+

20 km/h – nesaugus greitis, arba ženklai, statomi politikos sumetimais

Replika Šiomis dienomis Širvintų mieste daug kur buvo atnaujinti kelio ženklai – komunalininkė demontavo senuosius, pastatė naujuosius. Blizga, matosi iš tolo. Žodžiu, bus miesto vandalams naujo darbelio. Bet norėtųsi pakalbėti ne apie tai. Tikėkimės, kad menkapročių akys jų nepamatys. Puiku, kad mieste atsirado naujų kelio ženklų. Tik ar visur jie tikslingi? Net du nauji įspėjamieji kelio ženklai pastatyti J. Janonio gatvėje – prie centrinio UAB „Širvintų šiluma“ pastato. Čia jie žymi nelygų kelią, mat toje vietoje jau seniai yra įrengtas greičio ribojimo kalnelis, kitaip dar vadinamas „gulinčiuoju policininku“. Žinoma, jei yra gatvės elementas, reikalingi ir kelio ženklai, įspėjantys vairuotojus apie kelio nelygumą. Reikalas kitas – ar šioje vietoje apskritai reikalingas „gulintysis policininkas“? Šie kelio elementai Susisiekimo ministerijos iniciatyva paprastai yra įrengiami prie švietimo įstaigų, kur, eismo saugumo sumetimais, siekiama, kad vairuotojai sumažintų važiavimo greitį. Žinoma, jei UAB „Širvintų šiluma“ administracijoje ar ne tik dirba ikimokyklinio amžiaus širvintiškių, „gulinčiojo policininko“ egzistavimas šalia pastato yra pateisinamas. Bet ar protinga dar labiau riboti važiavimo greitį, jei šis gatvės ruožas jau seniai yra pažymėtas ženklu „Gyvenamoji zona“, o joje leistinas maksimalus važiavimo greitis – vos 20 km/h? Arba vėl. Širvintų mieste, Plento gatvėje, netoli sankryžos su I. Šeiniaus gatve, nuo seno stovėjo ženklas, draudžiantis sustoti. Aiškinta, kad ženklas buvo pastatytas dar anuomet, siekiant uždrausti šioje vietoje statyti sunkiasvorius vilkikus. Šioje vietoje įsikūrus „Širvintų krašto“ redakcijai, buvo kreiptasi į VĮ „Vilniaus regiono keliai“ viršininką Vygandą Adomavičių su prašymu nuimti šį ženklą. Motyvuota, kad įsikūrė įstaiga, būtu puiku, jei pagerėtų automobilių parkavimo sąlygos. Į tai kelininkai atsižvelgė ir šį ženklą demontavo. Bet, pasirodo, neilgam. Po kelių savaičių į redakciją atvykęs Vygandas Adomavičius kolektyvui pareiškė, kad kelininkai pasielgė geranoriškai, bet, matyt, paskubėjo – šis kelio ženklas vėl bus pastatytas atgal, nes tai – politika. Esą, grąžinti ženklą jį spaudžia rajono mero pavaduotojas Alfredas Astikas. Po pusvalandžio ženklas atsirado, tiesa – ne senojoje vietoje, o arčiau sankryžos. Jei, anot Vygando Adomavičiaus, yra patvirtintas kelio ženklų išdėstymo projektas, kodėl tada jį buvo galima pažeisti, šįkart – patiems kelininkams? Negi ir tai paliepė mero pavaduotojas? Apskritai šios istorijos moralas, matyt, toks – jei rajono mero pavaduotojas, užuot sprendęs aktualias rajono problemas, kelininkų rankomis kovoja su jį liaupsinančio laikraščio „Širvinta“ konkurentu, šio politiko deklaruojamos tvarkos ir teisingumo Širvintose nebeverta ieškoti net su žiburiu. Laimė, bet kuris lieptas, anot patarlės, turi savo galą. Palauksime. Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Raseivis Bo parašė:

  Smeizkim, smeizkim ir dar karta smeizkim. Pats raso kad zenklas nuo seno stovejo, bet ant galo vistiek Astikas kaltas. Tai gar reiketu i seima kreiptis, kad istatymu iteisintu, kad visame kame Sirvitose kaltas Astikas. O Sirvintu krastui suteikti isskirtines salygas. Citata: Šioje vietoje įsikūrus “Širvintų krašto” redakcijai, buvo kreiptasi į VĮ “Vilniaus regiono keliai” viršininką Vygandą Adomavičių su prašymu nuimti šį ženklą.
  Paaiskinkit prasom ka as ne taip suprantu. Anot sito sakinio kelio zenklai Sirvintose turi buti statomi i redakciju isdestyma?

 • Meska parašė:

  Jus visiskai teisus(komentatorius :D),pesciuju pereja ten laaaaaabai reikalinga!!!

 • :D parašė:

  tas gulintis kalnelis sustabdo greiti tik toje atkarpoje kur jis yra, o toliau vel gali lekti kiek gali.. na nezinau kaip jus „nina“ ap pats(i) vazinejat bet tie kalneliai uzsienyje tai oi kaip mane uzknisdavo… na kalneliu gausumu gali dziaugtis nebent remonto dirbtuves arba tex-apziuros darbuotojai.. nes jiems tik i nauda kad per tuos kalnelius greiciau luzta pakaba ir ja greiciau reikia tvarkyti.. geriau jau kelininkai pdarytu dar viena pesciuju pereja nuo maximos link turgelio… nes zmones vaiksto kaiptik ten .. o iki kitos perejos niekas nenori eiti..

 • nina parašė:

  tarp kitko del gulinciu policininku:ne paslaptis, net gyvenamojoje zonoje nevengiamas didesnis nei 20 km per valanda. jei as buciau meras, tai visas sirvintas apguldyciau siais saugos kalneliais. Tuomet ir greitis butu kur kas mazesnis, ir pestiesiems butu saugiau. sio straipsnio autoriui patarciau daugiau pakeliauti tiek po Lietuva, tiek po ES salis, kuriose jis galetu savo akimis isitikinti, kad saugos kalneliai yra kiekvienoje daugiau pesciuju turincioje ar gyvenamojoje zonoje.Saunuolis Astikas, nes rupinasi vaiksciojanciu pesciomis saugumu.

 • afanasij kruglevcev parašė:

  Zenklas pastatytas tik politiniais sumetimais, net begemotui aisku. Kai politikai susitaikys, tai ir zenkla nuims.

 • as parašė:

  Bielskis visai nublūdo. Prie ko čia ženklas ir politika. Nieko gero kai ant plento prie redakcijos sustato mašinas tamsintais langais. Nelieka matomumo

 • Neda parašė:

  Širvintuose kam kaip patinka,taip ir stato kelio ženklus-anarchija.O KELIO ženklas ten reikalingas,net jei jis Ž.Pinskuvienei ir nepatinka-AR SUNKU MAŠINAS STATYTI KIEME,JUK KIEMAS-BENDRAS?

 • Meska parašė:

  Jo…Cia tai geras su tais gulinciais kalneliais…
  Bet kad zenkla ties „Sivintu krastu“ sugrazino tai gerai!!!

Kiti straipsniai:

Gyventojams pasiskundus dėl jų būstus pasiekiančio šilumos siurblio skleidžiamo triukšmo, butuose gali būti atliekami akustinio triukšmo matavimai

Stot A. Astikui ir N. Tuškevičienei! Teismas eina…

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+