+

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Rašėme, kaip teismas suabejojo, ar į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs ir apie įvykį pranešęs vyras be reikalo iškvietė specialiąsias tarnybas. Maža to, neįžvelgdamas skambinusiojo kaltės, teismas pastebėjo, kad policija tinkamai nereagavo į įvykį, dėl kurio buvo įtariamas ne tarnybos metu duomenis neteisėtai rinkęs, o paskui koją galimai pervažiavęs policijos pareigūnas.

Šįkart – kelios istorijos, į kurias įsivėlę rajono gyventojai vis dėlto buvo pripažinti iškvietę specialiąsias tarnybas žinant, kad pagalba nereikalinga. Už tai Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 200 iki 2000 eurų.

Dabar Tatjana – „moteris be nuotaikos“

Jauniūnų seniūnijos gyventoja Tatjana T. yra tikra šios srities profesionalė. Ji administracine tvarka bausta daugybę kartų, iš jų ne vieną ir ne du – būtent už specialiųjų tarnybų iškvietimą be jokio reikalo. Tatjana garsi tuo, kad prisigalvojo originalių priežasčių, kodėl policiją melagingai informavo apie įvykius, kurių net nebuvo. Ko gero, savo išmonės viršūnę moteris pasiekė, kai prisipažino pamelavusi todėl, kad jai reikėjo nuvažiuoti į Širvintas – juk atvykę policijos pareigūnai, išsiaiškinę, kad iškvietimas – melagingas, ją vešis į policijos komisariatą, o taip moteris atsidurs rajono centre.

Negarantuojame, bet didelė tikimybė, kad gegužės 12-osios vakarą į iškvietimą vykstantys policijos pareigūnai gerai nutuokė, kuo baigsis ši kelionė. Į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi Tatjana pranešė, kad prie namo vyksta konfliktas, pažįstamas vyras reikalauja pinigų.

Nuvykus pareigūnams į vietą paaiškėjo, kad joks pavojus negresia, pagalba nereikalinga. Protokole moteris nurodė, kad buvo neblaivi, todėl iškvietė policiją. Iškvietimas Tatjanai T. kainavo 450 Eur baudą.

Jei pasigedote netikėtumo faktoriaus, neskubėkite užversti laikraščio. Tą pačią dieną teismas nagrinėjo dar vieną nusižengimą, kurį irgi įvykdė Tatjana. Štai čia ir aiškėja, kad moteris dar sugeba nustebinti.

Po savaitės nuo ano įvykio, gegužės 19-osios popietę, Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė Tatjanos T. pranešimas, kad iš buto negali išprašyti pažįstamo vyro ir moters.

Atvykus pareigūnams paaiškėjo, kad kalbama visai ne apie Tatjanos butą. Policininkus pasitikęs vyriškis paaiškino, kad butas, apie kurį pranešta, yra jo, o tie paminėti svečiai yra jo paties pakviesti ir pageidaujami.

Tarp bute buvusių asmenų buvo ir Tatjana T., kuri kartu su visais girtavo. Čia moteris ir pribloškė visus pareiškusi, kad … „policiją iškvietė dėl blogos nuotaikos“.

Pareigūnai alkotesteriu nustatė Tatjanos sunkų girtumo laipsnį – 3,13 prom.

Kaip jau įprasta, Tatjana į teismą, kuriame buvo nagrinėjamas jos nusižengimas, neatvyko, juk tokiu atveju būtų reikėję skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą ir vėl kažką meluoti, kad atvykusi policija ją nusivežtų į Širvintas. Taigi teisėjui teko vadovautis administracinio nusižengimo protokolu, kuriame apklausta Tatjana su padarytu pažeidimu sutiko ir nurodė, jog gailisi bei paaiškino, kad policiją iškvietė, nes jai atsibodo vartoti alkoholį su pažįstamais, norėjo pailsėti.

Tatjanos nesibaigiantys nuotykiai, ko gero, nusibodo ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariatui, kuris informavo, kad nagrinėjant bylą atstovas nedalyvaus. Juk tikrai – kokia prasmė?

Kai į teismo posėdį neatvyksta nė vienas administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantis asmuo, jeigu apie teismo posėdžio vietą ir laiką administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, nukentėjusiajam ir institucijai, kurios pareigūnas atliko tyrimą, buvo tinkamai pranešta, teisėjui nutarus administracinio nusižengimo bylą nagrinėti jiems nedalyvaujant, bylos nagrinėjimas vyksta rašytinio proceso tvarka.

Teismas konstatavo, kad pažeidėja nusižengė būdama neblaivi ir toks nusižengimas padarytas pakartotinai, kol dar nepasibaigęs nustatytas terminas. O tokį pažeidimą Tatjana T. padaro jau 16 kartą!

Įdomu tik, ar skirdamas 455 Eur baudą teismas tikėjo, kad tai Tatjanai pagaliau taps pamoka? Juk nereikia būti dideliu matematiku, kad suskaičiuotum, kiek kartų dar bus galima „išdykauti“, kad 5 Eur žingsneliais pasiektum, pavyzdžiui, 500 Eur ribą. Jei dar vienas melagingas iškvietimas prie ankstesnės baudos pridėjo tik 5 Eur ir tokios praktikos būtų laikomasi toliau, iki pusės tūkstančio Tatjana T. dar galėtų išdykauti 9 kartus. O jei iki tūkstančio? Na, prie tų devynių pridėkite dar šimtą kartų. Ne taip ir baisu, svarbu tik, kad pasiteisinimų nepritrūktų.

Kaimynai – kiaušinių vagys

O štai Rimdaugas M., nors ir yra administracine tvarka baustas kelis kartus, tokį nusižengimą padarė pirmą kartą. Šiuo atveju pažymėti reikia tai, kad net pirmą kartą apsimelavęs vyras sugebėjo tai padaryti labai originaliai ir net įžūliai.

Balandžio 27-osios popietę policiją pasiekė pranešimas, kad tarp kaimynų kilo konfliktas. Atvykus policijai, su jais bendraujantis Rimdaugas M. dėl konflikto nieko neaiškino, pretenzijų kaimynams neturėjo. Jam pareigūnai nurodė būti namuose ir laukti. Maždaug po dviejų valandų, policininkams visą laiką būnant šalia įvykio vietos ir bendraujant su kaimynu, visa tai matydamas Rimdaugas paskambino į Bendrąjį pagalbos centrą ir pranešė, kad … jo kaimynai perlipo per tvorą pas jį į kiemą, taip ją aplankstė ir pavogė vištų kiaušinius. Vyras pridūrė, kad turi pretenzijų, nori parašyti pareiškimą, laukia. Net matydamas netoliese esančius policininkus, stovintį tarnybinį policijos automobilį, Rimdaugas kažkodėl nutarė iškviesti policiją skambindamas į Bendrąjį pagalbos centrą.

Policija pranešėjui nustatė lengvą (1,31 prom.) girtumą. Įvertindamas nusižengimą, teismas vyrui skyrė 250 Eur baudą, kadangi jis nusižengė būdamas neblaivus ir turėdamas galiojančią nuobaudą.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+