+

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Vilniaus apygardos teismas pakeitė Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų 2018 metų lapkričio 29 dienos nuosprendį, kuriuo Gediminas S. buvo nuteistas 120 MGL (4519,20 Eur) bauda dėl eismo įvykio, kurį padarė mūsų rajone, ties Klonėnų viensėdžiu.

Vairuodamas vilkiką „Mercedes-Benz Actros“ su puspriekabe, 2017 metų rugsėjo 14 dienos pavakarę, važiuodamas keliu Paberžė-Barskūnai-Medžiukai, jis nelygiareikšmių kelių sankryžoje nesilaikė visų būtinų atsargumo priemonių ir sudarė kliūtį. Išvažiuodamas iš šalutinio kelio, jo vairuojamas vilkikas sudarė kliūtį keliu Maišiagala-Širvintos važiuojančiam automobiliui „Volkswagen Multivan“. Nors vilkiko vairuotojas vėliau teigė, kad į pagrindinį kelią išvažiavo daugiau nei pusmetrį, gal – apie metrą, tad likusios kelio dalies pakako automobiliams prasilenkti, nutiko kitaip: keleivinis automobilis atsitrenkė į vilkiką. Eismo įvykio metu nukentėjo keleivinio automobilio vairuotojas R. R., kurį prispaustą išlaisvino atvykę ugniagesiai-gelbėtojai. Taip pat nukentėjo ir keleiviai A. S., R. C. bei R. R. Dviems nukentėjusiems asmenims per šį eismo įvykį buvo nesunkiai, o dviems – sunkiai sutrikdyta sveikata.

Be baudos, teismas Gediminui S. skyrė baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudė 1 metus 6 mėnesius naudotis specialiąja teise – teise vairuoti kelių transporto priemones. Be teisminių išlaidų, kurios siekė beveik 1 tūkst. eurų, iš Gedimino S. taip pat buvo priteista nukentėjusiems asmenims atlyginti jų patirtą neturtinę žalą – iš viso 16 tūkst. eurų.

Apskundęs Širvintų rūmų nuosprendį, Gediminas S. prašė panaikinti baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą 1 metus 6 mėnesius naudotis specialiąja teise – teise vairuoti kelių transporto priemones.

Apeliaciniame skunde nuteistasis teigė, kad teismas atsižvelgė į jo anksčiau padarytus administracinius pažeidimus, kurie „buvo visiškai nežymūs ir kitokio pobūdžio nei šis, dėl kurio kilo sunkios pasekmės“. Šis jo padarytas eismo saugumo taisyklių pažeidimas nebuvo šiurkštus ir įžūlus, eismo įvykio metu transporto priemonę jis vairavo blaivus, o sunkios pasekmės kilo ir dėl pačių nukentėjusiųjų neatsargumo, kadangi dauguma jų eismo įvykio metu nesegėjo saugos diržų.

Tiesa, vėliau šie teiginiai pripažinti nereikšmingais, daugiausia dėl to, kad buvo neįmanoma tai įrodyti. O ir pirmosios instancijos teismas savo nuosprendį grindė ne tuo.

Skųsdamas jam skirtą baudžiamojo poveikio priemonę, Gediminas S. taip pat pažymėjo, kad teismas neatsižvelgė į tai, kad jo profesija yra vairuotojas, jo pagrindinis darbas yra transporto priemonės vairavimas ir būtent ši profesija yra jo vienintelis pajamų šaltinis, iš kurio jis turi ne tik išlaikyti dukrą, bet ir sumokėti teismo priteistas išlaidas.

Vilniaus apygardos teismas pripažino, kad šiuo atveju baudžiamojo poveikio priemonė buvo paskirta neteisingai.

Vilniaus regiono apylinkės teismas, uždrausdamas Gediminui S. naudotis specialia teise – teise vairuoti transporto priemones – atsižvelgė į tai, kad neatsargų nusikaltimą jis padarė būdamas net 13 kartų baustas administracine tvarka, daugiausia – už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tačiau Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija pažymėjo, kad baudžiamojo poveikio priemonės turi padėti įgyvendinti bausmės paskirtį. Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad apeliantas padarė neatsargų nusikaltimą, eismo įvykio metu buvo blaivus. Iš byloje esančių duomenų matyti, kad Gediminas S. iki nagrinėjamo eismo įvykio kelis kartus buvo baustas administracine tvarka, taip pat kelis administracinius nusižengimus, susijusius su Kelių eismo taisyklių pažeidimais, jis padarė ir po nagrinėjamo eismo įvykio, iki skundžiamo nuosprendžio priėmimo, tačiau, kolegijos vertinimu, jo padaryti nusižengimai nebuvo itin šiurkštūs, grubūs, jie necharakterizuoja apelianto kaip asmens, piktybiškai nesilaikančio Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir sistemingai pažeidinėjančio tas taisykles.

Vilniaus apygardos teismo nuomone, teisė vairuoti, kuomet darbas, profesija yra išimtinai susijusi su teisės vairuoti turėjimu, Gediminui S. sudaro žymiai geresnes sąlygas įsidarbinant, rūpinantis artimaisiais, mažamečiu vaiku. Svarbi aplinkybė ir ta, kad skundžiamu nuosprendžiu Gediminui S. yra paskirta pakankamai didelė bauda, taip pat iš jo priteistos atstovavimo bei teisinės pagalbos išlaidos. Tiek baudą, tiek kitas iš jo priteistas sumas Gediminas S. galės laiku sumokėti tik dirbdamas, kadangi, kaip pats nurodė, darbo užmokestis yra vienintelis jo pajamų šaltinis. Nepaskyrus specialiosios teisės atėmimo, bus veiksmingiau užtikrinami nukentėjusiųjų ir valstybės interesai.

Padaręs išvadą, kad netikslinga ir neproporcinga šioje baudžiamojoje byloje Gediminui S. skirti baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialia teise, Vilniaus apygardos teismas nutarė panaikinti skirtą baudžiamojo poveikio priemonę – uždraudimą naudotis specialiąja teise, uždraudžiant 1 metus ir 6 mėnesius naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones.

Nuotr. iš archyvo
     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+