„Dovaną“ pasiūlęs pensininkas nakvos namie

Prieš kelerius metus rašydami apie rajone ištirtas bylas, kurios buvo iškeltos asmenims, bandžiusiems papirkti valstybės pareigūnus, užsiminėme ir apie pačių papirkimo būdų įvairovę. Tiesa, tai buvo šalies mastu užregistruoti atvejai – kyšininkai policininkams siūlė susitarti ne tik už didelius pinigus, bet ir už kelis eurus ar net dešros rinkelę.

Galimas dalykas, nuo šiol prie tokių keistesnių istorijų bus minimas ir rajono gyventojo Česlovo Z. bandymas papirkti policijos pareigūnus, nutikęs spalio 20-osios popietę Akmenių kaime.

Ko gero, net patys policininkai, pamatę dviračiu viražus raitantį pensininką, nesitikėjo, kokį pasiūlymą iš jo išgirs už galimybę „susitarti“. Įsodinę, įtariama, neblaivų dviratininką į policijos tarnybinį automobilį „Škoda Yeti“, policijos pareigūnai pasiūlė Česlovui Z. papūsti į alkotesterį, tačiau šis, vengdamas neblaivumo nustatymo, policijos patruliui ir tyrėjui pasiūlė … 2 puslitrius degtinės. Kai pasiūlymus pareigūnų nesudomino ir šie alkotesteriu pensininkui vis dėlto nustatė vidutinį (1,64 prom.) girtumą, Česlovas nesiliovė ir savo siūlymą padidino iki 3 puslitrių degtinės – kad nebūtų surašomas ir perduodamas vykdyti administracinės teisės pažeidimo protokolas.

Teisme Česlovas Z. teisinosi tąkart gėręs alaus, o policijos pareigūnai tą dieną jį jau buvo sustabdę vairuojantį dviratį neblaivų ir surašę protokolą. Nenorėdamas, kad būtų rašomas protokolas „už tą patį antrą kartą“, jis ir pasiūlė pareigūnams nupirkti du butelius degtinės. Pareigūnai jį įspėjo dėl kyšio davimo ar siūlymo, tuomet jis pasiūlė nupirkti 3 puslitrius po 5 eurus. Pareigūnai jį vėl įspėjo dėl kyšio, bet jis vėl siūlė degtinę ir tikino, kad „tai – ne kyšis, o dovana“.. .

Nors po įvykio sklandė legendos, kad pensininkas pareigūnams dar pasiūlė tą degtinę kartu ir išgerti (kaip galima suprasti, po puslitrį – kiekvienam), teismo baudžiamajame įsakyme ši aplinkybė neatsispindėjo.

Įvertinęs Česlovo Z. veiksmus, teismas jam skyrė galutinę 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigodamas per bausmės vykdymo laiką būti namuose nuo 19 val. iki 7 val.

Kelyje – ketvirtoji auka šįmet

Lapkričio 28-30 dienos

Per tris dienas policija išaiškino 9 administracinės teisės pažeidėjus, 6 jų pažeidė Kelių eismo taisykles. Pirmadienį prie vairo neblaivus įkliuvo 1962 metais gimęs Čiobiškio seniūnijos gyventojas. Antradienį protokolas buvo surašytas 1977 metais gimusiam Zibalų seniūnijos gyventojui, kuris, tamsiuoju paros metu eidamas neapšviestu važiuojamosios dalies kraštu, nesinešė šviečiančio žibinto, nevilkėjo ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais, prie drabužių nebuvo prisisegęs atšvaito.

Apie skaudų įvykį pranešta antradienio rytą: apie 6.36 val. Jauniūnų seniūnijoje 1956 metais gimusio širvintiškio vairuojamas automobilis „Subaru Legacy“ susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Volvo V70“, kurį vairavo 1961 metais gimusi Širvintų seniūnijos gyventoja. Eismo įvykio metu žuvo 1957 metais gimusi „Subaru Legacy“ keleivė.

Susidūrimas įvyko tą naktį gausiai pasnigus. Galimas dalykas, sunkios eismo sąlygos prisidėjo prie skaudžios nelaimės. Pirminiais duomenimis, automobiliai susidūrė, kai „Subaru“ automobilis kelio vingyje išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą. Žuvusioji – ilgametė vieno iš Širvintų vaikų lopšelio darželio darbuotoja, tądien ketinusi grįžti į darbą po ligos.

Ši tragedija – jau ketvirtoji rajone šiais metais. Pernai per tą patį laikotarpį žuvo 2 žmonės.

Trečiadienį policija užregistravo Širvintų rajono savivaldybės pranešimą, kad lapkričio 26-ąją buvo pastebėta, jog sugadintas Širvintų miesto paplūdimyje esantis turtas. Preliminari žala – 400 eurų.

Taip pat užregistruotas 1989 metais gimusio širvintiškio pareiškimas, kad lapkričio 29-ąją iš namų buvo pavogta „Swedbank“ elektroninė mokėjimo kortelė, o vėliau nuo sąskaitos nuimta 630 eurų.

Užregistruotas ir 1984 metais gimusios moters pareiškimas, kad lapkričio 28-ąją vienoje iš Širvintų parduotuvių iš jos rankinės buvo pavogta piniginė, kurioje buvo 90 eurų, asmens tapatybės kortelė, nuolaidų kortelės. Žala – 100 eurų.

O štai 1968 metais gimusi Zibalų seniūnijos gyventoja savo pareiškime rašo, kad po spalio 26-osios iš ūkinio pastato ir namo kiemo neaiškiomis aplinkybėmis dingo įvairių daiktų. Žala – 308 eurai.

Gautas ir 1988 metais gimusio Širvintų seniūnijos gyventojo skundas, kad lapkričio 21 dieną Širvintose, pėsčiųjų perėjoje, automobiliu buvo partrenktas ir sužalotas už pavadėlio vedamas šuo.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+