Smogė, nes „jis tiesiog ten buvo“…

2017 metais Širvintų rajone buvo užregistruoti 8 viešosios tvarkos pažeidimai, dėl jų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Tie, kas viešoje vietoje įžūliu elgesiu, grasinimais, piktybiškai tyčiodamiesi arba vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ar aplinkai ir sutrikdė visuomenės rimtį ar tvarką, baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Pernai tokių nusikaltimų, palyginti su 2016 metais, kai jų buvo užregistruota 18, sumažėjo daugiau nei dvigubai. Ko gero, panaši tendencija gali būti išlaikyta ir šįmet: kol kas per septynis mėnesius rajone buvo užregistruoti 5 viešosios tvarkos pažeidimai, vos vienu daugiau nei per tą patį 2017-ųjų laikotarpį.

Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad Baudžiamasis kodeksas yra švelnus tokius nusikaltimus darančių asmenų atžvilgiu, verta prisiminti, kad netgi už sąvokų „viešieji darbai“, „bauda“ slypi gana apčiuopiamos sąvokos – ilgi terminai, nemenkos piniginės sumos. Tuo įsitikino ir rajono gyventojas Aivaras M., dėl kurio chuliganiškų veiksmų pernai rudenį policija gavo N. M. pareiškimą.

Kaip ikiteisminio tyrimo metu, o paskui ir teisme teigė nukentėjusysis N. M., vėlų 2017 metų rugsėjo 24-osios vakarą jis su dviem draugais tėvo automobiliu „Audi A6“ atvažiavo į Širvintas, kur Plento gatvėje esančioje aikštelėje prie Kulinarijos parduotuvės susitiko su draugais. Apie 23.40 val. N. M. pastebėjo, kaip nuo Vilniaus pusės į aikštelę įvažiuoja juodos spalvos „Mercedes Benz“ universalas, iš kurio išlipo du matyti asmenys, vienas jų – Aivaras M. Pastarasis priėjo prie „Audi A6“ keleivio pusės, atidarė dureles, pasisveikino ir netikėtai smūgiavo į veidą vienam draugų, paskui čiupo jį už rankos ir pabandė išvilkti į lauką. Tempdamas jį iš automobilio, Aivaras M. liepė visiems lipti, o kai nepavyko to vyro išvilkti į lauką, Aivaras M. koja kelis kartus spyrė jam į šoną. Vyrams užsidarius automobilyje ir užsirakinus, Aivaras M. pastebėjo, kad yra nuleistas vairuotojo lango stiklas, tada apibėgo automobilį ir pro atidarytą langą bandė suduoti N. M. į veidą, bet nepataikė. Suduoti jam bandė keletą kartų, tačiau „kliuvo“ salone esančiam galinio vaizdo veidrodėliui. Nuo smūgio sutrūko automobilio priekinis stiklas. Dar kartą norėdamas suduoti, Aivaras M. pataikė į priekinį stiklą, ir šis dar kartą įtrūko. Matydamas, kad nepatogu „auklėti“, kai jo auka sėdi automobilyje, užpuolikas paragino išlipti, tačiau N. M. pavyko uždaryti langą. Pamatęs, kad N. M. skambina į Bendrąjį pagalbos centrą, Aivaras M. su draugu skubiai sėdo į automobilį ir pasipustė padus.

Sutrikęs dėl netikėto užpuolimo, N. M. patyrė šoką ir net negalėjo telefonu paaiškinti, kas nutiko. Tai už jį padarė draugas. Atvykus policijai buvo pastebėta, kad per konfliktą nesmarkiai apgadintas ir automobilio priekinis sparnas. Patirtus nuostolius automobilio savininkas vėliau įvertino kiek daugiau nei 150 eurų, tačiau neįskaičiavo išlaidų už remonto darbus. Visą įvykį matė ir greta stovėjusiame automobilyje buvę N. M. draugai.

Tuo metu privalomąją karo tarnybą atlikęs Aivaras M. bandė teisintis norėjęs pamokyti N. M. už tai, kad šis važiuodamas du kartus bandė jam „pakišti“ savo mašiną, taip pat kelyje yra ne kartą rodęs nepadorius gestus. Kai N. M. išlipti atsisakė, Aivaras M. trenkė automobilyje sėdėjusiam vaikinui į veidą, paskui spyrė jam į krūtinę. Mėgindamas paaiškinti, kodėl šitaip pasielgė, Aivaras M. sakė, kad taip padarė, kadangi … „jis tiesiog ten buvo“, o tokiu elgesiu jis bandė išspręsti jų konfliktą kelyje.

Aivaras M. sakė, kad bandė susitaikyti su N. M., tačiau nepavyko to padaryti įsikišus nukentėjusiojo tėvui.

Įvertinęs Lietuvos gynėjo Aivaro M. veiksmus, Vilniaus regiono apylinkės teismas jam paskyrė galutinę 34 MGL (1280,44 Eur) dydžio baudą ir nustatė dvidešimt šešių mėnesių terminą jai savanoriškai sumokėti. Laiku nesumokėjus baudos, ji bus išieškota priverstinai. Jeigu asmuo vengs savo noru sumokėti baudą ir nebus galimybių ją išieškoti, teismas gali pakeisti baudą areštu.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+