Niekieno cisterna su mazutu pridarė rūpesčių

Penktadienį Širvintų rajono savivaldybės administracija pranešė, kad kovo 27 dieną sulaukta pranešimo, jog Alionių seniūnijoje, Vičiūnų kaime, iš metalinės statinės išsiliejo naftos produktai, užterštas apie 100 kv. m plotas. 

Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas „Širvintų kraštui“ sakė, kad tai, jog iš senos, dar nuo sovietmečio išlikusios ir nežinia kam šiuo metu priklausančios cisternos išsiliejo mazutas, pastebėjo netoliese gyvenanti pensininkė. Ji apie įvykį pranešė kaimynui, kuris nedelsdamas informavo seniūniją. Apie nelaimę maždaug 9 val. buvo pranešta specialiosioms tarnyboms, aplinkosaugininkams.

Daugiausia kaip kuras šilumos ar energijos gamybai naudojamas mazutas yra ne kas kita, o naftos perdirbimo liekana, susidaranti atskyrus benziną, žibalą ir dyzelinius distiliatus. Gaminant naftos produktus mazutas sudaro apie 50 proc. pradinės naftos masės.

Į avarijos vietą prie Vičiūnų kaimo kapinaičių buvo iškviestos ir Priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Atvykę jų atstovai konstatavo, kad užlietas 80X3 m plotas. Tačiau ugniagesių gelbėtojų įsikišimo neprireikė.

Pasak seniūno, galimas dalykas, kad mazutas išsiliejo tyčia atsukus ar kitaip atidarius cisternos sklendę, tačiau tai tik versija. Jis nekomentavo ir prielaidų, kad mazutas galėjo išsilieti beieškant užsilikusio kuro ar tiesiog pasielgus chuliganiškai. Sigito Bankausko žodžiais, apie įvykį informuota policija, kuri ieško kaltininkų. Jei suras – nustatys tikrąsias avarijos aplinkybes.

Išsiliejusius naftos produktus surinko iškviesti UAB „Biodegra“ ir VšĮ „Grunto valymo technologijos“ darbuotojai, mazutu užterštas gruntas taip pat surinktas ir išvežtas, o teritorija padengta nauju derlingo grunto sluoksniu. Penktadienį, pasak seniūno, kaip tik baigti avarijos likvidavimo darbai.

Anot Savivaldybės pranešimo, per avariją iš viso buvo užteršta apie 100 a, seniūno gautomis iš aplinkosaugininkų žiniomis – per pusę mažesnis žemės plotas.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Niekieno cisterna su mazutu pridarė rūpesčių”

 1. Chirag parašė:

  Na apie Radžį ar kitus dalykus rašau todėl, kad noriu ptitekai savo požiūrį į tai. Mano manymu tai pučiami daug didesni burbulai, negu reiktų. Tiksliau apskritai jų pūsti nereiktų, bet yra kaip yra TV repertuaras yra bukinantis, neskatinantis mąstyti. Niekam neįdomu kas įvyko gero. Pateikiama tai tai, kas su kuom miegojo, kas ką pavogė ir panašūs dalykai. Liūdna.

 2. Seniunui parašė:

  Sigis tik liezuviu moka malt

 3. vodite parašė:

  tai ką veikia seniūnas

 4. salerka parašė:

  O ka veikia gamtos apsauga??

 5. Degutas parašė:

  Kada baigsis tie„ niekieno“ objektai savivaldybėje. ? Turto skyriuje pripichtuota etatų ohoho kiek, o kas padaryta? Ar negalima pareikalauti iš seniūnų ir specialistams išlįsti iš kabinetų, kartu suinventorizuoti tuos bešeimininkinius objektus ir panaudojant viešuosius darbus juos sutvarkyti. KIEK GALIMA MOKĖTI ?
  Už neaptvertą šulinį Kalnalaukyje moka savivaldybė, už išpiltą cisternų turinį- vėl savivaldybė- vos ne 100 tūkstančių, ir kaltų nėra? Ir superseniūnas nieko nematė, ir gamtos apsauga, Kada bus pradėta dirbti atsakingai, kol kas tai tik švaistymus ir visišką betvarkę tuo klausimu matome matome…..

Comments are closed.

scroll to top
+