Jono Purvanecko namus apvogę panevėžiečiai neilgai džiaugėsi grobiu

Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Purvaneckas sako pagaliau supratęs, ką jaučia apvogtas žmogus. Kai į Kernavėje esantį jo namą įsibrovė vagys, vienas rajono vadovų suprato esąs ne tik nesaugus. Vagių išniekinti namai jam pasirodė esą svetimi, nešvarūs.

– Buvo skaudu rasti tą netvarką, išverstus ant grindų drabužius, patalynę, mums brangius daiktus, kuriuose naršė ir per kuriuos vagys perėjo nešvariais batais, – šlykštėjosi Jonas Purvaneckas.

Ketvirtadienį pietų grįžusi Jadvyga Purvaneckienė tiesiog pašiurpo užtikusi išverstus namus. Kambariuose buvo atvertos ir paliktos spintų durelės, ištraukti ir išvartyti stalčiai, ant lovų sukrautos atidarytos daiktų dėžutės. Vagys ieškojo dokumentų, vertybių, pinigų, o juos radę – pasiglemžė.

Anot direktoriaus pavaduotojo, dabar jis gerai supranta, ką prieš pusmetį išgyveno vienas geras jo pažįstamas, kai į jo namus taip pat įsibrovė vagys.

Ar vagys žinojo, kad šie namai – vieno rajono vadovų, o juose gyvena pasiturintys žmonės? Savivaldybės administracijos direktorius purto galvą.

– Mes tokie pat žmonės, kaip ir daugelis, – sako Jonas Purvaneckas. – Mūsų namuose jie rado tai, ką rastų daugelio namuose. Kai prasidėjo krizė ir imta įvairiai kalbėti apie santaupas, mes dalį pinigų atsiėmėme iš banko ir laikėme namuose. Kai paskambino žmona ir pasakė, kad namai – apvogti, toptelėjo, kad vagys galėjo išlaužti ir ginklų seifą, paimti ten savigynai laikomą revolverį, taip pat dokumentus, vertybių.

Neprisiskambinęs bendruoju pagalbos telefonu 112, Jonas Purvaneckas tuojau pat pastebėjo pro šalį važiuojantį policijos pareigūną, kurį susistabdė ir jam pranešė apie vagystę. Tuojau pat žinia apie ką tik įvykdytą nusikaltimą buvo perduota budėtojams.

O maždaug tuo pačiu metu Musninkų seniūnijos apylinkės inspektorius Algis Gelažauskas iš vieno vietos gyventojo sužinojo, kad jo kieme lankėsi nepažįstami jaunuoliai, atvažiavę automobiliu su Airijos numeriais. Pastabus žmogus atkreipė dėmesį, kad atvykėliai, prašę parduoti kuro, jam yra nematyti, važinėja automobiliu, kurio vairas – dešinėje pusėje.

Policijos pareigūnai paskui sakys, kad musninkiečio laimė, jog jo būta namuose. Iš kitų miestų atvykę vagys svarsto paprastai – jie renkasi namus, kurie išsiskiria iš kitų. Jei sodyba yra sutvarkyta, jei namas suremontuotas, pakeisti langai, durys, logiška manyti, kad žmonės dirba, taigi – turi pinigų, vertingų daiktų. Jeigu žmonės dirba ar turi savo verslą, tikėtina, kad bent iki pietų jų namuose nebūna. Greičiausiai nebūna ir vaikų, kurie tuo metu yra mokykloje. Žodžiu, užėjai į kiemą ir – plėšk, braukis.

Taigi sodybos kieme sutikę šeimininką, atvykėliai galbūt pasinaudojo išbandyta formule, o gal paklausė pirmo į galvą šovusio dalyko. Tačiau – atkreipė vietos gyventojo dėmesį.

Pavažinėjęs po gyvenvietę apylinkės inspektorius netrukus pastebėjo nuo Kernavės atvažiavusį minėtą automobilį ir jį sustabdė. Salone sėdėjo keturi jaunuoliai. Paprašius atidaryti bagažinę, į akis krito joje esantys laužtuvai. Tuo metu prie sustabdyto automobilio privažiavo ir Kriminalinės policijos darbuotojų ekipažas, skubėjęs į vagystės vietą Kernavėje. Supratus, kad jaunuoliai gali būti susiję su rajone įvykdytomis vagystėmis, jie buvo pristatyti į Policijos komisariatą.

Įtariama, kad į rajoną atvykę keturi panevėžiečiai vien tą dieną apvogė mažiausiai tris sodybas. Iš pradžių prisidirbę Kabaldoje, jie užsuko į Musninkus, paskui pasiekė Kernavę, kur apvogė du kaimynystėje esančius namus. Viename jų ir gyvena rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Vagys į jo namą pateko išlaužę plastikinį rūsio langelį, o paskui iššoko pro langą.

Nors namuose išvertė spintas ir stalčius, įsibrovėliai vis dėlto darbavosi neatidžiai. Pasak Jono Purvanecko, jie nepastebėjo, kaip iš spintos drauge su drabužiais ant grindų išmetė maldaknygę, kurioje penkiašimtiniais banknotais gulėjo apie 4000 litų. Vagys neužtiko ir virtuvėje greta maisto produktų laikytų papuošalų. Nepastebėjo ir koridoriuje esančios metalinės spintos, kuriame buvo laikomas ginklas ir dalis dokumentų bei vertybių.

Tačiau Jonas Purvaneckas abejoja, ar vagims būtų pavykę šią spintą išlaužti.

– Gavau ją iš vieno žmogaus. Tai – storo metalo įvadinė elektros spinta, ant kurios net buvo kažkas parašyta, gal – „Nelįsk – užmuš!“, – juokauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. – Gautą spintą prišaudžiau prie sienos plieninėmis vinimis. Bijau suklysti, bet, mano manymu, ši dėžė gerokai viršija reikalavimus, keliamus ginklų spintoms. Ankstesnis šeimininkas sakė, kad galiu būti ramus.

Nepaisant tokio vagių neatidumo, jie iš vieno rajono vadovų namų pagrobė per 1100 eurų, 150 JAV dolerių, 800 Lenkijos zlotų, skaitmeninį fotoaparatą, diktofoną, juvelyrinių dirbinių, asmeninius Jadvygos Purvaneckienės dokumentus.

Pro langą įsibrovę į kaimynystėje gyvenančios A. D. namus, vagys išnešė kelis mobiliojo ryšio telefonus, rankinį laikrodį, kelis šimtus JAV dolerių. Tą pačią dieną Kabaldoje iš D. K. namų jie pagrobė parfumerijos dirbinių ir mobiliojo ryšio telefoną.

Vėliau visa tai per kratą bus rasta panevėžiečių automobilyje. Įtariamieji, tarp kurių – du nepilnamečiai, sulaikyti. Policija aiškinasi, kokius nusikaltimus jie dar galėjo įvykdyti.

Administracijos direktoriaus pavaduotojas sakė sunkiai patikėjęs, kad ši istorija jo šeimai taip greitai ir sėkmingai baigėsi. Jis pripažino, kad sėkmingą policijos operaciją labiausiai lėmė atsitiktinumai, tačiau pabrėžė, kad svarbiausias sėkmės faktorius buvo žmogaus budrumas ir pilietinė pareiga apie įtartinus asmenis pranešti policijai.

– Gaila, kad dabar mažai kas kreipia dėmesį į atvykėlius, taigi jie tuo ir naudojasi, – sakė Jonas Purvaneckas.

Rugsėjo 19 dieną, šeštadienį, Širvintų rajono apylinkės teisme buvo sprendžiama, kokią kardomąją priemonę parinkti policijos sulaikytiems įtariamiesiems. Mūsų žiniomis, trys jų neigė savo kaltę ir viską vertė drauge buvusiam nepilnamečiui M., kuris buvo linkęs prisipažinti, kad per kelias valandas net tris namus apvogė vienas pats, o kiti apie tai nieko nežinojo ir neįtarė.

– Anekdotas, ne daugiau, – tokį nepilnamečio prisipažinimą vertino prokurorė Palmira Pečiulienė.

Savo kaltę teisme neigė ir automobilį vairavęs Rokas Janušonis. Šįmet jau du kartus teistas jaunuolis bandė įtikinti teisėją, kad į mūsų rajoną savo draugą Vytautą Umovistą ir du jam pažįstamus vaikinus jis atvežė apžiūrėti automobilių, kuriuos šie rado pagal skelbimus internete ir ketino pirkti. Kur jie ėję, ką žiūrėję, ką iš tiesų veikę, vairuotojas sako nežinąs, kadangi kelis kartus buvo pasitraukęs nuo automobilio. Jis nematė, kas ir kur buvo nuėję, ką slėpė po variklio dangčiu, kišo į slaptavietes salone…

Policijos pareigūnų nuomone, tai – ne improvizuota, o gerai apgalvota ir aptarta gynyba. Matyt, vagišiai iš anksto pasiskirsto vaidmenis ir sutaria, kas nesėkmės atveju prisiims kaltę, kas ir ką kalbės. Galimas dalykas, nepilnamečiai į grupę buvo pirmiausia įtraukti dėl to, kad arešto atveju prisiimtų kaltę. Tokiu atveju dar neteistam, juo labiau – nepilnamečiui, būtų skirta švelnesnė bausmė.

Tyrėjų duomenimis, sulaikytieji šalyje yra įvardijami kaip nusikalsti linkę asmenys, vieni kitus gerai pažįstantys. Spėjama, kad policija sulaikė tik dalį gerai organizuotos nusikalstamos vagių gaujos, besidarbuojančios šalyje. Užmynus vagims ant uodegos, tuojau pat subruzdo bendrininkų ir artimųjų nusamdyti advokatai.

Rokas Janušonis, kurio paiešką šiais metais jau buvo paskelbę šiauliečiai, teisme nenoriai kalbėjo apie savo praeitį. Anot jo, kai šalies pareigūnai daugiau nei mėnesį ieškojo dėl to, kad panevėžietis pasinaudojo svetima mokėjimo kortele (žodžiu, sukčiavo), jis ramiai sau sėdėjęs pas tėvus namuose ir net nežinojo, kad paskelbta jo paieška. Vos keturias klases baigęs įtariamasis sakė šiuo metu lankantis Suaugusiųjų mokymo centro 11-ąją klasę, esantis Darbo biržos įskaitoje. Beveik angelu save matąs panevėžietis bent praėjusią savaitę atsisakė duoti parodymus.

Savo tyrumu panašiai įtikinėjo ir Vytautas Umovistas, kurio teistumams surašyti jau nepakaktų kelių popieriaus lapų. Vieno nepilnamečių advokatas prasitarė, kad šis žmogus puikiai žinomas Panevėžyje, o dabar progą susipažinti su juo turi ir širvintiškiai. Ar tik ne 5 kartus vien tik už plėšimus teistas panevėžietis, spėjama, ir yra šios banditų grupės organizatorius ir vadovas. Tačiau būtent jis labiausiai tikisi išlipti sausas iš balos. Beje, kaip to tikisi ir antrasis nepilnametis K., kuriam išvyka į Širvintų rajoną, jei tikėsime įtariamojo ir tėvų nusamdyto advokato postringavimais, tebuvo kvailas nuotykis: „Aplinkybių auka…“

Pareigūnai apie kokius nors nuotykius nekalba. Vargu ar ką galima bepridurti: apžiūrėjus įtariamųjų automobilį, jame rasta ir vieno nepilnamečių mokyklinė kuprinė su vadovėliais. Kelias į mokyklą kažkodėl atvedė į Širvintų rajoną.

Turint omenyje tai, kad laisvėje likę įtariamieji gali trukdyti tyrimui ir daryti naujus nusikaltimus, pasislėpti nuo teisėsaugos, teismas leido tris įtariamuosius suimti dviem mėnesiams, o kaltę prisiimantį vieną nepilnamečių – triskart trumpesniam laikui, t. y. 20 dienų.

Policijos pareigūnai neabejoja, kad ketveriukė apvogė ne vieną rajono gyventoją. Pradėtas ikiteisminis tyrimas parodys, ar šie įtarimai pavirs realiais kaltinimais.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

20 Atsakymų į “Jono Purvanecko namus apvogę panevėžiečiai neilgai džiaugėsi grobiu”

 1. o mg. parašė:

  kuo cia geras tas tavo dede? jai paraso ka jau buvo parase kiti. ir dar paraso viasai ne tiesa!

 2. go parašė:

  Zemaitukai siaucia 😉

 3. Sirvintai Gaidynas parašė:

  mldc pacani taip ir daugiau taskykit tuos Sirvintus nx

 4. Renata parašė:

  Apsikt ir padekt ta Purvini:)

 5. d parašė:

  kas kaip moka , tas taip soka 🙂

 6. Takova parašė:

  mldc bernai juda

 7. o man parašė:

  net vemti vercia tavo gerbiamas dede

 8. o tai parašė:

  kad vieno is triju ,tai ka ir apvogti negalima,dar ne taip bus,per ta jusu dermokratija,o antra tai kas vogs,jei kas nors neparodys, navodcikas turetu buti,nebent nesilaiko pacukai senu tradiciju

 9. to to to parašė:

  jo jo nulek paprasyk,gal ir pasidomes,tik nesuprantama kuom,kad jis absoliucia tiesa parase?ar tik ne pats purvaneckas cia ir parase,nesikuklink,ne sventasis esi

 10. AS parašė:

  Policija irgi dirba uz pinigus kaip moka taip ir dirba

 11. To to parašė:

  teletabio komentaru reikėtų pasidomėti policijai ir atitinkamom institucijom …gal bendramintis … 😛

 12. edgaras parašė:

  ?

 13. edgaras parašė:

  labai malonu skaityti mano gerbiamo dedes straipsnius … saunuolis mano mylimas dede 🙂

 14. edgaras parašė:

  labai malonu ir idomu skaityti jusu straipsnius,,,cia mano brangaus ir mylimo dedes parasytas straipsnis…:)

 15. Teletabis parašė:

  Na, pats Jonas P. irgi ne ką geresnis, tiesiog kitais būdais prisivogė tikrai nemažai. Atpildas atėjo 🙂

 16. sirviui parašė:

  Tie brudai moka issilaizyti ir turi uznugari – elkis atsargiai, kolega, nes gali i š…… taip susitepti rankas, kad gyvenima susigadinsi. Susiduriau su sitais chujagalviais ir zinau.

 17. sirvis parašė:

  sautuvas niekada nemiega, lips pro langa nakti – neziuresiu ar savas ar ne, nechuj be kvietimo verztis vidun.

 18. sirviui parašė:

  Tik neatitauzyk – savu brudu sociai ir jie cia jauciasi labai laisvai.

 19. sirvis parašė:

  tokiem nepilnameciam taip ausis atidauzyciau, kad pamirstu Sirvintu krasta. banditeliai ble…

 20. kablys parašė:

  sekme yra tame, kad apylinkes inspektorius turi buti pastoviai savo teritorijoje kuri jam priskirta, tada ir bus kaimuose nors siokia tokia tvarka o taip pat jam turi padeti ir vietos gyventojai

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+