Girto vairuotojo nesuvaldytas vogtas automobilis supleškėjo atsitrenkęs į medį

Po smūgio į medį kilo gaisras (gzeme.lt nuotr).

Po smūgio į medį kilo gaisras (gzeme.lt nuotr).

Septynis kartus, iš jų – du kartus Širvintų rajono apylinkės teismo teistas Giedrius A. po bausmės atlikimo Alytaus pataisos namuose laisvėje išbuvo ilgiau nei metus. Vis dėlto nutrūktgalviškas būdas ir nenumaldoma aštrių pojūčių trauka padarė savo – į pataisos namus jis sugrįžo metams ir dviems mėnesiams.

Tiesa, kai kuriuos skaičius vis dėlto reikėtų minėti atsargiai. Kaip suprasite iš šio pasakojimo, nelengva vienareikšmiškai pasakyti, kiek kartų yra teistas Giedrius, už kuriuos nusikaltimus jis jau atliko bausmę, o kurios dar tik bus subendrintos, galbūt tai vyksta kaip tik šiomis dienomis.

Daugiausia dėl vagysčių teistas Giedrius ir vėl į teisiamųjų suolą sėdo pasisavinęs svetimą daiktą. Tik jo šįkart į kišenę įsidėti negalėjo, nebūtų panešęs ir ant pečių. Alytaus apylinkės teismas nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje nustatyta tvarka gyvenamosios vietos nedeklaravęs Giedrius A. buvo kaltinamas pavogęs mikroautobusą „Iveco 35C13“. Šį nusikaltimą jis padarė 2018 metų rugpjūčio 27-osios vakarą.

Policijai pareiškimą dėl mikroautobuso (gal tiksliau – krovininio bortinio automobilio) vagystės parašęs vienas Lazdijų rajono gyventojas teigė, kad transporto priemonę jis visada laikydavo pievoje šalia savo gyvenamojo namo. 2018 metų rugpjūčio 27 dienos vakare grįžęs į namus, jis kaip visada automobilį pastatė pievoje ir paliko nerakintą. Netgi užvedimo raktelį paliko spynelėje. Kitos dienos rytą jis susirengė nuvažiuoti į Lazdijus, tačiau atėjęs į pievą pamatė, kad automobilio – nėra. Kaip savininkas aiškino, suprato, kad jį kažkas pavogė, nes jeigu kam reikia, visada jo atsiklausia, ar gali paimti. Pievoje matėsi padangų žymės, pagal kurias buvo galima nustatyti, jog automobilis pajudėjo atgal ir išvažiavo pagrindinio kelio Lazdijai-Veisiejai link.

1999 metų gamybos automobilį jis įvertino 4000 eurų. Vėliau prisiminė, kad tąkart grįžęs matė du nematytus asmenis, su kuriais ėjo dar vienas jam iš matymo pažįstamas žmogus. Šie asmenys buvo akivaizdžiai neblaivūs, kur jie nuėjo, jis nematė. Žino, kad tas iš matymo pažįstamas asmuo dirba pas kaimyną ūkininką.

Pradėję aiškintis įvykio aplinkybes, policijos pareigūnai lengvai nustatė, kad automobilį pavogė Giedrius A. Skaitydami suprasite, kodėl. Giedrius savo kaltę pripažino visiškai ir paaiškino, kad tądien su draugu ir dar vienu asmeniu, kurio nepažįsta, draugo namuose girtavo. Paskui visi trys ėjo į namus pas tą nepažįstamą ir ten dar išgėrė alkoholio. Eidamas, matė stovintį nukentėjusiojo automobilį. Kur tai konkrečiai yra, jis pasakyti negalėjo, nes tose vietose anksčiau nėra buvęs. Kai tas asmuo užmigo, jis su draugu išėjo jo namų link. Eidami vėl pamatė prie namo stovintį automobilį. Atidaręs jo dureles, Giedrius rado raktelius spynelėje. Buvo girtas, todėl nusprendė tą automobilį pavogti. Kaip sakė, blaivas būdamas taip tikrai nebūtų pasielgęs. Sėdo prie vairo, užsivedė variklį ir abu nuvažiavo į Druskininkus pas jo draugę. Iš ten, kaip toje vaikiškoje skaičiuotėje, paspaudė „gazą“ ir nurūko… Tik ne į Kaukazą, kaip skaičiuodavo vaikai, o į … Ukmergę. Sunku įsivaizduoti, kaip neblaivūs vyrai pro Trakus ir Vilnių pasiekė Ukmergę, iki kurios – per 200 km, bet taip buvo. Ukmergėje jie užsuko į barą, dar užvažiavo pas Giedriaus giminaitį. Visą dieną automobilį vairavo Giedrius A. Paskui važiavo atgal į Lazdijus, bet nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į medį. Sudaužytas automobilis sudegė.

Giedrius A. sakė, kad nukentėjusiojo civilinį ieškinį pripažįsta, žalą atlygins, kai tik galės dirbti. Žodžiu, negreitai.

Kartu su Giedriumi važinėjęs draugas patvirtino tai. Jis sakė, kad Giedrių A. pažįsta nuo 2018-ųjų rugpjūčio, jis gyveno jo namuose apie savaitę. Tą dieną, kai pavogė automobilį, į namus atėjo iš matymo pažįstamas žmogus, kuris atsinešė butelį „pilstuko“. Visi trys išgėrė. Pamatę, kad tas jau vos pastovi ant kojų, su Giedriumi jį parvedė namo. Eidami ir pastebėjo baltos spalvos „Iveco“. Nuėję, išgėrė dar butelį „pilstuko“, o paskui pasuko į namus. Grįždami sustojo prie automobilio. Giedrius A. pasakė, kad automobilis yra neužrakintas, spynelėje yra rakteliai, „reikia pasiimti“. Bandė atkalbėti, tačiau Giedrius A. jo nepaklausė, atsisėdo prie vairo, tada jis įsitaisė priekinėje keleivio vietoje. Kai nuvažiavo į Ukmergę, gėrė alkoholį bare, paskui išgėrinėjo pas Giedriaus gimines ar pažįstamus. Važiuodami Ukmergės rajone jie nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į medį. Kas buvo po to – nieko nepamena. Atsitokėjo Vilniaus ligoninėje.

Paaiškėjo, kad eismo įvykis nutiko Veprių seniūnijoje, Kultuvėnų kaime. Kaip tada rašė šalies žiniasklaida, girtas vaikinas iškart spruko iš įvykio vietos, degančiame automobilyje palikęs sužeistą ir prispaustą 39-erių metų keleivį.

„Gali būti, kad vyras būtų žuvęs, tačiau neįtikėtino atsitiktinumo dėka, avarija įvyko visai šalia Ukmergės ugniagesio namų. „Būdamas namuose jis išgirdo trenksmą ir išėjęs į lauką, pamatė degantį automobilį. Griebęs gesintuvą prigesino gaisrą ir iš automobilio iškėlė automobilio keleivį, kuris jau buvo be sąmonės. Kaip paaiškėjo vėliau, automobilio avarijoje nukentėjo ir vairuotojas, kuris pabėgo ir paliko draugą sudegti!“ – feisbuke paskelbė Ukmergės ugniagesių bendruomenė. Pasprukęs vairuotojas buvo surastas ir pristatytas į policijos komisariatą. Jaunuoliui nustatytas 1.93 prom. girtumas,“ – apie šį eismo įvykį pernai rašė 15min.lt.

Teismas konstatavo, kad Giedrius A. slaptai, nematant ir nežinant savininkui, be automobilio savininko žinios pasisavino automobilį, taip įgijo galimybę neteisėtai jį valdyti, naudotis ir disponuoti juo pagal savo valią, ką ir darė, važinėdamas po įvairius miestus savo reikalais ir tenkindamas savo poreikius.

Paskelbdamas nuosprendį, Alytaus apylinkės teismas atkreipė dėmesį, kad Giedrius A. 2018 metų gruodžio 5 dieną Vilniaus regiono apylinkės teismo nuosprendžiu yra nuteistas kitoje baudžiamojoje byloje, tačiau šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs, todėl subendrinti juo paskirtą bausmę su šiuo nuosprendžiu skiriama bausme galimybės nėra. Bausmės galės būti subendrintos bausmių vykdymo procese tik įsiteisėjus abiem nuosprendžiams.

Šis nuosprendis, kurį paminėjo Alytaus apylinkės teismas, buvo paskelbtas Širvintų teismo rūmuose, o Giedrius A. tąkart buvo nuteistas už tai, kad viešoje vietoje, įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Apie šį jo nusikaltimą „Širvintų kraštas“ kaip tik rašė praėjusią savaitę. Priminsime, kad tai buvo pasakojimas apie pernai vykusią miesto šventę, kurios metu Giedrius A. sumušė vieną jaunuolį.

„Skirdamas galutinę 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir pasiųsdamas į pataisos namus, teismas pastebėjo, kad Giedrius Andriukaitis yra 7 kartus teistas, dar 3 kartus yra teistas užsienyje, teistumas neišnykęs. Be to, jam pradėti 6 nauji ikiteisminiai tyrimai. Po paskirtų ir atliktų bausmių Giedrius Andriukaitis tinkamų išvadų nedaro ir toliau vykdo nusikalstamas veikas. Baustas administracine tvarka, nedirba, nusikaltimą padarė būdamas neblaivus ir recidyvistas,“ – prieš savaitę rašė „Širvintų kraštas“.

Automobilį „Iveco“ Giedrius A. pavogė prabėgus vos mėnesiui ir savaitei po to, kai Širvintose padarė viešosios tvarkos pažeidimą.

Prisiminus ankstesnį nuosprendį, kurį Giedriui A. paskelbė Širvintų rajono apylinkės teismas, galima pasakyti, kad 2014 metų gruodžio 5-osios vėlų vakarą jis įsibrovė į sandėliuką, o iš ten pagrobė benzininį pjūklą „Partner 351“ ir kampinį šlifuoklį. Tada jis buvo 4 mėnesiams pasiųstas į pataisos namus.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+