Sumaištis prie gimnazijos jos vadovui priminė sovietmečio įvykius…

Eugenijaus Iziumcevo nurodymai ugniagesiams.

Eugenijaus Iziumcevo nurodymai ugniagesiams.

Penktadienį per du šimtus Musninkų gimnazistų gavo neprastą nuotaikos ir emocijų užtaisą savaitgaliui, mat į miestelyje įsikūrusią Alfonso Petrulio gimnaziją viena po kitos su švyturėliais ir garsiniais signalais atlėkė net šeši ugniagesių automobiliai. Jų jau laukė pro duris išrūkę ir pro pirmojo aukšto langus lyg varlės išstryksėję smalsuoliai.

– Situacija tokia: spėjame, kad, nenorėdamas rašyti kontrolinio darbo, kažkuris gimnazistų lietuvių kalbos ir literatūros kabinete sukėlė gaisrą. Kadangi kabinetas įsikūręs pirmajame pastato aukšte, labai greitai po mokyklą išplito dūmai, kilo grėsmė, kad gaisras persimes į antrojo aukšto patalpas. Be to, paaiškėjo, kad greičiausiai tas pats asmuo ar keli asmenys, pasinaudodami sumaištimi, sukėlė gaisrą ir kito korpuso trečiajame aukšte įsikūrusiame chemijos kabinete, – „Širvintų kraštui“ sakė gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius (paskui paaiškės, kad ten iš chuliganiškų paskatų buvo padegtas dūminis užtaisas).

Nevedžiosime skaitytojų už nosies ir iškart pasakysime, kad tai, ką pasakė direktorius, tebuvo Musninkuose surengtų planinių ugniagesių mokymų legenda. Suprantama, kad realaus pavojaus nebuvo – „gaisro“ apimtus kabinetus žymėjo signalinės vėliavėlės, o koridoriuose „evakuojamuosius“ ir ugniagesius pasitiko užrašai „Dūmai“. Tai tam, kad visi suprastų, kaip reikėtų elgtis tokioje situacijoje.

Vėliau keli pedagogai apgailestaus, kad išvakarėse nekilo mintis iš Širvintų pasiskolinti diskotekoms naudojamos „dūmų mašinos“ – gimnazistams ir ugniagesiams būtų buvę tikroviškiau.

Prieš mokymus Širvintų PGT viršininkas Eugenijus Iziumcevas sakė, jog jam dar neteko vadovauti rajono mokykloje kilusio gaisro gesinimui, o štai dirbant Ukmergėje teko dukart skubėti į panašion situacijon realiai patekusias švietimo įstaigas.

Apskritai panašių mokymų rajone rengiama kasmet, bet iki tol praktikuotasi viename iš mieste įsikūrusių lopšelių – darželių, paskui – pradinėje mokykloje. Mintis, kad pagaliau vertėtų „sukelti gaisrą“ ir kaime, priklauso Širvintų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktoriui Vidmantui Verikui. Musninkai tam labai tiko. Juo labiau, kad čia pat, už kelių šimtų metrų, yra įsikūrusi viena iš rajono Ugniagesių komandų.

Musninkiečiai pirmieji ir atskubėjo gesinti „degančios“ gimnazijos. Nuo skambučio į Bendrąjį pagalbos centrą iki vietos ugniagesių atvykimo praėjo 7 minutės. Musninkiečiai pro pravertą langą „užgesino“ gaisro židinį, tačiau kvėpavimo aparatais neaprūpinti vietos ugniagesiai dėl „uždūmintų patalpų“ negalėjo patekti į patalpas, kuriose, pedagogų skaičiavimais, buvo likę keturi vienuoliktokai. Juos mokymams parinko gimnazijos direktorius. Įdomu tai, kad apie šiuos „artistus“ nieko nežinojo pedagogai. Norėta patikrinti, ar jie pasiges per evakuaciją „pasimetusių“ gimnazistų. Suskaičiavę į kiemą išvestus gimnazistus mokytojai tiksliai pasakė, kelių vaikinų nėra ir kas jie tokie. „Pasimetėlius“, tarp kurių buvo vienas „sužeistas“, surado iš Širvintų atskubėję ugniagesiai. Kol jie ieškojo vaikinų, prisistatė ugniagesių komanda iš Gelvonų, paskui juos – iš Jauniūnų, o paskutiniai prisijungė Šešuolėlių ugniagesiai. Kaimo ugniagesių komandos tiesė naujas vandens tiekimo magistrales.

Visoms rajono ugniagesių pajėgoms susirinkti į Musninkus prireikė maždaug pusvalandžio.

Beje, informacija apie „gaisrą“ taip pat buvo perduota policijai ir Greitajai medicinos pagalbai. Apylinkės inspektorius atskubėjo vienas pirmųjų, o štai medikų komandos visiems pabodo laukti. Kai pagaliau pasirodė jų automobilis, nuo skambučio apie „gaisrą“ buvo praėjusios 54 minutės. Medikai ugniagesiams teisinosi, kad informacija apie įvykį juos pasiekė tik po 33 minučių, kai buvo paskambinta į Bendrąjį pagalbos centrą. Šiuolaikinių reformų rezultatas, ką čia bepridursi!..

Musninkų gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius „Širvintų kraštui“ sakė, kad tokie mokymai yra labai naudingi visiems, nes niekas negali garantuoti, ar neužklups tikras gaisras. Kad panašių situacijų kyla, direktorius gali pasakyti iš savo patirties – kai 1989 kovo 20-ąją Jonavos „Azote“ įvyko avarija ir į atmosferą buvo išmesta pavojingų teršalų, musninkiečiai buvo vieninteliai, iš karto rimtai įvertinę pranešimą apie avariją. Tada per pamokas mokiniai sėdėjo užsidėję medžiagines kaukes, su jomis buvo išleisti į namus.

Už tokią iniciatyvą anuometiniai rajono vadovai mokyklos direktorių, švelniai tariant, pašukavo prieš plauką. Oficialiai aiškinta, kad mokyklos direktorius be reikalo „supanikavo“, nors tikroji priežastis, anot Vlado Trakimavičiaus, buvo ta, kad be komunistų valdžios leidimo chemijos mokytoja turėtu prietaisu išmatavo, jog ore yra labai didelė amoniako koncentracija – ji net patalpose viršijo leistiną normą.

Kalbėdamas apie penktadienio pamokas, Vladas Trakimavičius sakė, kad beveik visos struktūros dirbo puikiai, tačiau klaidų nepavyko išvengti.

– Įsitikinau, kad, kilus tikram gaisrui, būtų daug saugiau, jei visi gimnazistai iš pirmojo aukšto patalpų iššoktų pro langus, o ne eitų koridoriais, kaip dalis darė šįkart, – sakė gimnazijos vadovas.

Gintaras Bielskis

mok1

Image 1 of 10

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Rendy parašė:

    uploader va pries 5min perejau zmaiida. SP mano nuomone netgi labai vykes zmaiidas. jei neziuresim i kai kurias klaidas viskas aishku ir idomu, ginkluote, sraigtasparniai ir .t.t,, man patiko manau pereisiu ir ant HARd

  • skaitytoja parašė:

    Tam, kad pašukuotų prieš plauką, reikia plaukus turėti

  • rokoko parašė:

    kam bereikalingas islaidavimas tokiem dalykam.galejo ir mieste paisdykauti su tom slangom .kam taip toli vaziuoto.

Kiti straipsniai:

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos