Metai bėga, žaizda – negyja

Prie Upelio gatvės 4-ojo namo statomi automobiliai išmaurojo palei kaimyninio namo balkonus esančią žaliąją veją.

Prie Upelio gatvės 4-ojo namo statomi automobiliai išmaurojo palei kaimyninio namo balkonus esančią žaliąją veją.

Prieš trejus metus, 2011-ųjų pavasarį, rašėme apie situaciją Širvintų miesto Upelio gatvės 4-ojo namo kieme. Nepaisant to, kad name gyveno tuometinis rajono Kelių policijos vadovas Kęstutis Lelevičius, tenykščiai gyventojai ir jų svečiai automobilius statė ant žaliosios vejos ir ją gadino.

Tuomet kalbintas Kęstutis Lelevičius sakė, kad Upelio gatvės 4-asis namas norėjo pasekti kaimynų iš 10-ojo namo pavyzdžiu ir įsirengti didesnę aikštelę, tačiau susidūrė su neišsprendžiamomis kliūtimis. Anot pareigūno, su jų namo gyventojų norais pasididinti aikštelę atseit nesutiko 10-ojo namo gyventojai – nuo pastarojo namo balkonų iki stovinčių automobilių liktų per mažas atstumas. Kita kliūtimi neva tapo tarp šių namų esančios požeminės trasos, kurių konstrukcijos tariamai yra netvirtos ir padidinta aikštelė gali įgriūti.

Kęstutis Lelevičius tada prasitarė, kad jie patys irgi nesutiko, kai aikštelę norėjo pasididinti kaimyninis 6-asis namas. Savivaldybės galimybes padėti širvintiškis tada vertino skeptiškai, nes aikštelių didinimas, kaip rodo patirtis, kainuoja nepigiai. Be to, tokių darbų užsakovams reikia parengti projektą, sutvarkyti nemažai biurokratinių formalumų. Kai nėra namų bendrijų, nėra kam imtis šios užduoties, o komunalininkai tokių išlaidų ir darbų – kratosi.

Per tą laiką nutekėjo nemažai vandens, tačiau situacija nė kiek nepasikeitė. Šią savaitę į redakciją paskambinęs vieno tų namų gyventojas piktinosi, kad dėl atšlimo buvo smarkiai sugadinta žalioji veja, ant kurios po senovei statomi automobiliai.

– Juk šią problemą reikėtų pagaliau išspręsti, gal policija tuo pasidomėtų? – vylėsi skaitytojas ir svarstė, kad valdžia, prieš kelerius metus į greta esančio tvenkinuko krantinę sudėjusi akmenis, abejotiniems darbams išleido krūvą pinigų, geriau jau būtų išasfaltavusi automobilių stovėjimo aikštelę.

Širvintų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininko pareigas laikinai einantis Mindaugas Mickonis sakė, kad policija niekada neatsisako pasidomėti galimais pažeidimais, apie kuriuos informuoja gyventojai.

– Yra Bendrojo pagalbos centro telefonas 112, yra galimybė apie tai pranešti interneto tinklalapyje epolicija.lt, patruliai visada nuvažiuos į vietą ir įsitikins, ar problema egzistuoja, jei taip – užfiksuos pažeidimą, – sakė policijos pareigūnas.

Anot Mindaugo Mickonio, per praėjusius metus rajone buvo išaiškintos kelios dešimtys pažeidėjų, neleistinai ant vejos ar šaligatvių statančių automobilius. Tačiau pareigūnas pripažino, kad vien tik nuobaudų skyrimas problemų neišsprendžia: „Nubaustas Petras kurį laiką automobilį stengiasi pastatyti tvarkingai, tačiau jo vietą užima iš aikštelės išstumtas Antanas. Patys žmonės turi būti sąmoningi ir suprasti, kad bjauroja aplinką, kurioje gyvena.“

Atšilimas atvėrė ir žaizdą - bjaurojamą teritoriją priešais Upelio gatvės 10-ąjį namą.

Atšilimas atvėrė ir žaizdą - bjaurojamą teritoriją priešais Upelio gatvės 10-ąjį namą.

Policijos pareigūnas įsitikinęs, kad dėl tokių pažeidimų nepatenkinti žmonės pirmiausia turėtų aiškintis tarpusavyje, neradę sutarimo – kreiptis į Savivaldybę, kad ši ieškotų būdų, kaip padidinti aikštelę, įrengti bortelius, užtvaras, jog pažeidėjai negadintų vejos, ja nevažinėtų. Prie Savivaldybės veikia Saugaus eismo komisija, kuri galėtų inicijuoti sprendimus. Pagaliau, Savivaldybėje dirba ekologas, kurio viena iš funkcijų – pasirūpinti, kad nebūtų žalojama gamta. Ne paskutinis vaidmuo tektų ir komunalininkams, dabar prižiūrintiems šias teritorijas. Jei reikės, sakė Mindaugas Mickonis, policija prisidės sprendžiant problemas, nubaus pažeidėjus. Tačiau pareigūnus reikėtų kviesti, kai yra išnaudotos visos galimybės.

Pašnekovas sutiko, kad kartais nutinka, jog konflikte dalyvaujančios pusės skirtingai traktuoja vietą, kurioje statomi galimų pažeidėjų automobiliai. Štai nemažo dėmesio sulaukė 2013-ųjų pabaigoje Vilniaus apygardos teisme priimtas nutarimas, kuriuo sostinės Savivaldybei buvo nurodyta pirmiausiai apželdinti žalias vejas, pastatyti kelių ženklus ir tik paskui fiksuoti taisyklių nesilaikančius asmenis. Tai nutiko po to, kai Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus darbuotojai vienam vairuotojui surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą už tai, kad jis Vilniuje, P. Vileišio gatvėje, ant vejos pastatė savo automobilį. Už pažeidimą vairuotojui buvo skirta 200 Lt bauda, tačiau šis su tuo nesutiko ir kreipėsi į teismą. Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad vairuotojas pažeidimo nepadarė ir bylą nutraukė. Šį apylinkės teismo nutarimą paliko galioti ir Savivaldybės apeliacinį skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas.

Teismui nutartį apskundę Savivaldybės tarnautojai vadovavosi duomenimis iš „Gis“ informacinės sistemos, kuri patvirtina Vilniaus mieste esančius žaliuosius plotus. Teisėjo nuomone, ta vieta, kurioje savivaldybės tarnautojai užfiksavo stovintį automobilį, nė iš tolo nepanaši į žalią veją.

Prieš kelerius metus buvo kalbėta, kad situacija galbūt pasikeis, kai bus patvirtinti Širvintų miesto detalieji planai. Juose atseit būsią nurodyti žalieji plotai, kiekvienam namui priskirtinos teritorijos, kuriose tų namų gyventojai galės patys spręsti, kaip pasididinti automobilių stovėjimo aikšteles. Sunku pasakyti, kiek šios viltys pagrįstos. Aišku tik tai, kad bent šiuo metu policijos pareigūnai jokių patvirtintų planų ar brėžinių neturi, fiksuodami pažeidimą sprendžia patys, ar vieta, kurioje stovi automobilis, atitinka vejos apibūdinimą.

Jau trejus metus už stovėjimą ant šaligatvio, kai nėra tai leidžiančių kelio ženklų, stovėjimą ant vejos, pėsčiųjų (dviračių) tako, stovėjimą vietoje, kurioje gali stovėti tik skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgaliųjų asmenų automobilių statymo kortele pažymėtos transporto priemonės, stovėjimą tuneliuose, ant tiltų, viadukų ir po jais, pėsčiųjų perėjose ir arčiau kaip 5 metrus prieš jas, kitose vietose, kur tai trukdo transporto ar pėsčiųjų eismui, važiavimo ar stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimą baudžiama 100-300 litų baudomis.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

14 Atsakymų į “Metai bėga, žaizda – negyja”

 1. garazas parašė:

  Cia kazkas dar rusu laikais gyvena:) Uz normalu garaza norima ~14000Lt, nemanau kad cia „visai neturi kainos“ 🙂 Beto automobiliui saugiau prie namu, negu garaze, cia jau statistika…

 2. mm parašė:

  iAnksčiau gaut paskyrą garažui statyti buvo didžiulė problema. Turintys garažą buvo labai privilegijuoti. Dabar garažų pilna, jie tušti, prie miškų ūkio visai neturi kainos (o ten buvo visų Širvintų ponų), o mašinos stovi ant vejų, po langais… Taigi, žmons tapo baisūs tinginiai, tingintys rytą nueiti į garažą, o vakare iš jo pareiti. Štai kur problema.

 3. balamoskes armonika parašė:

  Labai visi mandrūs po svetimais langais aiksteles daryti. Tegul aisktele darosi po savo langais is kitos puses, o ne po 10 namo langais. Ir isvis, kodel aiksteliu prie gatves nedaro arba to lauko prie Upelio antro namo. Paskui maziau sienauti reiketu ir maziau purvyno butu. O dar savo masinas gali pasistatyti prie Alinos kiosko aiksteleje. LAbai daug ponu pas mus.

 4. Miskininkas parašė:

  Medžiai suteikia jaukumo niūriam ŠĮirvintų vaizdui. Nebent praretinti šakas arba vieną kitą ne vietoje užaugusį medelį nukirsti reikėtų.

  Dėl aikštelės, tai nebūtų jokios problemos, jei gyventojai imtųsi iniciatyvos patys, taip kaip tai padarė 10 namo šaunuoliai. Problemą visi mato, tik nežinia ko laukia.

 5. Anonimas parašė:

  As pries ta miska, nes zmones jau bute grybus rinkti gali.

 6. protas parašė:

  iskirskite ta kvaila miska po lanagais ir bus aikstele. Mieste medeliai grazu, bet ne miskas auksciau penkaiauksciu.

 7. abc parašė:

  Jau kai 10 namo gyventojai vedzioja sunis man po langais,ir nerenka sudu,tai viskas ok ,ane? Pradesiu fotografuot kiekviena,galesit toliau skustis 😀

 8. sirvintiske parašė:

  Kodel as turiu statyt masina kazkur kitur,jei tam yra aikstele prie namo? As tuoj pradesiu statyt masina upelio 10 aiksteleje,galesit kukuot kad patys neturit kur masinos statyt

 9. to zz parašė:

  Jei tau nereikia auto tai ir vaikštinėk. Nieks tau netrugdo. O žmonėms kurie pvz dirba Vilniuje arba kur rajone, automobilis būtinas. Upelio 4 namo aikštelė išties maža ir siaura. Gal aikštelė galėtų atsirasti namo gale prie skydinės? Automobiliai tuomet nestovėtų po langais.

 10. Oi Oi Oi parašė:

  Kaip blogai mūsų Lietuvos žemelėje

 11. kazkoks nonsensas parašė:

  Tykra tiesa.

 12. MM parašė:

  Upelio 4 namo aikstele pati maziausia, upelio gatveje. Tvarkingai statant masinas kieme telpa ~10 masinu, tai ar tai normalu? Zmones jau senai rase laiskus ir Sirvintu merui,vice merui.Komunalininkai isvis Sirvintu mieste kazkoks nonsensas (kurie nosi krapstydami per metus is vieno namo apie 8000Lt pajamu gauna), o parasius laiska, net atrasyti nesiteikia.

 13. Anonimas parašė:

  Žaizdos žemės mūsų.

 14. zz parašė:

  Kur jau kur, o Širvintose pilna vietos parkavimui. Tik nereikia tingėt metrą kitą paeit. O jei automobilis ne po langu kelia stresą, tai gal apskritai jo nereikia? Ir mažiau nervų ir vaikštant sveikesni būsit 🙂

Comments are closed.

scroll to top
+