Nuolat ieškanti, tobulėjanti, lyginanti, svarstanti…

Žmogus tarp žmonių

Širvintų rajono savivaldybės meras Kęstutis Pakalnis bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė gavo padėką iš Nacionalinės mokyklų vertinimo agentūros (NMVA). Dėkojama Širvintų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojai Ritai Suchockienei už pagalbą agentūrai atliekant Švietimo ir mokslo ministerijos pavestas funkcijas, organizuojant ir vykdant Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų veiklos kokybės išorės auditus. Šie auditai yra vieni moderniausių vertinimų, siejamų ne tik su gerųjų mokyklos veiklos pusių nustatymu, bet ir su tolesniu įstaigos veiklos tobulinimu.

Agentūros direktorius Gražvydas Kazakevičius pažymi, jog mokytoja Rita Suchockienė išsiskiria savo dalykine ir vadybine kompetencija, gabumais, iniciatyvumu, žiniomis bei gebėjimu įvertinti mokyklos veiklą ir konsultuoti. NMVA vadovas džiaugiasi, kad „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytoja talkina agentūrai, bei viliasi, jog Širvintų rajono meras Kęstutis Pakalnis ir toliau palaikys gabių pedagogų veiklą. 

Rita Suchockienė – dailės mokytoja metodininkė, turinti Vilniaus pedagoginio universiteto rusų kalbos ir literatūros mokytojos diplomą, baigusi perkvalifikavimo studijas Pedagogų profesinės raidos centre (PPRC) ir Dailės akademijoje, įgijusi dar ir dailės mokytojos specialybę. Pedagogė dalyvavo Mokyklų tobulinimo programos (MTP) seminaruose, įgijo patirties, pasitikėjimo savimi. Buvusios mokyklos direktorės pavaduotojos Reginos Jagminienės ir kolegų paskatinta, 2007 metais vykusioje išorės auditorių atrankoje laimėjo konkursą ir buvo įdarbinta Nacionalinėje mokyklų vertinimo agentūroje. Mokytoja išklausė 90 valandų mokymo paskaitas, dalyvavo seminaruose, psichologinėse treniruotėse, praktiniuose užsiėmimuose ir dabar yra atestuota mokyklų veiklos kokybės išorės vertintoja.

Pasak pedagogės, išorės vertintojai turi savo moralės kodeksą: privalo atsisakyti vizito į tą mokyklą, kurioje dirba giminaičiai, pažįstami, studijų draugai. Auditorius privalo būti nešališkas ir objektyvus. Mokyklų vertintojai į įvairias Lietuvos mokyklas vyksta ne kaip tikrintojai, bet kaip pagalbininkai, patarėjai, ką galima mokytojui patobulinti, pataisyti, nurodo mokyklai tobulėjimo gaires. Tikrai niekada nieko nekritikuoja. Vertintoja Rita Suchockienė yra dalyvavusi šalies mokyklų išorės vertinimuose. Šiame darbe vadovaujasi geranoriškumo, objektyvumo ir pedagogų darbo specifikos supratimo principais.

– Išorės vertintojo privalumas – geranoriška šypsena, padrąsinanti mokytoją, – sako Rita Suchockienė. – Tuomet jis jaučiasi geriau, tvirčiau, nesinervina. Labai svarbu išmanyti ŠMM dokumentus, žinoti kompetencijas, kurias turi turėti mokytojas.

Prieš vykdami audituoti mokyklos, vertintojai privalo išnagrinėti dokumentus, žinoti situaciją, negali vertinti tuščiai. Visuomet atsižvelgiama į kiekvienos mokyklos specifiką: vienaip vertinama pagrindinė mokykla, kitaip vidurinė ar gimnazija. Ugdymo institucijos niekada nelyginamos tarpusavyje.

Mokytoja Rita Suchockienė yra labai gabi, talentinga ir kūrybinga, mokinių, kolegų ir vadovų vertinama už toleranciją, sumanumą, mokėjimą bendrauti.

– Džiaugiuosi, kad ji nepabūgo dalyvauti atrankoje į išorės auditorius, – negailėjo gražių žodžių Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. – Tai labai šauni mokytoja, pažįstu ją ir kaip savo mokinę, ir kaip kolegę. Tai iš tiesų nuoširdus žmogus, drauge dalyvavome MTP, visur būdavo vertinama už įdomias mintis, savitą požiūrį. Mano pedagoginis stažas yra didesnis, bet visada su ja konsultuodavausi, nes Ritos idėjos ir patarimai verti dėmesio.

Pedagogė yra surengusi personalinę tapybos darbų parodą Širvintose. Paroda „Lino plastika“ eksponuota ne tik Širvintų viešosios bibliotekos muzikos ir meno mažojoje galerijoje, bet ir Ukmergės viešojoje bei Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Ritos Suchockienės parengtas triptikas „Gyvybės ratu“ puošė Širvintų rajono pedagogų metodinės patirties parodą PPRC 2006 metais Vilniuje.

– Mokykloje dirbu 18 metų, – šypsosi pašnekovė, – mano specialybė labai įdomi, patinka eksperimentuoti, mokyti vaikus įžvelgti grožį aplinkoje ir ugdyti jų gebėjimą panaudoti daiktus antrąsyk. Juk gyvename nelabai turtingai, todėl įvairias buities atliekas stengiamės paversti meno kūriniais. Vaikams tai patinka.

Mokytoja Rita yra Širvintų rajono dailės mokytojų metodinio būrelio pirmininkė, rengia įvairias šventes, parodas, konferencijas drauge su rajono dailės mokytojomis: Valentina Brazaitiene, Birute Juzėniene, Virginija Traškevičiene, Jurgita Krušinskaite. Kartu su Jolita Jurkevičiūte rūpinasi „Atžalyno“ mokyklos interjeru, renginių scenografija. Mokytoja drauge su mokyklos informacinių technologijų, etikos, tikybos, lietuvių kalbos, istorijos mokytojais veda integruotas pamokas, ruošia projektus.

– Pagal Zodiaką esu Dvynė, negaliu būti vienoje vietoje, – sako atsisveikindama mokytoja Rita Suchockienė, – turiu poreikį nuolatinei kaitai. Ieškau, tobulėju, lyginu, svarstau…

Romas Zibalas

Nuotraukos iš mokytojos Ritos Suchockienės asmeninio albumo

Mokytoja Rita Suchockienė Širvintų miesto šventėje drauge su mokiniais. 2005 m.

Plenero „Širvintų kraštas jaunimo akimis“ dalyviai su vadovais. 2007 m. Pirmoje eilėje (viduryje) – mokytoja Rita Suchockienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Nuolat ieškanti, tobulėjanti, lyginanti, svarstanti…"

  1. mokė parašė:

    Puiki ir nuostabi mokytoja. Grazaus Jums rugsejo ir metu graziu.

Comments are closed.

scroll to top
+