Profesinės šventės išvakarėse paskelbtos ugniagesių nominacijos

Gegužės 4-ąją šalies ugniagesiai gelbėtojai minėjo šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną. Tačiau širvintiškiams tai buvo įprasta darbo diena – į šventinį renginį jie rinkosi praėjusį ketvirtadienį, balandžio 30-ąją.

– Kai tiek daug gaisrų, negalima ilgai švęsti, – sakė Širvintų VPPP inspektorius Arūnas Martinėlis ir paaiškino, kad anksčiau pažymėti profesinę šventę nutarta ir dėl „ilgojo savaitgalio“.

Tačiau kai kuriems rajono ugniagesiams pirmadienį vis dėlto teko dar kartą priimti sveikinimus – šventiniame minėjime, kuris buvo rengiamas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto salėje dalyvavo Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Jonas Jočys ir Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčiosios pamainos skyrininkas Vytenis Vitkauskas. Jam pareikšta Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM direktoriaus vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio padėka.

Šv. Florijono diena Lietuvoje minėta dar iki II Pasaulinio karo. Atkūrus nepriklausomybę, ji vėl tapo ugniagesių ir gelbėtojų profesine švente. Šią dieną Vilniuje tradiciškai rengiami ugniagesių pasirodymai, koncertuoja orkestrai. Šiemet Šv. Florijono diena bus minima jau septynioliktąjį kartą.

Beje, šįmet sukanka 102 metai, kai įsteigta Širvintų ugniagesių draugija. 1907 metais ji turėjo 31 narį. Gaisrininkai buvo įsigiję 2 rankinius siurblius, 6 statines, kibirų, kopėčių, kirvių ir kito inventoriaus. 1931 metais Širvintų šauliai subūrė Šaulių ugniagesių kuopą, kuriai vadovavo pašto viršininkas Jeronimas Budrys.

Šįmet širvintiškiai, minėdami profesinę šventę, pirmą kartą paskelbė tris nominacijas, kurių laimėtojus slaptu balsavimu išrinko patys ugniagesiai. Vytautas Kamarauskas tapo „Auksinių rankų meistru“, Arūnas Markevičius – „Stropiausiu ugniagesiu“, o Artūras Drėgva – „Draugiškiausiu kolega“.

Į minėjimą Širvintose atvykęs Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius apgailestavo, kad šventinę nuotaiką vėl drumsčia pavasariniai gaisrai. Apskritai šįmet per keturis mėnesius Lietuvoje jau kilo per 8,5 tūkst. gaisrų, t. y. beveik trečdaliu daugiau, nei pernai. Beveik 5 tūkst. šių gaisrų šįmet kilo atvirosiose teritorijose.

Rimantas Steponavičius pareiškė padėką Virginijui Valančiui, Arūnui Markevičiui, Irmantui Drėgvai, Ričardui Sargeliui, Vytautui Kamarauskui, Artūrui Klimui, Vygintui Lučiūnui, Dariui Štikanui.

Šventiniame renginyje buvo pastebėta, kad valstybė tampa turtingesnė, kai ugniagesys miega daugiau. Širvintų PGT viršininko pareigas laikinai einantis Eugenijus Iziumcevas pasidžiaugė, kad, atvykęs į Širvintas, buvo maloniai nustebintas čionykščio draugiško ir labai profesionalaus kolektyvo. Širvintiškiai profesionalumu ir požiūriu į darbą nenusileidžia didmiesčių tarnyboms.

Širvintų rajono savivaldybės ugniagesių tarnyba padėkos raštais už pasirengimą atlikti savo pareigas apdovanojo vyresniuosius vairuotojus ugniagesius Leoną Radžiūną, Joną Luizą, Gediminą Antaną Drazdą, Vygantą Rolį. Širvintų rajono savivaldybės mero padėkos už pavyzdingą darbą ir aktyvią visuomeninę veiklą įteiktos vairuotojams ugniagesiams Juzefui Andriukaičiui ir Zenonui Vilkevičiui, ugniagesiams Jonui Rutkauskui ir Ričardui Kraniauskui, direktoriui Vidmantui Verikui, Širvintų PGT VPPP inspektoriui Artūrui Drėgvai.

Baigėsi piešinių konkursas, skirtas šv. Florijono ugniagesių globėjo dienai paminėti. Priešmokykliniame pogrupyje geriausiu pripažintas Zibalų pagrindinės mokyklos mokinės Nikolės Vaitkūnaitės darbelis. 2-oji vieta skirta gelvoniškių grupiniam darbui „Saulutės ašaros“. Pauliui Markevičiui iš vaikų darželio-lopšelio „Buratinas“ teko 3-ioji vieta. Mokyklinukų pogrupyje prizinės vietos atiteko Širvintų pradinės mokyklos moksleiviams Renatai Pašiūnaitei, Edvinui Vinciūnui, Derikui Šotlandui, Lukui Vyšniauskui bei Dovydui Rutkauskui iš Gelvonų vidurinės mokyklos.

Profesinės šventės proga „Širvintų krašto“ laikraščio redakcijos dovanėle ir 1000 litų čekiu apdovanotas Širvintų PGT VPPP vyresnysis inspektorius Arūnas Martinėlis.

Karštų plojimų sulaukė buvęs Širvintų PGT viršininkas Juozas Salickas. Prisipažinęs, kad ne visus sumanymus spėjo įvykdyti, jis pasidžiaugė, kad darbus tęsia kolektyvas ir dabartiniai įstaigos vadovai.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Profesinės šventės išvakarėse paskelbtos ugniagesių nominacijos”

  1. * parašė:

    Ponas Bielski, jūsų straipsnyje labai didelė klaida. Tarp nugalėtojų yra ne Renata Pašiūnaitė, o Renatas Pašiūnas. Ar įsivaizduojate, kaip jautėsi mokinukas, tai perskaitęs? Būkit atidesnis ir ištaisykit klaidą. O gal…

  2. Arunas Martinelis parašė:

    Atsiprašau visų rajono gyventojų už nevykusį pokštą 1000 litų čekių A.Martinėlis apdovanotas nebubo, buvo tik “Širvintų krašto” laikraščio redakcijos dovanėlė.
    Pagarbiai
    Širnintų PGT atstovas spaudai Arūnas Martinėlis

Comments are closed.

scroll to top
+