Rytmečio skrydis Širvintų link kainavo mažamečio gyvybę

Svarbiausias šių dienų (rugpjūčio 11-12) įvykis, be abejonės, užregistruotas antradienį. Tądien, 7.40 val., kelio Širvintos-Bagaslaviškis-Kaliakiemis 5-ajame kilometre susidūrė du automobiliai. Eismo įvykio metu buvo mirtinai sužalotas mažametis, o vairuotoja ir trys keleiviai – sužeisti.

Redakcijos žiniomis, į eismo įvykį patekta ties automagistralės viaduku, esančiu netoli Viesų kaimo, prie krypties į Ukmergę. Kadangi eismo įvykyje žuvo mažametis, policija dėl procesinių reikalavimų kol kas nėra linkusi plačiau komentuoti šio įvykio. Apsiribojama teiginiu, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas ir priduriama, jog visa kita širvintiškiai ir taip jau žino.

Iš tiesų, automobiliai susidūrė tokiu paros metu, kai pro šalį važiavo ir kitų automobilių, tad šio susidūrimo ar kitų įvykio detalių liudytojų lyg ir pakanka. Aistras labiausiai kaitina įvairūs gandai bei detalės, ypač tai, kad vienas jaunuolių, važiavusių, įtariama, eismo įvykį sukėlusiu automobiliu, yra buvusio Širvintų rajono policijos komisariato Kelių policijos vyr. inspektoriaus Zenono Žinio sūnus Mantas Žinys, gimęs 1986 metais.

Nors Širvintų rajono policijos komisariato užregistruotų įvykių suvestinėje pagal inicialus tik užsimenama, kad mūsų minimas jaunuolis, įtariama, vairavo automobilį „Opel Omega“, Policijos departamentas dėl detalių kategoriškesnis. Jo pateikiamoje informacijoje vienareikšmiškai įvardijama ne tik tai, kad M. Ž. (mūsų aptariamu atveju – Mantas Žinys) vairavo automobilį, bet ir tai, kad jis buvo neblaivus. Nurodomas ir to M. Ž. girtumo laipsnis – 2,85 promilės.

Apibūdindamas susidūrimo detales Policijos departamentas informuoja, kad šio įvykio metu M. Ž. vairuojamas opelis išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su automobiliu „Audi 80“, kurį vairavo 1971 metais gimusi D. R. Įvykio metu buvo sužeista vairuotoja ir kartu važiavę V. Š. (gimusi 1976 metais), vienuolikmetis Ž. Ž. ir vienerių metų mergaitė G. Š., o trimetis A. R. – žuvo.

Tai sutampa su įvairiais pasakojimais ir kalbomis, kurios visą antradienį kaitino širvintiškių vaizduotę. Plačiai buvo akcentuojama versija, kad neva naktį prie Viesų tvenkinių lėbavusio ir paryčiais po rajoną važinėjusio jaunuolio vairuojamas automobilis Širvintų link skriejo dideliu greičiu, o už Viesų viaduko, pasivijęs Širvintų link važiavusį automobilį, jį aplenkė kelkraščiu, paskui metėsi į kitą eismo juostą, kuria priešpriešiais važiavo du automobiliai. Pasak kai kurių pasakojimų, kurių policija nekomentuoja, „Opel Omega“ pirmąjį automobilį neva aplenkė irgi jo važiuojamosios juostos … kelkraščiu, o po tokio besmegeniško automobilių slalomo kaktomuša trenkėsi į antrąjį priešpriešiais atvažiuojantį automobilį. Po susidūrimo opelis nulėkė į tos priešpriešinio eismo juostos šalikelėje esantį griovį, o nepataisomai sumaitotas 1984 metų laidos audi buvo nublokštas į jam priešingos eismo juostos kelkraštį.

Mažametis buvo nugabentas į Širvintų ligoninę, tačiau medikai jam padėti nebegalėjo. Kalbama, kad abu opeliu važiavusius jaunuolius nuo rimtesnių sužalojimų išgelbėjo išsiskleidusios oro pagalvės ir apgailestaujama, kad šiuo atveju sėkmė buvo gailestinga dideliu greičiu skriejusio opelio vairuotojui, o ne niekuo dėtiems žmonėms. Vadinasi, ten, aukštybėse, ne viskas tvarkoje.

Mūsų žiniomis, nukentėjo ir opeliu važiavęs jaunuolis, tačiau jis tarp sužeistųjų neminimas, nes, neoficialiomis žiniomis, paspruko iš eismo įvykio vietos. Kitą dieną pašaliečiai policijoje jį matė sugipsuota ranka. Tą dieną su advokatu Komisariate buvo apklausiamas ir Mantas Žinys.

Po antradienio eismo įvykio automobilis „Audi 80“ buvo išgabentas į UAB „Dovydo transportas“ automobilių saugojimo aikštelę, o „Opel Omega“ – į Policijos komisariato garažą. Tai sukėlė nemažai aistrų. Ne vienas širvintiškis atvirai dėstė, kad šiuo poelgiu siekiama suklastoti eismo įvykio priežastis. Plačiai kalbėta, kad Mantas Žinys neigia vairavęs automobilį, o jo artimieji neva jau suradę vairuotoją, kuris prisiima kaltę.

Tokias kalbas, be abejonės, girdėjo ir policijos tyrėjai. Teiginiai apie tai, kad šiame Komisariate dirbęs buvęs pareigūnas per buvusius bendradarbius gali daryti įtakos tyrimui, pareigūnams buvo nemalonūs. Mūsų kalbinti policijos pareigūnai apskritai nebuvo linkę komentuoti šių įtarimų ir savo veiksmų. Ir tik iš kitų šaltinių pavyko sužinoti neoficialią versiją, kodėl po eismo įvykio „Opel Omega“ buvo nugabentas ne į „Dovydo transporto“ automobilių aikštelę, o į Komisariato teritoriją ir užrakintas viename garažų. Pasirodo, būgštauta, kad atviroje, nors ir saugojamoje teritorijoje, nebūtų pasistengta padaryti kai kurių specifinių opelio sugadinimų, pavyzdžiui, – vairavimo mechanizmo. Tokių atvejų pasitaiko – kaltininkai kartais ryžtasi kraštutiniams poelgiams, kad jų sufalsifikuoti sugadinimai liudytų buvus nelaimingą atsitikimą, o ne galimai aplaidų vairavimą.

Apie šį eismo įvykį pasiteiravau šiuo metu Komisariato viršininką pavaduojančio Kriminalinės policijos vadovo Giedriaus Dovydavičiaus. Jis sakė kol kas nenorintis komentuoti tyrimo detalių, tačiau teigė, kad policija daro viską, jog įvykio aplinkybės būtų ištirtos objektyviai: „Žmonės kalba įvairiai. Įdomu, ką jie kalbės, kai visa tai bus ištirta. Ar prisipažins, kad tada buvo neteisūs?“ Iškėlęs retorinį klausimą, pareigūnas patarė jų neskubinti ir palaukti išsamesnių tyrimo detalių, tad šiame pasakojime akcentuojame tai, ką pavyko surinkti iš neoficialių šaltinių. Neabejojama, kad Mantui Žiniui, jei jis vis dėlto prisipažįsta vairavęs, naudingiausia būtų versija neva apie jam sutrukdžiusį ir avarinę situaciją sukėlusį dar vieną automobilį, kuris iš įvykio vietos, tarkime, nuvažiavo. Bet tai – tik teorinės prielaidos.

Beje, į redakciją kreipėsi eismo įvykyje nukentėjusios moters artimieji ir paprašė atsiliepti žmones, tuo metu važiavusius pro šalį ar mačiusius įvykį. Jie prašo paskambinti telefonais 8~671 00584 arba 8~606 40572.

Dėl eismo įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jei tyrimo metu įvykio kaltininku vis dėlto bus pripažintas mūsų minėtas jaunuolis ir bus patvirtinta, kad jis vairavo neblaivus, jo lauktų laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Tačiau vargu, ar tokia baigtis širvintiškį labai baugintų. Jis jau yra teistas, atrodo, teistumas dar neišnykęs. Apskritai įvairūs konfliktai ir susidūrimai su policija Mantui Žiniui – ne naujiena.

Mūsų duomenimis, per pastaruosius kelerius metus šis širvintiškis du kartus išblaivėjo Policijos komisariate. Vieną kartą jis buvo atvežtas išblaivėti po to, kai neblaivus įžūliai elgėsi Širvintų kultūros namuose vykusios diskotekos metu, kitą kartą – kai su draugais prie L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gėrė alkoholinius gėrimus.

Tačiau labiausiai šis širvintiškis išgarsėjo po 2006 metais Zosinos kaime surengto alternatyviosios muzikos festivalis „Darom“, į kurį susirinko pankų filosofijai prijaučiantis jaunimas ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Tada, kilus konfliktui tarp festivalio dalyvių ir vietos jaunuolių, į Zosiną buvo iškviesta policija. Pareigūnai sulaikė dalį vietos triukšmadarių, kiti bandė pasprukti – stovėjusį Viešosios policijos Vilniaus apsaugos skyriui priklausantį automobilį „Ford Escort“ pravažiuodamas kliudė Vijolei Žinienei priklausantis automobilis „Opel Astra“, kurį vairavo Širvintų kaimo Pergalės gatvės gyventojas Mantas Žinys. Tada vairuotojas su automobiliu iš eismo įvykio vietos pasišalino.

Bet grįžkime į šias dienas. Be minėto eismo įvykio ties Viesų viaduku, kitų įvykių neužregistruota. Viešosios policijos patruliai išaiškino vieną Kelių eismo taisyklių pažeidėją. Rugpjūčio 11 dieną Družų kaime automobilį „Ford Sierra“ neblaivus vairavo Gavėnių kaimo gyventojas Arūnas Griškevičius. Per dvi dienas išblaivėti į Komisariatą pristatyti 2 asmenys: Gavėnių kaime neblaivus šlitinėjo vietos gyventojas Nikolajus Červotenko, o Širvintų miesto Kalnalaukio gatvės 9-ojo namo laiptinėje – Saveikiškio II kaimo gyventojas Algirdas Mažeika.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Rytmečio skrydis Širvintų link kainavo mažamečio gyvybę”

 1. Taip parašė:

  Gali but kad cia vienas didziausiu sirvintu urodu silpnaprociu.

 2. ada parašė:

  girtas zmogus bet kam taj nxz galiu atsitikty

 3. maliavka parašė:

  cia ir taip viskas aisku kad tevelis savo suneli istrauks.o tas asilas ir vel lakstis girtas.juk mentas mentui ant galvos nesiks!!! jau viskas aisku buvo kai masina nutempe i aikstele pas juos tipo“tirimam“ sugadins ka nors patis ir po to pasakis kad masinai kas nors atsitiko.o tas ZUDIKAS atsipirks minimalia bauda

 4. sirvintiskis parašė:

  Visa ta ivyki surezisavo „Warner Bros, the last major studio“

 5. Petras parašė:

  alkoholis niekad nepriveda prie gero

 6. ghj parašė:

  Neber ko komentuot 😉 viskas ir taip labai aisku 😉

 7. AAAAA parašė:

  Tą įvykį matė darbininkai iš Gelvonų

 8. sdf parašė:

  Viskas jau iskomentuota delfi.lt

 9. rasa parašė:

  keista,kad kitur po straipsniais mirga komentarai,o cia tylu…

 10. fedia parašė:

  tai kodel vieno avarijos dalyvia aprasyta net visa biografija, o kito tik a.a, c.d. Ir dar straipsnio autorius pateikia telefono numerius kad ivykio liutytojai skambintu nukentejusio giminei.Manau tokius liudytojus turi apklausineti ne privatus asmenys o tyrejai. Tai kam p. belskis nurodo tuos numerius??? Ar nesuinteresuota puse???

 11. a parašė:

  q

Comments are closed.

scroll to top
+