+

Policija „šienaus“ pėsčiuosius be atšvaitų

Lapkričio 22-25 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 4 asmenys.

Lapkričio 22-ąją iš Kalnalaukio gatvės vieno namo laiptinės buvo atvežtas ten girtas gulėjęs širvintiškis J.B., gimęs 1972 metais.

Sekmadienį 1975 metais gimęs D.A., įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, girtas pasirodė Širvintų mieste, Žolyno gatvėje, o 1976 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas V.K. girtas smurtavo artimoje aplinkoje. Policija gavo sutuoktinės I.K. pareiškimą, kad tai nutiko namuose apie 23 val., o smurtauta buvo mažamečių sūnų akivaizdoje, be to, smurtas buvo nukreiptas ir prieš vieną sūnų. Smurtautojas buvo išvežtas į Ukmergės areštinę.

Tą pačią dieną į policiją buvo pristatytas 1990 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas V.V. Jam surašytas protokolas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Beje, lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis policija vykdo sustiprintą pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę, kaip šie laikosi reikalavimo būti matomiems tamsoje. Anot Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vado Alvydo Bagdono, „ne vienerius metus buvo dalyti atšvaitai ir kitos šviesą atspindinčios priemonės, taigi atėjo laikas patikrinti, ar žmonės juos naudoja“.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir Kelių eismo taisyklėse nustatyta pareiga pėsčiajam, kuris eina neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu. Panašių reikalavimų yra nustatyta ir dviratininkams bei vadeliotojams, jie daugeliui gerai žinomi, bet vis dar pasitaiko, kad šių reikalavimų nesilaikoma.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 str. 1 d. už Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymą yra numatyta 80-140 Lt bauda. Anot Alvydo Bagdono, ši sankcija yra „visai nejuokinga“ turint omenyje, kad ne vienas pažeidėjų mano, jog reikalavimas būti matomam yra „juokingas“.

Patrulių būrio pareigūnai išaiškino 9 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Lapkričio 22 dieną 1991 metais gimęs vilnietis I.M. Alionių II kaime neblaivus kelio vingyje nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į tvorą ir elektros stulpą, o paskui iš eismo įvykio pasišalino. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis, tvora ir elektros stulpas, žmonės nenukentėjo.

Dar vienas neblaivus vairuotojas „prisidirbo“ sekmadienį: kelio Maišaigala-Širvintos 14-ajame kilometre neblaivus Širvintų seniūnijos gyventojas V.V., gimęs 1990 metais, nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į pakelės griovį. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis, žmonės nenukentėjo. Paaiškėjo, kad V.V. vairavo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo.

Tą pačią dieną Kabaldos kaime automobilį neblaivus vairavo 1991 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas A.R., o lapkričio 23-iąją Širvintose – 1956 metais gimęs miesto gyventojas V.V.

Išaiškinti ir du neblaivūs dviratininkai – sekmadienį Širvintų seniūnijoje pedalus neblaivus mynė 1984 metais gimęs N.S., o Širvintose, P. Cvirkos gatvėje, – 1960 metais gimęs miesto gyventojas E.A.

Ketvirtadienį užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad lapkričio 21 dieną neblaivus prieš sutuoktinę smurtavo 1960 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas Z.M.

Kitą dieną policija užregistravo tarnybinį pranešimą, kad tądien pas 1941 metais gimusį širvintiškį J.K. buvo rasta ir paimta 38 vnt. cigarečių pakelių ,,Fest“ ir 15 vnt. cigarečių pakelių ,,Fest 7“ su Baltarusijos Respublikos pavyzdžio banderolėmis.

Šeštadienį Komisariate užregistruotas Gelvonų seniūnijos gyventojo Ž.A. pareiškimas, kad apie 1 val. Širvintose jį sumušė iš matymo pažįstamas vyriškis.

Lapkričio 25 dieną užregistruotame Vilniaus rajono gyventojo Z.K. prašyme rašoma, jog apie 10 val. buvo pastebėta, kad Alionių seniūnijoje iš sūnaus P.K. fermos teritorijos dingo akumuliatorius.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+