jį atėmė.

Kad mergaitė buvo sumušta, paaiškėjo kitą dieną darželyje. Atvežus J. D. į policiją, jai buvo nustatytas vidutinis (1,92 prom.) girtumas.

Teismas J. D. skyrė įstatymu numatytą švelniausią bausmę – artimą minimumui baudą. Tačiau akivaizdu, kad tai bus pinigai, kurie šiaip jau galėtų būti panaudoti vaikų labui.

Motinai taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė – dalyvavimas smurtinį elgesį keičiančiose programose, kurią ji turi įvykdyti per 8 mėnesius.

ŠK

     
Naujausi komentarai
  • birute    2018-06-14 20:15         

    o tai gal tai girtai motinai reikejo iteikti pagyrimo rasta uz vaiko sumusima ar palaukti kol uzmus,atimt vaikus reikia ir dar bauda kad sumoketu,maziau sidrui liks

  • ŠLP    2018-06-12 11:34         

    Širvintų rajonui reikia naujo, jauno, ūkiško, atsakingo, ne kapitalistinio mąstymo, nebuvusio politikoje ir nesugadinto, bet žinančio, ko rajonui reikia – žmogaus.galime statyti pramogų kompleksus, bet ar nuo to reikia pradėti? Ar nereikia tokiam rajonui gamybos? Duoninė – uždarė, sėklas – uždarė, melioracija – baigia išvežti likučius, tuoj uždarys….. KODĖL??? žmonės patys kalti, kad tiki svajonėmis… Gerbiamieji, Jie nepasikeis, pasikeiti gali tik Jūsų mąstymas ir balsavimas…

    Pagarbiai, Širvintų Liaudies Partijos atstovas

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar rinkimuose atiduotumėt savo balsą už teistą asmenį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 18 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.