Ugniagesiai prašys užpildyti klausimyną

Eugenijus Iziumcevas

Eugenijus Iziumcevas

Vasario 8 dieną įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo aptarta kitą savaitę prasidedanti ir visus metus truksianti ugniagesių akcija, kurios metu šalyje bus siekiama aplankyti 100 tūkst. būstų, įvertinti jų gaisrinį saugumą ir apie tai informuoti šių būstų savininkus.

Kaip „Širvintų kraštui“ sakė Širvintų PGT viršininkas Eugenijus Iziumcevas, šios akcijos metu rajone ketinama aplankyti kelis tūkstančius būstų. Lyginant pagal savivaldybių skaičių (60), jų dydį, esamą gyventojų ir būstų skaičių, tai yra nemažai.

Ugniagesių vadovas sakė, kad ugniagesiai lankys ir individualiuose namuose, ir daugiabučių namų butuose gyvenančius žmones. Gyventojams bus siūloma užpildyti klausimyną, o pagal tuos atsakymus bus daroma išvada, ko reikėtų, kad aplankytas būstas būtų saugus ar dar saugesnis. Tuo pačiu ugniagesiai pakonsultuos, jei gyventojams kils kokių nors klausimų dėl priešgaisrinių reikalavimų, atsakomybės už tokius pažeidimus.

– Žmonės neturėtų baimintis kokių nors sankcijų, kadangi jų atsakymai tikrai nebus naudojami tam, kad nubausti ar priversti. Tai bus tik vertinimas, su kuriuo bus supažindinamas būste gyvenantis žmogus. Galima sakyti, ugniagesiai jį informuos, kokių priemonių patariama imtis, ir tik pats žmogus galės nuspręsti, kaip jam pasielgti, – sakė Eugenijus Iziumcevas.

Anot rajono ugniagesių vadovo, gyventojus ketinama lankyti ne tik dieną, bet ir po darbo valandų, savaitgaliais. Tai darys budinčios pamainos (jų yra keturios) darbuotojai ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriai.

– Posėdyje nuskambėjo, kad tais gyventojų lankymais gali prisidengti vagys, sukčiai ar kiti apgavikai, siekiantys patekti į būstus, gauti jiems reikalingos informacijos ar kaip nors reikalauti pinigų už tariamas paslaugas, konsultacijas. Pirmiausia, jokių pinigų renkama nebus. Antra, į būsto duris pasibeldę mūsų darbuotojai bus uniformuoti, parodys darbo pažymėjimus, o kieme stovės tarnybinis automobilis, pažymėtas specialiomis spalvomis, ženklais, įspėjamaisiais žibintais. Ar įsileisti pareigūnus į būstą ir bendrauti su jais, yra kiekvieno gyventojo pasirinkimas, tačiau mes viliamės, kad gyventojai geranoriškai pažiūrės į jų saugumui skirtą akciją, nepraleis progos įvertinti turimą būstą, – sakė Eugenijus Iziumcevas.

Siekdami didesnio atvirumo, ugniagesiai pasistengs iš anksto informuoti būstų gyventojus, kada ketina apsilankyti. Pavyzdžiui, apie tai praneš daugiabučių laiptinėse iškabinti lapeliai.

Suprantama, kad iškilus abejonėms dėl juos aplankiusių asmenų tikslų gyventojai gali paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir apie tai informuoti teisėtvarką.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+