Kaip du Lietuvos piliečiai Žibėnuose „laikė“ latvišką vairavimo egzaminą

Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas Europos Sąjungos šalyje, jis pripažįstamas visoje Europos Sąjungoje ir jį galima naudoti, jeigu nepasibaigęs, nesustabdytas, neapribotas ar išdavusios šalies neatšauktas to pažymėjimo galiojimas. 

Tai žinojo jau po kartą už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą Širvintų rajono apylinkės teismo teisti du vyrai. Šįkart jie buvo tesiami už tai, kad padėjo pagaminti netikrą dokumentą ir juo disponavo.

2016 metų kovo 9-osios rytą Vilniaus rajone, Riešėje, Valstybės sienos apsaugos tarnyba iškratė automobilį „Audi A4“, kurio vairuotojas Viktoras K. pareigūnams savanoriškai pateikė jo vardu neva Latvijos Respublikos išduotą vairuotojo pažymėjimą. Kaip vėliau nustatė ekspertizė, dokumentas – padirbtas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2015 metų pavasarį Viktoras K. susitarė su dabar jau mirusiu Jauniūnų seniūnijos Žibėnų kaimo gyventoju J. B., kad jo vardu būtų gautas Latvijos Respublikos neva išduotas vairuotojo pažymėjimas. Viktoras perdavė J. B. 500 eurų kaip atlygį už tokio pažymėjimo pagaminimą, taip pat savo fotonuotrauką, parašo pavyzdį bei asmens duomenis. Visa tai buvo panaudota gaminant dokumentą, tariamai išduotą Latvijos Respublikoje dar 2010 metų lapkritį. Po dviejų savaičių J. B. perdavė jau padirbtą dokumentą, kurį Viktoras K. laikė ir turėjo, kol išaiškėjo šis nusikaltimas.

Panašią istoriją papasakojo ir Edgaras V., tik jis už pažymėjimą, tariamai išduotą 2012 metų lapkritį, J. B. sumokėjo 100 eurų. Šį pažymėjimą Edgaras taip pat pateikė per kratą.

Viktoras K. teigė, kad įsigyti pažymėjimą jam pasiūlė J. B., kuris žinojo, kad šis tokio dokumento neturi ir važinėja be jo. J. B. jam tariamai pasakęs, kad už 500 eurų galįs suorganizuoti tikro latviško vairuotojo pažymėjimo gavimą. Viktoras sutiko, kadangi „tuo metu skyrėsi su žmona, turėjo dėl to rūpesčių ir neturėjo laiko Lietuvoje lankyti vairuotojo kursus.“ Kokiomis aplinkybėmis J. B. gavo šį dokumentą, Viktoras K. sakė nežinąs. Įsigytą vairuotojo pažymėjimą Viktoras K. , vairuodamas automobilį, pasiimdavo su savimi. Tiesa, policijos ar kitiems pareigūnams šio dokumento jis nepateikinėjo, nes nė karto policija jo nestabdė ir neprašė pateikti vairuotojo pažymėjimo. Apie tai, kad dokumentas yra netikras, Viktoras K. sako sužinojęs tik šių metų kovo 9-ąją, kai prieš darant kratą jo automobilyje pareigūnai pareikalavo jį atiduoti, tą Viktoras ir padarė.

O štai Edgaras V. sako susigundęs įsigyti netikrą vairuotojo pažymėjimą tam, kad galėtų prieš draugus pasigirti, jog turi vairuotojo pažymėjimą. Kai Edgaras paklausė, kiek šis dokumentas kainuos, J. B. tariamai atsakė: „Duosi kiek negaila“. Nepagailėjo 100 eurų.

Įsigytą pažymėjimą Edgaras V. laikė savo namuose, apie jį šeimos nariams nepasakojo, tačiau kartais pasiėmęs rodydavo kitiems norėdamas pasigirti, kad turi vairuotojo pažymėjimą. Edgaras sako niekada nevairavęs automobilio turėdamas šį dokumentą ir neketino juo naudotis pateikdamas jį kaip tikrą. Apie tai, kad Viktoras K. irgi turėjo netikrą vairuotojo pažymėjimą, Edgaras V. sako nežinojęs.

Kaip galima suprasti iš bylos aplinkybių, kratos buvo atliktos tikslingai – jau žinant, kieno vardu buvo padirbti netikri Latvijos Respublikos vairuotojų pažymėjimai.

Skirdamas bausmę Širvintų rajono apylinkės teismas atsižvelgė į tai, kad Viktoras K. ir Edgaras V. yra teisti, jų teistumas neišnykęs, todėl kiekvienam skyrė po galutinę 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jų vykdymą atidedant 9 mėnesiams.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Leido nuteistajam užsidirbti, kad šis turėtų iš ko mokėti

Nusikalstamų veikų mažiau, bet vagysčių daugėja

Kovo 7-14 d. policijos užregistruotų įvykių suvestinė: Įtaria padegimus

Mėgėjai lėkti į Vilnių su vėjeliu atleis greičio pedalą dar šiais metais

Policininkai trukdė aplenkti jų automobilį, o paskui dar ir nubaudė už tariamą Kelių eismo taisyklių pažeidimą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Policijos vadovams pareigūnų išvarymas į gatves atrodo laimėjimas, prokurorai tuo abejoja

Širvintiškis – į Elektrėnus, šalčininkietis – į Širvintas

Šįkart neaiškino, kad cigaretes ir dyzeliną laikė norėdamas išdalyti kaimo žmonėms

Švenčioniškiai vagišių tampydavo už ausų, o štai širvintiškiai – „paglostė“

Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Pranešama apie pasirodžiusius sukčius

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos