Savivaldybė siekia, kad „Lelijos“ nenaudojamas sklypas būtų skirtas visuomenės poreikiams

Savivaldybė siekia perimti sklypą greta „Lelijos“, kurį ketina panaudoti visuomenės reikmėms (Googlemaps vaizdas).

Savivaldybė siekia perimti sklypą greta „Lelijos“, kurį ketina panaudoti visuomenės reikmėms (Googlemaps vaizdas).

Širvintų mieste verdant darbams, „Širvintų kraštas“ sulaukia skaitytojų klausimų, ką planuojama daryti dėl miesto veidą darkančių apleistų ir nenaudojamų žemės sklypų.

– Kai nuvertė seną medinį namą Nepriklausomybės aikštėje, nuo to laiko čia žiojėja nemažas „pūdymas“. Dabar, kai šioje aikštėje klojami nauji gatvės borteliai, pertvarkomi šaligatviai, aikštės nepapuoš ir gerą dešimtmetį užkaltais langais stovintis buvusios parduotuvės pastatas. Panašių vaizdų galima rasti ir kitose Širvintų vietose. Kažkodėl laikraštis rašė tik apie apleistą sklypą Upelio gatvėje, kur stūkso pradėto, o paskui išardyto daugiabučio namo pamatų griaučiai. Tai, kad situacija nesikeičia, kyla įtarimas, kad praeities palikimas nelengvai įkandamas net energingai dabartinei valdžiai. Bet kodėl tylite apie kitą laukymę, kur anuomet buvo planuota pastatyti naują polikliniką? Kalbame apie sklypą Plento gatvėje, prie „Lelijos“ kavinės, kur irgi ilgai buvo apleisti pamatai. Paskui didesnę jų dalį išvežė, likučius sukrovė sklypo pakraštyje ir pamiršo? Negi tai normalu? – teiraujasi skaitytojai.

Priminsime, kad dėl 1991 metais pradėto statyti pastato rašėme šių metų rugpjūtį, kai Vilniaus apygardos teismas panaikino Širvintų rajono apylinkės teismo nutartį, kuria buvo atmestas Nacionalinės žemės tarnybos prašymas įpareigoti „Atžalyno“ bendriją savo lėšomis atlaisvinti valstybinės žemės plotą, esantį Upelio g. 18, Širvintose, pašalinant pastato likučius ir pateikiant duomenis VĮ Registrų centrui dėl pastato ir nuosavybės teisės išregistravimo iš Nekilnojamojo turto registro per 3 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos. Tuo atveju, jei atsakovas per teismo nustatytą terminą neatlaisvintų žemės sklypo, prašyta tuos darbus pavesti Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, išlaidas išieškant iš atsakovo. Ieškovas taip pat prašė teismo įpareigoti VĮ Registrų centrą išregistruoti iš Nekilnojamojo turto registro pastatą ir daiktines teises. „Atžalyno“ bendrija, dėl kurios narių yra nemažai klaustukų, su tuo nesutiko ir siekė žemės sklypą ne aukciono būdu įsigyti ar išsinuomoti. Aiškinta apie ketinamas tęsti gyvenamojo namo statybas, tačiau to nedaroma, nes neturima jokių teisių į žemę po pastatu.

Situaciją kaitino tai, kad bendrija „Atžalynas“ neturi išlikusių žemės nuosavybės teisės ar valstybinės žemės naudojimo teisę suteikiančių dokumentų, o neturint minėtų dokumentų nėra galima statyba. Nacionalinė žemės tarnyba teigė, kad pagal Žemės įstatymą „Atžalyno“ bendrija neturi teisės išsinuomoti žemės sklypo ne aukciono tvarka, nes sklype nėra pastatyto statinio, kurį galima būtų naudoti pagal paskirtį ir kuriam eksploatuoti būtų reikalingas žemės sklypas.

Dar 2013 m. VĮ Registrų centro duomenimis, buvo spėta pastatyti vos 8 proc. daugiabučio namo, o nusidėvėjimas siekė 14 proc.

„Atžalynui“ palankų sprendimą priėmęs Širvintų rajono apylinkės teismas manė, kad Nacionalinė žemės tarnyba teismui neįrodė, jog pastatas išnykęs ar kad yra pagrindas naikinti pastato teisinę registraciją bei daiktines teises į jį. Teismo sprendimu, atsakovas turi teisę išsinuomoti žemės sklypą ne aukciono tvarka, nes sklype yra nebaigtos statybos statinys. Teismas įpareigojo Nacionalinę žemės tarnybą sudaryti su „Atžalyno“ bendrija valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį.

Vilniaus apygardos teismas šį teismo sprendimą panaikino, o bylos dalį, kurioje ieškinys atmestas, grąžino pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

„Širvintų kraštas“ pasidomėjo Savivaldybės administracijos, kas per pastaruosius kelis mėnesius pasikeitė dėl gyvenamojo namo statybos bendrijai „Atžalynas“ priklausančio nebaigto statyti pastato. Savivaldybė mus informavo, kad gruodžio 17 dieną yra numatytas Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų teismo posėdis, kuriame bus nagrinėjamas Nacionalinė žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos ieškinys atsakovei Gyvenamojo namo statybos bendrijai „Atžalynas“ dėl savininko teisių gynimo, nesusijusio su valdymo netekimu.

Savivaldybė taip pat informavo, kad dar nuo praėjusių metų siekia, jog Nacionalinė žemės tarnyba nutrauktų panaudos sutartį su UAB „Lelija“ dėl žemės sklypo Plento gatvėje. 2007 metų spalio 30-ąją UAB „Lelija“ buvo sudariusi Detaliojo teritorijų planavimo organizatoriaus teisių ir pareigų perdavimo sutartį dėl detaliojo plano rengimo Širvintų m., Plento g. 44. Detalusis planas buvo rengiamas, tačiau jis nebuvo užbaigtas.

Šis sklypas ribojasi su Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos stadionu. Savivaldybė planuoja šį „Lelijos“ naudojamą žemės sklypą panaudoti visuomenės poreikiams – stadiono priklausiniams bei prieigoms sutvarkyti. UAB „Lelija“ nuo 2008 m. šiame žemės sklype jokių teritorijų planavimo, projektavimo darbų bei jokios kitos veiklos nevykdė, teritorija yra nenaudojama, pastatai sunykę, tai trukdo Savivaldybės planų įgyvendinimui. Savivaldybės administracijai dėl šio sklypo vystymo UAB „Lelija“ dokumentų nepateikė.

Siekiama, kad Nacionalinė žemės tarnyba ne tik išregistruotų juridinį faktą – sutartį dėl žemės sklypo su UAB „Lelija“, bet ir nustatyta tvarka sudarytų šio sklypo panaudos sutartį su Širvintų rajono savivaldybės administracija.

Minėtas žemės sklypas pagal patvirtintą Širvintų miesto bendrąjį planą patenka į polifunkcinę miesto centro teritoriją, kurioje dominuoja valstybės ir savivaldybės institucijų įstaigos kartu su komercinės paskirties objektais ir daugiabutės gyvenamosios statybos fragmentais.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

9 Atsakymai į “Savivaldybė siekia, kad „Lelijos“ nenaudojamas sklypas būtų skirtas visuomenės poreikiams”

 1. super parašė:

  super butu toks kampas visiems butu graziau.

 2. galetu parašė:

  galetu kas kada padaryt tyrima del dumblo kasimo, kur pinigeliai nuejo….

 3. jomantina parašė:

  Bet kiek gerų darbu padaryta prie dabartines meres ir dar kiek daroma, o kodel ankstesni merai nieko nedare? Na dumblo as darbu nelaikau.

 4. to Jonas parašė:

  Vararos 5 del dabartinės sveikatos reikia tau mineti ir aplankyti!

 5. Jonas parašė:

  Mini spadviliski!? Vardant senų laiku

 6. pritariu parašė:

  seniai reikejo atimti, sitiek metu netvarkomas, griozdais uzverstas, baisu

 7. h,dark parašė:

  Daugiausia balsų gaus mere ir jo komitetas. Kitiems be sansu.

 8. Agne is druzu parašė:

  Pzdc

 9. laima parašė:

  Manau, kad mere ka nors grazaus sugalvos ir sitas plotas virs grožio oaze.

Comments are closed.

scroll to top
+