Policija „šienaus“ pėsčiuosius be atšvaitų

Lapkričio 22-25 dienos

Per šias dienas į Širvintų rajono policijos komisariatą buvo pristatyti 4 asmenys.

Lapkričio 22-ąją iš Kalnalaukio gatvės vieno namo laiptinės buvo atvežtas ten girtas gulėjęs širvintiškis J.B., gimęs 1972 metais.

Sekmadienį 1975 metais gimęs D.A., įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, girtas pasirodė Širvintų mieste, Žolyno gatvėje, o 1976 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas V.K. girtas smurtavo artimoje aplinkoje. Policija gavo sutuoktinės I.K. pareiškimą, kad tai nutiko namuose apie 23 val., o smurtauta buvo mažamečių sūnų akivaizdoje, be to, smurtas buvo nukreiptas ir prieš vieną sūnų. Smurtautojas buvo išvežtas į Ukmergės areštinę.

Tą pačią dieną į policiją buvo pristatytas 1990 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas V.V. Jam surašytas protokolas už Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Beje, lapkričio 26 – gruodžio 2 dienomis policija vykdo sustiprintą pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų kontrolę, kaip šie laikosi reikalavimo būti matomiems tamsoje. Anot Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio vado Alvydo Bagdono, „ne vienerius metus buvo dalyti atšvaitai ir kitos šviesą atspindinčios priemonės, taigi atėjo laikas patikrinti, ar žmonės juos naudoja“.

Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme ir Kelių eismo taisyklėse nustatyta pareiga pėsčiajam, kuris eina neapšviestu kelkraščiu arba važiuojamosios dalies kraštu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, neštis šviečiantį žibintą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba būti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą. Traukiamas (stumiamas) platesnis kaip 1 m vežimėlis turi būti su atšvaitais: kairėje vežimėlio pusėje iš priekio – baltu, o iš galo – raudonu. Panašių reikalavimų yra nustatyta ir dviratininkams bei vadeliotojams, jie daugeliui gerai žinomi, bet vis dar pasitaiko, kad šių reikalavimų nesilaikoma.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 131 str. 1 d. už Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymą yra numatyta 80-140 Lt bauda. Anot Alvydo Bagdono, ši sankcija yra „visai nejuokinga“ turint omenyje, kad ne vienas pažeidėjų mano, jog reikalavimas būti matomam yra „juokingas“.

Patrulių būrio pareigūnai išaiškino 9 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus.

Lapkričio 22 dieną 1991 metais gimęs vilnietis I.M. Alionių II kaime neblaivus kelio vingyje nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio, atsitrenkė į tvorą ir elektros stulpą, o paskui iš eismo įvykio pasišalino. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis, tvora ir elektros stulpas, žmonės nenukentėjo.

Dar vienas neblaivus vairuotojas „prisidirbo“ sekmadienį: kelio Maišaigala-Širvintos 14-ajame kilometre neblaivus Širvintų seniūnijos gyventojas V.V., gimęs 1990 metais, nesuvaldė automobilio ir nuvažiavo į pakelės griovį. Eismo įvykio metu buvo apgadintas automobilis, žmonės nenukentėjo. Paaiškėjo, kad V.V. vairavo neturėdamas vairuotojo pažymėjimo.

Tą pačią dieną Kabaldos kaime automobilį neblaivus vairavo 1991 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas A.R., o lapkričio 23-iąją Širvintose – 1956 metais gimęs miesto gyventojas V.V.

Išaiškinti ir du neblaivūs dviratininkai – sekmadienį Širvintų seniūnijoje pedalus neblaivus mynė 1984 metais gimęs N.S., o Širvintose, P. Cvirkos gatvėje, – 1960 metais gimęs miesto gyventojas E.A.

Ketvirtadienį užregistruotas tarnybinis pranešimas, kad lapkričio 21 dieną neblaivus prieš sutuoktinę smurtavo 1960 metais gimęs Jauniūnų seniūnijos gyventojas Z.M.

Kitą dieną policija užregistravo tarnybinį pranešimą, kad tądien pas 1941 metais gimusį širvintiškį J.K. buvo rasta ir paimta 38 vnt. cigarečių pakelių ,,Fest“ ir 15 vnt. cigarečių pakelių ,,Fest 7“ su Baltarusijos Respublikos pavyzdžio banderolėmis.

Šeštadienį Komisariate užregistruotas Gelvonų seniūnijos gyventojo Ž.A. pareiškimas, kad apie 1 val. Širvintose jį sumušė iš matymo pažįstamas vyriškis.

Lapkričio 25 dieną užregistruotame Vilniaus rajono gyventojo Z.K. prašyme rašoma, jog apie 10 val. buvo pastebėta, kad Alionių seniūnijoje iš sūnaus P.K. fermos teritorijos dingo akumuliatorius.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+