Pažeidėjams – paslapties skraistė

Rugpjūčio 21-24 dienos

Širvintų rajono policijos komisariatas, laikydamasis asmens duomenų teisinės apsaugos reikalavimų, informavo, jog per šias dienas Komisariate išblaivėjo 6 asmenys, taip pat buvo išaiškintas 1 neblaivus vairuotojas. Tai visa informacija, kuri buvo perduota žiniasklaidai.

Toks mūsų pareigūnų noras išlaikyti paslaptyje administracinę nuobaudą padariusio, kartais – visuomenei pavojingo žmogaus pavardę, jo padarytą prasižengimą, yra šiek kiek keistas, juo labiau, kai Vilniaus vyriausiasis policijos komisariatas, kuriam yra pavaldi mūsų rajono policijos įstaiga, informaciją apie neblaivius vairuotojus net skelbia internete. Visuomenei pateikiami ne tik pažeidėjo vardas ir pavardė, gimimo metai, įvykdytas administracinis teisės pažeidimas (jo pobūdis, vieta ir laikas), bet ir nustatytas apsvaigimo (girtumo laipsnis), taikyta sankcija. Tai daroma vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo 5 str. 1 dalies 6 punkto ir Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1, 6, 20 straipsnių nuostatomis bei atsižvelgiant į 2008 m. balandžio 24 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartį Nr. A525-689-08. Taigi asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas numato, kad asmens duomenys gali būti tvarkomi, šiuo atveju – paviešinami dėl teisėto intereso, o duomenų subjekto (šiuo atveju – pažeidėjo) interesai nėra svarbesni. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas įtvirtina, jog piliečiai turi būti auklėjami, kad jie gerbtų kitų piliečių teises, garbę ir orumą, sąžiningai vykdytų savo pareigas, jaustų atsakomybę visuomenei. Anot Kodekso, labai svarbi prevencija – valstybiniai organai, visuomeninės organizacijos, net darbo kolektyvai turi rengti ir įgyvendinti priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią administraciniams teisės pažeidimams, auklėti piliečius, kad jie būtų didžiai sąmoningi ir drausmingi, griežtai laikytųsi įstatymų. Viešinant informaciją apie pažeidėjus įtvirtinama, kad administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri skiriama administracinį teisės pažeidimą padariusiems asmenims nubausti bei siekiant auklėti, kad jie laikytųsi įstatymų, gerbtų bendro gyvenimo taisykles, taip pat, kad tiek pats teisės pažeidėjas, tiek ir kiti asmenys nepadarytų naujų teisės pažeidimų.

Apie kitus užregistruotus įvykius policija kol kas dar informuoja, nors ir labai šykščiai. Penktadienį Komisariate užregistruotas tarnybinis pranešimas dėl vagystės iš Savivaldybės viešosios bibliotekos filialo. Kadangi informacija apie vagystės objektą ir pobūdį įslaptinta, tenka pasikliauti intuicija. O ji kužda: šiais laikais, kai neraštingumas tampa asmeniniu nuopelnu, dėl kurio yra renkama ar skiriama į valdžią, būtų naivu tikėtis, jog kaimo bibliotekoje kas nors vogtų knygą. Greičiau buvo pavogta lentyna, kuri nuo šiol bus skirta raugintų agurkų stiklainiams sukrauti.

Tą pačią dieną policija pradėjo ikiteisminį tyrimą: rajone pilietis R. V., vairuodamas automobilį „Volkswagen Golf“, jo nesuvaldė, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, nuvažiavo nuo kelio ir apvirto. Eismo įvykio metu sužalotas automobilio keleivis T. Š.

Per šias dienas Viešosios policijos patruliai išaiškino 10 Kelių eismo taisyklių ir 5 viešosios tvarkos pažeidėjus.

Rugpjūčio 23-iąją policijos įstaiga gavo J. R. skundą dėl konflikto su savo vyru.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+