Per metus – du kartus „pasitaisyti“ į pataisos namus

Prabėgo metai, kai įsigaliojo Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 281 str. papildymo 7 dalimi įstatymas, pagal kurią tas, kas vairavo kelių transporto priemonę arba mokė praktinio vairavimo būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kai jo kraujyje buvo daugiau negu 1,5 promilės alkoholio, baudžiamas ne tik bauda arba areštu, bet gali sulaukti ir laisvės atėmimo iki vienerių metų bausmės.

Taip nutiko, kad per pirmuosius šio įstatymo straipsnio galiojimo metus Zenon’as Petkevič’ius net du kartus buvo pasiųstas už grotų atlikti jam skirtos bausmės už tai, kad vairavo neblaivus.

Pirmą kartą širvintiškis išklausė nuosprendį 2016-ųjų rudenį. Tada už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, taip pat ir už viešosios tvarkos pažeidimą Zenon’ui buvo skirta laisvės atėmimo 6 mėnesiams bausmė, jos vykdymą atidedant 2 metams. O štai praėjusių metų balandį širvintiškis jau buvo nuteistas už tai, kad vairavo transporto priemonę, kai jo kraujyje nustatyta daugiau kaip 1,50 prom. alkoholio. Vairuotojui skirta 40 MGL (1506,40 eurų) dydžio bauda, kuri, subendrinus su ankstesne, virto 40 MGL dydžio bauda ir laisvės atėmimu 6 mėnesiams. Tiesa, paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas tąkart buvo atidėtas 2 metams.

Tačiau Zenonas laisvėje išbuvo neilgai – 2017 metų spalio 31 dienos nutartimi bausmės vykdymo atidėjimas buvo panaikintas, ir jis pasiųstas į pataisos namus atlikti skirtos 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Tokio sprendimo priežastis – 2017 metų spalio 22-osios pavakarę Zenon’as Petkevič’ius vėl įkliuvo prie vairo girtas, kai jo kraujyje nustatytas didesnis nei 1,50 prom. girtumas. Tai nutiko 5-ajame kelio Maišiagala-Širvintos kilometre: Zenon’as į alkotesterį įpūtė 1,93 prom.. Vėliau paimto kraujo tyrimas tai patvirtins ir patikslins – Zenon’o Petkevič’iaus kraujyje rasta 2,09 promilės alkoholio.

Policijos pareigūnai Zenon’o vairuotą automobilį pastebėjo važiuodami į iškvietimą dėl sumušto vyro. Sustoję prie kelyje stovinčio opelio, policininkai atkreipė dėmesį, kad vairuotojas aiškiai neblaivus. Jis nepateikė vairuotojo pažymėjimo, vairavo techniškai netvarkingą ir neapdraustą transporto priemonę. Kartu važiavo dar du asmenys.

Savo kaltę dėl to, kad vairavo neblaivus, Zenon’as Petkevič’ius pripažino. Jis sakė, kad 2017 metų spalio 15 dieną jis už 50 eurų nusipirko automobilį „Opel Astra“, o spalio 22-ąją su draugais nuo pietų pradėjo girtauti. Gerdami važinėjosi jo nusipirktu automobiliu. Važiuojant iš Medžiukų kaimo Širvintų link, kelyje Maišiagala-Širvintos, baigėsi benzinas, ir automobilis sustojo. Privažiavę policininkai patikrino jo blaivumą ir nustatė, kad yra girtas.

Anot Zenon’o, jis turi bėdų dėl alkoholio vartojimo. 2017-ųjų gegužę buvo „užsikodavęs“, bet tai nepadėjo.

Skirdamas bausmę, teismas atkreipė dėmesį į tai, kad kaltinamasis padarė analogišką nusikalstamą veiką, už kurią buvo nuteistas 2017 metų balandžio 27 dieną. Tai rodo, kad kaltinamasis tinkamų išvadų apie savo elgesį nepadarė ir toliau laužo visuomenėje priimtas elgesio taisykles. Teismo įsitikinimu, Zenon’as Petkevič’ius tikrai suprato, jog yra neblaivus, ir sąmoningai sėdo už vairo. Tokiais savo veiksmais kaltinamasis padarė vieną šiurkščiausių ir grubiausių Kelių eismo taisyklių pažeidimą, savo veiksmais sukeldamas pavojų ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei, pavojų visam eismo saugumui. Nagrinėjamu atveju, kuomet kaltinamasis vairavo automobilį būdamas girtas, tik palankiai susiklosčiusių aplinkybių dėka buvo išvengta itin skaudžių ir neatitaisomų padarinių.

Atsižvelgdamas į tai, teismas nusprendė, kad Zenon’ui Petkevič’iui paskyrus baudą ar areštą, šios bausmės rūšys nebus efektyvios ir nepaveiks jo taip, kad nuteistasis laikytųsi įstatymų ir vėl nenusikalstų. Taigi teismas Zenon’ui Petkevič’iui paskyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, kurią sumažino trečdaliu – iki 4 mėnesių. Šią bausmę subendrinus su 2017 metų balandžio 27 dienos nuosprendžiu paskirta 40 MGL dydžio bauda ir laisvės atėmimu 6 mėnesiams, paskirta galutinė subendrinta 10 mėnesių laisvės atėmimo ir 40 MGL (1506,40 eurų) dydžio bauda. Trečią teistumą įsitaisęs Zenon’as Petkevič’ius vėl buvo pasiųstas „pasitaisyti“ į pataisos namus.

Teismas Zenon’ui Petkevič’iui uždraudė 2 metus naudotis specialia teise – teise vairuoti transporto priemones, taip pat konfiskavo automobilį „Opel Astra“, kurį savininkas teigė įgijęs vos už 50 eurų. Zenon’as pigiai važinėjo, tačiau turės Vilniaus apskrities Vyriausiajam policijos komisariatui atlyginti 174 eurus už šio automobilio saugojimą.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+