Nepilnametės siaubė Teismo teritoriją

Birželio 9-11 dienos

Antradienį į policiją išblaivėti buvo pristatytas Prienų kaimo gyventojas Stanislovas Germanas, kuris neblaivus šlitinėjo Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose. Su neblaiviais asmenimis bendravo ir Viešosios policijos patruliai, per šias dienas išaiškinę 16 Kelių eismo taisyklių pažeidėjų. Tiesa, neblaivių tarp jų buvo mažiau: birželio 9-ąją, 15.30 val., Širvintų miesto P. Cvirkos gatvėje automobilį „Audi 80“ neblaivus vairavo Vilniaus gatvės gyventojas Vidmantas Vaškūnas, o birželio 10-ąją, 23.16 val., Upelio gatvėje automobilį „Mitsubishi Galant“ – neblaivus Vidmanto kaimynas Arvydas Orševskis. Du Kalnalaukio gatvėje gyvenantys vairuotojai įkliuvo ir naktį į birželio 12-ąją Širvintų miesto Plento gatvėje: 0.30 val. automobilį „Volkswagen Passat“ neblaivus vairavo Gintaras Matijošius, o 2 val. automobilį BMW 750 – neblaivus Arūnas Džiovalas.

Birželio 9-ąją policija gavo M. P. skundą, kad tą dieną buvo pastebėta, jog iš kiemo pavogtas automobilis. Tai pirmoji automobilio vagystė rajone šį mėnesį, bent jau pirmoji, apie kurią informuojama policijos užregistruotų įvykių suvestinėse. Per penkis šių metų mėnesius Širvintų rajono policijos komisariate dėl automobilių vagysčių buvo pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai, o štai pernai per tą patį laikotarpį – net 14. Kol kas mūsų rajone buvo pavogti tik lengvieji automobiliai, nors pernai per visus metus, be 27 lengvųjų automobilių, policijai buvo pranešta ir apie 1 kitokio automobilio praradimą.

Trečiadienį policija užregistravo J. J. iš Širvintų skundą dėl vagystės, įsibraunant į gyvenamąsias patalpas. Kalbant apie šio pobūdžio nusikaltimus būtų galima pridurti, kad dėl to per penkis mėnesius Komisariate buvo pradėta 14 ikiteisminių tyrimų.

Tą pačią dieną Komisariate užregistruotas R. Š. skundas, kad birželio 7-ąją Z. Š., įtariama, tenkino lytinę aistrą su mažamete. Mūsų žiniomis, šiuo atveju kalbama apie brolį ir seserį.

Tai jau antras panašus atvejis per pastarąjį mėnesį – gegužės 13-ąją policijoje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas gavus tarnybinį pranešimą, kad nepilnamečiai tenkino lytinę aistrą pasinaudodami mažametės bejėgiška padėtimi. Dėl panašių dalykų į policiją kreiptasi ir balandžio 2-ąją. Tada buvo užregistruotas A. P. pareiškimas, kad jos mažametę anūkę tvirkino tėvas. Praėjusių metų rugsėjį policijai pranešta, kad nepilnametis M. Š. tvirkino mažametes mergaites.

Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 151-1 straipsnyje numatyta, kad tas, kas lytiškai santykiavo ar kitaip tenkino lytinę aistrą su nepilnamečiu asmeniu pasiūlęs, pažadėjęs suteikti ar suteikęs jam už tai pinigų ar kitokios formos atlygį, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, gali būti baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 3 metų. Jei tai padarė tėvas, motina, globėjas, rūpintojas ar kitas teisėtas vaiko atstovas arba kitas asmuo, turintis įstatymuose nustatytų įgaliojimų nepilnamečio asmens atžvilgiu, gali būti skiriama bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimu iki 4 metų.

Na, o pastaruoju atveju, atrodo, ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas, nes ekspertai nepatvirtino aistros tenkinimo fakto.

Birželio 10-ąją policija užregistravo tarnybinį pranešimą dėl turto sunaikinimo Širvintose. Mūsų žiniomis, ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus pranešimą, kad sulaužyti įvažiavimo į naujojo Teismo vidinį kiemą abu automatiniai barjerai (žr. nuotr.). Teismas patirtus nuostolius, atrodo, preliminariai vertina apie 5000 litų.

„Širvintų krašto“ žiniomis, policija jau nustatė, kad aliumininius barjerus birželio 10-ąją, apie 1 val., nulaužė dvi šešiolikos metų dar neturinčios paauglės. Viena jų – rajono gyventoja, dėl kitos tikslių duomenų policija ketvirtadienį dar neturėjo. Viena mergaičių policijai žinoma, ji yra įrašyta į policiją dominančių vaikų įskaitą. Tąnakt po miestą įtariamosios vaikščiojo dar su dviem draugais, bet Teismo teritoriją siaubė tik jos dvi. Nors drauge vaikštinėjęs vaikinukas bandė atkalbėti nuo kvailysčių, merginų tai nesustabdė. Neatmetama, kad įtariamosios paskui dar nusiaubė ir miesto centre esantį gėlyną. Aiškinamasi, ar įtariamosios nevartojo alkoholio.

Beje, išdykusių paauglių nesutrikdė net tai, kad ant Teismo pastato sienų yra įrengtos filmavimo kameros. Jomis ir buvo užfiksuota, kaip paauglės, manoma, tyčia nulaužia automatinių vartų barjerus – iš pradžių vieną, paskui – kitą. Tačiau kameros tik užfiksavo patį įvykį, bet nepadėjo nustatyti įtariamųjų asmenybių. Kadangi nusikalsta naktį, tamsoje įmanoma įžiūrėti tik paauglių šešėlius.

Kadangi paauglės dar neturi 16 metų, atsakomybė tenka jų tėvams ar globėjams. Matyt, tai yra teisinga, jei dėl artimųjų aplaidumo sudaromos sąlygos vaikams šlaistytis gatvėmis tuo metu, kai privalu būti namuose.

Vos dvi savaites naujose patalpose dirbantis Teismas nusiaubiamas jau antrą kartą. Prieš tai, dar statybų metu, buvo sulaužyta sienos apdailos plokštelė. Tada policija irgi nustatė įtariamuosius.

Ketvirtadienio naktį policijai pranešta apie magistralės 48-ajame kilometre nutikusį eismo įvykį: 2.45 val. jonaviškio Lino Palevičiaus vairuojamas automobilis „Volkswagen Passat“ susidūrė su važiuojamojon dalin išbėgusiu briedžiu. Taigi nepaisant kelininkų pastangų aptverti bent jau magistralę, tokių susidūrimų su laukiniais gyvūnais užregistruojama kone kas savaitę.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Nepilnametės siaubė Teismo teritoriją”

  1. Andre parašė:

    tėčiuiBalandis 3, 2011 13:27Matematika rimtas makslos,mokytoja mokiniais gali manipuliuoti.Tokios mokytojos mokiniai eis į jos vadovaujamą būrelį, laisvalaikiu namų ūky padės, žolytę nušienaus,aprėkti tylės, kantriai repetuos parodomąją pamoką ir neužmirš instrukcijos kada tylėt ir ką sakyt tikrinantiems.Nes bus priminta neleisiu egzamino laikyt.Ji gudruolė mokės ir kolegės mokiniams kvailesnį kontrolinį paruošt.Kas kad gandai per kaimą po to eina.Metodininko kvalifikacija juk amžiams.Vadovai nesupranta? Nejuokykit.

  2. ash :D parašė:

    pizdutei ,o ne wienutei…

  3. valdis parašė:

    vandalizmas tokiu atvejiu, bausme 10 paru vienutei

Comments are closed.

scroll to top
+