Ko jums reikia – Marius parduos. Gal net užperėtus krokodilo kiaušinius

Devynis kartus iki tol daugiausia Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmų teistas Marius Katkus pastarąjį kartą 2021-ųjų gruodį Širvintų teismo rūmuose išgirdo, kad jam skirtina bausmė už sukčiavimą subendrinama su trim bausmėm, kurios tais pačiais 2021 metais buvo skirtos Ukmergėje. Dažniausiai sukčiaujant nusikalsdavęs Marius Vilniaus regiono Širvintų teismo rūmų buvo nuteistas galutine subendrinta 11 mėnesių laisvės atėmimo bausme ir pasiųstas ją atlikti į Alytaus kalėjimą.

Į laisvę nuteistasis išėjo 2023 metų balandžio 14 dieną iki galo neišbuvęs 2 mėnesių ir 24 dienų. Tačiau tokio jam parodyto pasitikėjimo Marius buvo nevertas, kadangi turėdamas keturis neišnykusius teistumus jis netrukus vėl atsidūrė teisiamųjų suole. Dešimtą kartą teisiamas Marius Katkus Vilniaus regiono apylinkės teismo ir vėl buvo teisiamas už sukčiavimą.

Mariaus Katkaus nusikalsta 2021 metų vasarą – 2022 metų pavasarį, kai dar 2021-ųjų birželio 22 dieną jam skirtas 60 parų arešto bausmės vykdymas buvo atidėtas 8 mėnesiams. Galimybe likti laisvėje Marius Katkus pasinaudojo plačiai: turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti svetimą turtą, jis socialinio tinklo „Facebook“ vienoje grupėje sukūrė kelis skelbimus apie tariamai jo parduodamas 300 eurų vertės kompiuterio vaizdo plokštes.

Mintis apie galimybę uždirbti „pardavinėjant“ vaizdo plokštes Mariui Katkui šovė ne iš lubų. Prisimenant tą patį nuosprendį Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmuose, tada jis buvo nuteistas už tai, kad skelbimų svetainėje www.skelbiu.lt patalpino skelbimą, kuriame skelbė parduodąs naudotą kompiuterinę vaizdo plokštę už 380 Eur. 2021-ųjų rugsėjį ant sukčiaus jauko pakliuvo vienas mažeikiškis.

Savo poelgį teisiamasis tada aiškino priklausomybe nuo azartinių žaidimų. Tokiais būdais jis gaudavo pinigų, kad pažaistų kazino. Už sukčiavimą Širvintų teismo jis buvo nuteistas laisvės atėmimo 4 mėnesiams bausme.

Taigi, Marius Katkus tik pratęsė jau išbandytą sukčiavimo modelį. Turint omenyje, kad tuo metu jo tariamai pardavinėjamų modelių vaizdo plokščių kaina viršijo 500 eurų, skelbimuose siūloma kaina kompiuterinių žaidimų mėgėjams atrodė labai patraukli.

Kilus susidomėjimui, Mariui Katkui beliko maustyti apsižioplinusius pirkėjus. Žadėdamas išsiųsti neva turimą vaizdo plokštę nurodytais adresais, jis apgaudinėjo pirkėjus. Kai šie į nurodytas sąskaitas pervedė pinigus, Marius vaizdo plokščių jiems į Gargždus ir Šilutę neišsiuntė ir pinigų negrąžino.

Kaip jau minėjome apie didelį epizodų skaičių, du apgautieji nebuvo vieninteliai, „pirkę“ iš Mariaus kompiuterio vaizdo plokščių. Skyrėsi tik sukčiaus naudojamų skelbimo platformų adresai. Štai per portalą skelbiu.lt jis už 450 eurų eterio kriptovaliuta vienam klaipėdiečiui „pardavė“ vaizdo plokštę. Paskelbęs apie kitą parduodamą vaizdo plokštę, jis iš vieno molėtiškio gavo 550 eurų. Aišku, plokščių neišsiuntė, nes jų, ko gero, nėra net akyse matęs.

Pasismaginęs su vaizdo plokštėmis, jis pakeitė prekių asortimentą. Už tariamai parduodamus žaidimų kompiuterius „Xbox“ iš vieno vilniečio jis netrukus gavo 200 eurų, o iš vieno šiauliečio – 170 eurų. Į kitą skelbimą atsiliepusiam telšiškiui jis nurodė jam pervesti 260 eurų už tariamai parduodamą žaidimų konsolę „Playstation“. „Pardavimų“ apimtys augant kaip ant mielių, vienam uteniškiui jis už 230 eurų pardavė virtualios realybės akinius.

Toliau – daugiau apgautųjų. Už 200 eurų vienam ukmergiškiui buvo parduotas žaidimų vairas, už 180 eurų Klaipėdos rajono gyventojui parduota kompiuterio vaizdo plokštė, už 170 eurų kitam pirkėjui – žaidimų vairas, už 175 eurus vienai klaipėdietei – kompiuterinis žaidimas „Xbox OneX“, už 220 eurų vienam Plungės rajono gyventojui – kompiuterio vaizdo plokštė.

Panašu, kad išradingumu Marius Katkus galėtų pasidalyti su kitais. 2022-ųjų pradžioje jis „Facebook“ socialinio tinklo grupėje „VIPVN.LT – išskirtiniai automobilių numeriai“ paskelbė, kad parduoda valstybinius numerius. Kokie jie tariamai buvo, neskelbiama, bet norinčių pasipuikuoti išskirtiniais ar retais numeriais atsirado. Už tuštybę 207 eurus jam sumokėjo vienas alytiškis, 180 eurų – vienas vilnietis.

2022-ųjų kovą jis socialiniame tinkle „Facebook“ pasivadinęs slapyvardžiu „Modestas“, grupėje „Automobilių numeriai: perku, parduodu, keičiu“ paskelbė, kad parduoda valstybinius numerius. Viena susidomėjusi auka neteko 60 eurų, kita – 90 eurų, trečia – 150 eurų.

Netrukus Marius Katkus jau pats susisiekė su kita auka. Grupėje „VIPVN.LT“ radęs skelbimą, kad vienas žmogus norėtų pirkti automobilio valstybinį numerį, iš jo išviliojo 90 eurų. Grupėje „VIP numeriai“ atsiliepęs į skelbimą dėl ieškomo pirkti motociklo valstybinio numerio, Marius sukčiaudamas išviliojo 120 eurų.

Prekiaudamas neegzistuojančiais valstybiniais numeriais, sukčius iš šių savo aukų susirinko 510 eurų.

Matyt, supratęs, kad žmonių puikybė yra gera dirva, tokią savo veiklą jis tęsė. 2022-ųjų gegužę jis vienam klaipėdiečiui pažadėjo už 200 eurų neva turimą numerį išsiųsti į uostamiestyje esantį „Regitros“ filialą.

Susidaro įspūdis, kad Marius Katkus galėjo pardavinėti bet ką, kad tik būtų paklausa. Būtų kas nors pageidavęs užperėtų krokodilo kiaušinių, už ką negailėtų pinigų, tikėtina, kad Marius būtų ir su juo susisiekęs. Nors teismo medžiagoje tai neatsispindi, greičiausiai Marius tam kažkiek ruošdavosi, surinkdavo informaciją. Juk reikėdavo pirkėjams bent kažką parašyti apie jų pageidaujamas prekes.

Praėjusių metų pavasario pabaigoje – vasaros pradžioje sukčius pasiūlė ir kitų „paslaugų“: iš vieno Vilkaviškio rajono gyventojo jis išviliojo 85 eurus už neva parduodamą automobilio BMW E46 pažeminimo detalę, iš kito vilkaviškiečio 38 eurus – už tariamai parduodamą apdailos juostelę „Shadow line“, iš vieno skuodiškio 120 eurų – už tariamai parduodamą automobilio „Mercedes Benz“ vairą, iš vieno molėtiškio 105 eurus – už tariamai parduodamas automobilio BMW buferio dalis, iš vieno panevėžiečio 70 eurų – už automobilio „Mercedes Benz“ vairą. Pastebėjus skelbimą, kad ieškoma pirkti partktroniko bloko daviklio, iš vieno mažeikiškio buvo išviliota 30 eurų. Pamatęs skelbimą ir nuotrauką, kokio vairo ieško vienas kaunietis, Marius Katkus susisiekė su pirkėju ir pasiūlė tokį pirkti už 100 eurų. Gavęs pinigus, bendravimą nutraukė, o vairo, žinoma, neišsiuntė, nes tokio, kaip ir kitų jo pardavinėjamų detalių, jis paprasčiausiai neturėjo.

Vėliau už 85 eurus vienam maišiagaliečiui buvo „parduotas“ automobilio BMW E46 vairas.

Gal pabodus „pardavinėti“ detales, o gal dėl atsargumo Marius Katkus vėl pakeitė savo veiklos profilį ir sugrįžo prie valstybinių numerių „prekybos“. Už neegzistuojančius valstybinius numerius vienas šiaulietis jam sumokėjo 40 eurų, o uteniškis – 220 eurų.

Šiais epizodais bent kol kas sukčiaus veikla baigėsi.

Ištyrę atvejus, kurie buvo nustatyti ikiteisminio tyrimo metu, Vilniaus regiono apylinkės teismo Ukmergės rūmai Mariui Katkui už jo įvykdytus epizodus skyrė laisvės atėmimo 6 mėnesiams arba arešto 30 parų bausmes. Jas subendrinus dalinio sudėjimo ar apėmimo būdu, paskirtoji bausmė buvo sumažinta trečdaliu. Sukčius į kalėjimą pasiųstas atlikti 1 metų 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Pridėjus 2022 metų spalio 12 dieną Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų nutartimi subendrintos bausmės neatliktą dalį, jam skirta galutinė 1 metų 5 mėnesių ir 23 dienų laisvės atėmimo bausmė. Priteista atlyginti ir daugiau kaip 5,3 tūkst. eurų žalą nukentėjusiems.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 30 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (2 įvert.)
scroll to top