Aukščiausiasis teismas nutarė, kad pacientai savo gydytojo palauks, o štai pataisos namai – ne

Prieš trejus metus, 2013-ųjų spalio 15 dieną, į Širvintų rajono policijos komisariatą, įtarus sukčiavimu, buvo pristatytas 1986 metais gimęs vilnietis Vilius Ž., kurį policija sulaikė vienoje Širvintų įmonėje. Asmens kratos metu policijos pareigūnai įtariamojo piniginėje rado devyniolika netikrų 500 Eur nominalo banknotų, iš kurių net aštuoniolika turėjo tą patį numerį.

Aiškinantis Viliaus Ž. padarytus nusikaltimus, ko gero, buvo pritrenkti net visko matę ir girdėję policijos tyrėjai. Mažiau nei per keturis mėnesius tada dar medicinos studentas, būsimasis gydytojas, sugebėjo aplink pirštą apvynioti kelias kompiuterine ir kita brangia buitine technika, įvairiais maisto gaminiais ir net transportu prekiaujančias įmones.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tų metų birželį jis viename sostinės biure išsirinko keturis kompiuterius, kurių brangiausias kainavo net 10 tūkst. litų, o visi – 22 700 litų, čia pat savo kompiuteriu imitavo prisijungimą prie nenustatytos Šveicarijos banko UBS elektroninės bankininkystės sąskaitos ir imitavo apmokėjimą už prekes, nors jokių pinigų į bendrovės sąskaitą nepervedė.

Mažiau nei po mėnesio aferistas panašų „maklių“ prasuko jau kitos įmonės biure – išviliojo du beveik po 20 tūkst. litų kainuojančius „Apple“ kompiuterius, du gerokai pigesnius, maždaug po 3,3 tūkst. litų kainuojančius to paties gamintojo kompiuterius, beveik 2 tūkst. litų vertės grafinę planšetę bei kitų pigesnių įrenginių bei prietaisų, iš viso prekių daugiau nei už 118 tūkst. litų!

Netrukus Vilius Ž. kitos įmonės biure susitarė dėl 9200 Lt vertės fotoaparato „Canon 5D Mark 3“ pirkimo, paskui vėl imitavo prisijungimą prie nenustatytos kredito įstaigos elektroninės bankininkystės ir apmokėjimą už prekę. Suklaidinęs, kad pinigus už fotoaparatą pervedė, jis prekę paėmė. Maža to, jis tokiu pat būdu „nusipirko“ du objektyvus, kurių bendra vertė – 12 300 Lt, taip pat dar kelis objektyvus, fotoblykstę už bendrą 9322 Lt sumą.

Atvykęs į kitą biurą, Vilius Ž. melagingai prisistatė vienos Latvijos bendrovės atstovu ir susitarė dėl 968 tūkst. litų vertės pastato Vilniuje pirkimo-pardavimo, imitavo prisijungimą prie nenustatytos kredito įstaigos elektroninės bankininkystės bei imitavo apmokėjimą, t. y. 14 500 Eur avanso pervedimą, tačiau iš tikrųjų pinigų nepervedė. Rugsėjo pradžioje jis bendrovės vardu pasirašė preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį, išviliojo raktus nuo spaustuvės, iš kur pagrobė dešimt įrišimo aparatų, kurių kiekvieno vertė – po 1000 Lt. Tiesa, po kiek laiko aštuonis jų grąžino.

Maždaug po savaitės kelis kartus apsilankęs vienoje iš jau „išbandytų“ įmonių, sukčius melagingai prisistatė kitos Latvijos bendrovės atstovu ir susitarė dėl vienuolikos kompiuterių ir mobiliojo telefono pirkimo, paskui kompiuteriu imitavo prisijungimą prie nenustatytos kredito įstaigos elektroninės bankininkystės bei imitavo apmokėjimą. Šių „pirkinių“ bendra vertė – daugiau nei 55 tūkst. litų.

Tarp kitų Vilniaus Ž. įvykdytų aferų – viename Lietuvos bankų apgaule išgryninti per 13,2 tūkst. litų, taip pat 40 tūks. litų kaip užstato už parduodamas jam nepriklausančias patalpas paėmimas, netgi prisistačius vienos Latvijos įmonės atstovu 68 tūkst. Eur vertės ratinio ekskavatoriaus krautuvo JCB 4CX „įsigijimas“, panaudojus ne kartą išbandytą pinigų pervedimo imitavimą. Tokiu pat būdu buvo „nusipirktos“ ir iš sandėlio Latvijoje paimtos 4 padangos „Pirelli“, kurių bendra vertė 7400 Lt, ir net daugiau kaip 45 tūkst. litų vertės 22 tonos sojos rupinių, kurios „pirkėjui“ buvo pristatytos į jo nurodytą sandėlį Vilniaus rajone.

Vilius Ž. išbandytais metodais bandė „nusipirkti“ ir per 150 tūkst. litų kainuojančio konjako „Hennessy“, per 282 tūkst. litų kainuojančių kavos gėrimo „Nescafe“ bei saldainių „Raffaelo“, tačiau šie planai neišdegė, nes jam buvo atsisakyta išduoti prekes, kol pinigai neįplauks į sąskaitą.

2015 metų gruodžio 30-ąją Vilniaus apygardos teismas tada jau du kartus teistam Viliui Ž. „padovanojo naujametę dovanėlę“ – laisvės atėmimo ketveriems metams bausmę, kurios vykdymą, tiesa, atidėjo trejiems metams.

Šių metų balandį Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija minėtą Vilniaus apygardos teismo nuosprendį pakeitė – nustatė, kad paskirtą bausmę Vilius Ž. turi atlikti pataisos namuose. Pernai vasarą medicinos mokslų magistrantūrą baigęs ir gydytojo kvalifikaciąj įgijęs, paskui į chirurgijos rezidentūrą mokytis priimtas, per operacijas asistuojantis ir net operuojantis nuteistasis šį sprendimą apskundė Lietuvos aukščiausiajam teismui, tačiau aukščiausioji instancija mediciną praktikuojančio aferisto apeliacinį prašymą palikti laisvėje atmetė.

ŠK informacija

Policijai – skundai dėl kaimynų

Lapkričio 24-27 dienos

Per keturias dienas policija išaiškino 17 administracinės teisės pažeidėjų, 8 jų pažeidė Kelių eismo taisykles. Tarp pastarųjų – šeštadienį įkliuvę du neblaivūs vairuotojai: vienas joniškietis, kitas – vilnietis.

Lapkričio 25 dieną policija gavo 1992 metais gimusios širvintiškės pareiškimą dėl 1987 metais gimusio sutuoktinio netinkamo elgesio jos atžvilgiu.

Kitą dieną 1976 metais gimusi Širvintų seniūnijos gyventoja parašė skundą dėl kaimo gyventojų netinkamai prižiūrimų šunų, o 1990 metais gimęs Širvintų seniūnijos gyventojas – dėl kaimyno sulaužyto pareiškėjo automobilio vairo ir spynelės.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+