Radęs raktą, iškart sukūrė „verslo planą“

Už tai, kad Eligijus Š. apvogė patėvio sesers sodybą, Širvintų rajono apylinkės teismas jį nuteisė 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, per tą laiką neatlygintinai išdirbant 80 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nusikaltimo padarymo metu Eligijus Š. buvo vos sulaukęs pilnametystės. Niekur nedirbo, nesimokė, mokykloje buvo charakterizuojamas kaip prastai besimokantis ir prastai lankantis pamokas, mokymuisi trūko motyvacijos. Užtat vaikinas net 6 kartus buvo baustas administracine tvarka.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus vilnietės V. B. pareiškimą, kad iš sodybos Alionių seniūnijoje garažo buvo pavogta savaeigė žoliapjovė-traktoriukas, o iš namo – dvi automobilinės navigacijos ir žoliapjovės akumuliatorius. Dėl žoliapjovės vagystės patirtus nuostolius moteris įvertino 500 eurų. Po 50 eurų buvo įvertinti dingę navigatoriai ir akumuliatorius, taigi V. B. teigė patyrusi 650 eurų žalą.

Tiriant nusikaltimą paaiškėjo, kad visi daiktai buvo pavogti išvakarėse, o tam pasiruošta prieš kelias dienas, kai Eligijus Š., iš patėvio automobilio imdamas mobiliojo telefono įkroviklį, rado raktus nuo sodybos. Eligijui Š. iš karto dingtelėjo mintis, kad šiuo raktu jis pateks į tą sodybą, iš ten pavogs savaeigę žoliapjovę ir ją parduos.

Raktus paslėpė pas močiutę ant spintos. Paskui kreipėsi į draugą, kuriam pasakė, kad nori parduoti žoliapjovę, ir jo paprašė, kad šis surastų pirkėją. Kaip tik pasitaikė gera proga – pamatęs pažįstamus vaikinus, juos Širvintose sustojo pavežti P. S., kuriam ir buvo pasiūlyta įsigyti žoliapjovę. Užsuko į kaimą pas Eligijaus Š. močiutę, iš kur šis paėmė ant spintos paslėptą raktą, paskui visi nuvyko į patėvio sodybą. Atrakinęs namo duris, Eligijus susirado garažo spynos raktą, atrakino ir parodė savaeigę žoliapjovę „Husqvarna LT-100“, kurią sutiko parduoti už 70 eurų. Atnešė iš namo ir įdėjo akumuliatorių, pirkėjas įpylė benzino, užvedė, išvažiavo iš garažo ir įkrovė į automobilinę priekabą. Vėliau už 5 eurus Eligijus Š. vienam pažįstamam pardavė ir vieną navigatorių. Siūlė ir antrą, bet nereikėję.

P. S. sakė neįtaręs, kad vaikinas parduoda ne savo daiktus.

Pastebėjęs vagystę, patėvis iš karto įtarė sugyventinės sūnų. Garažo duris rado atidarytas, o laužimo žymių nepastebėjo. Raktą nuo namo ir ūkinio pastato jis laikė automobilyje. Prisiminė, kad Eligijus prašė automobilio raktelio, nes norėjo pasiimti savo mobiliojo ryšio telefoną, po to raktai dingo. Kitą dieną vieną navigatorių savo namuose rado sugyventinės motina. Apžiūrėjus ten rasti ir raktai nuo sodybos.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+