Neblaivi vairuotoja prisiminė: ir butelis – „raminamieji“

Neblaivi vairuotoja teigė, kad gėrė ne tik prieš eismo įvykį, bet ir po jo. Asociatyvi nuotrauka.
Alkoholis automobilyje. Asociatyvi nuotrauka. Dailymail.co.uk

Šiais laikais raminamųjų vaistinėje nors karučiu vežk. Tai ne tie laikai, kai susinervinęs galėdavai paprašyti nebent valerijono lašų. Būdavo, aišku, kas tokiomis akimirkomis siekdavo taurelės. Kaip sakė Jurijaus Nikulino suvaidintas herojus Gorbunkovas „Briliantinėje rankoje“, – netgi gydytojai rekomenduoja. Tuos žodžius, ko gero, prisiminė viena neblaivi vairuotoja.

Skyrė 1700 Eur baudą

Turbūt tai prisiminė Jelena S., kuriai už tai, jog vairavo neblaivi, kai nustatytas didesnis nei 1,51 prom. girtumas, teismas skyrė galutinę 34 MGL (1700 eurų) dydžio baudą. Teismas taip pat konfiskavo jos vairuoto automobilio „Mazda MPV“ vertę atitinkančią sumą – 1413 eurų ir pritaikė baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudė 1 metus 6 mėnesius naudotis specialiąja teise – teise vairuoti kelių transporto priemones. Be to, Jelenai dar nurodyta sumokėti per šimtą eurų už jos vairuoto automobilio nuvežimą ir saugojimą aikštelėje.

Švelniai tariant, nelabai tinkamai Puorių kaimo gyventoja pasielgė liepos 3-iosios vakarą. Gavę pranešimą apie eismo įvykį, policijos pareigūnai nustatė, kad automobilį vairavusi Jelena S. yra neblaivi. Riba, nuo kurios atsiranda baudžiamoji atsakomybė, buvo viršyta su atsarga – alkotesteris parodė 2,36 prom. Vairuotoja buvo sulaikyta.

Procesas baigtas baudžiamuoju įsakymu.

Litrą išgėrė, antro litro likučius neblaivi vairuotoja įsidėjo į kelionę?

Ją apklaususiems policijos pareigūnams neblaivi įkliuvusi vairuotoja sakė, kad tą vakarą savo namuose išgėrė litrinį butelį alaus ir du litrus alkoholinio kokteilio. Antrą litrinį kokteilio butelį išgėrė ne visą, kas liko – įsidėjo į motinai priklausantį automobilį, pati sėdo prie vairo ir pasuko ežero link. Išvažiavusi į pagrindinį kelią, neblaivi vairuotoja pasuko dešinėn, bet užvažiavo ant smėlio, automobilį sumėtė, ir Jelena nuvairavo į griovį. Kai nepavyko išvažiuoti, susinervino ir išgėrė butelyje likusį alkoholinį kokteilį.

Nors tai jokios įtakos nei nusikaltimui, nei bausmės dydžiui neturėjo, teisme taip ir liko nepatvirtinta versija, kad vairuotoja „raminosi“ po eismo įvykio. Greičiausiai Jelenai tiesiog prieš akis iškilo filme matyta scena, ir neblaivi vairuotoja patikėjo, kad taip buvo.

Liudytojas nematė, kad neblaivi vairuotoja dar gurkšnojo

Apie eismo įvykį ir neblaivią vairuotoją policijai pranešė tuo metu Maišiagalos kryptimi važiavusio automobilio vairuotojas. Pravažiuodamas, jis pamatė griovin įvažiavusį automobilį, apsipylusį juodais dūmais, ir užuodė „svylančios“ sankabos kvapą. Jis pribėgo prie automobilio, kuriame vairuotojo sėdynėje sėdėjo jam nepažįstama moteris ir bandė išvažiuoti iš griovio. Žmogus pasiteiravo, ar viskas gerai, ar reikalinga pagalba. Tada pastebėjo, kad vairuotoja neblaivi. Tada įlindo į automobilį, išjungė variklį ir ištraukė iš užvedimo spynelės raktelį. Paskui paskambino į Skubios pagalbos centrą ir informavo apie įvykį bei liko įvykio vietoje, kol atvyks policijos pareigūnai. Temo, todėl jis įjungė automobilyje avarines šviesas.

Liudytojas sakė, kad jokių alkoholio butelių automobilyje nematė. Kol atvyko policija, visą laiką stebėjo vairuotoją, ji jokio alkoholio, bent jau nuo to momento, kai pats atskubėjo prie griovin įvažiavusio automobilio, negėrė.

Tuo tarpu automobilio savininkei, savo motinai, Jelena S. paporino istoriją, kad tą automobilį vairavo ir griovin įvažiavo kažkoks vaikinas, ji tik sėdėjusi šalia. Pamatęs policiją, vaikinas pabėgo. Susinervinusi, Jelena S. išgėrė automobilyje turėto alkoholinio kokteilio.

Atvykusiems Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės pareigūnams Jelena pasakė, kad maždaug prieš dvi valandas gėrusi degtinės ir sidro apie jokį alų neužsiminė. Patikrinus, jai nustatytas 2,42 prom. girtumas, po 20 minučių – šiek tiek mažesnis.

Iš to, jog bėgant laikui neblaivumo lygis mažėjo, tikėtina, kad jokio kokteilio susinervinusi vairuotoja iš karto po įvykio greičiausiai negėrė. O jei ir reikėtų kokių medikamentų, tai tik atminčiai sustiprinti…

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+