Kandidatai į merus – priešaky, miesto gyventojai – užribyje

XII-190-S20180910-OP-1235Andrius Palionis

Seimo LSDD frakcijos seniūnas

Artėjant savivaldos ir merų rinkimams vis daugėja viešai apie kandidatavimą į Vilniaus miesto vadovus pranešančių politikų, tik deja, miesto gyventojams nuo „super“ idėjų ir inovatyvių strategijų gyvenimas nelengvėja. Vilniaus Tarandės mikrorajono gyventojai mano, jog savivaldybė juos apgavo, nustūmė į užribį ir pamiršo, tokią nuomonę išgirdau viešame diskusijų festivalyje „Būtent“.

Nė vienos mokyklos, nė vieno darželio, didžiausios spūstys, nė vienos perėjos – tokia Tarandės mikrorajono dešimtmečiais trunkanti realybė, apie kurią pasakoja patys Tarandės gyventojai.

„Artėjant savivaldybių tarybų ir merų rinkimams kaip grybai po lietaus dygsta kandidatai į merus Vilniaus mieste, keičiasi valdančiosios partijos, tačiau yra problemų, kurios lieka neišspręstos dešimtmečiais“, – taip teigia Tarandės ir Perkūnkiemio mikrorajonų gyventojų asociacijų atstovai.Lietuvos socialdemokratų darbo partija, įsikūrė tik kovo mėnesį, tad savo atstovų Vilniaus meisto savivaldybėje dar neturi, bet partijos prezidiumo narys Jonas Pinskus, buvęs Vilniaus miesto vicemeras stebisi, kaip per ketverius dabartinės valdžios su Remigijumi Šimašiumi priešaky valdymo metus gyventojų bėdos nebuvo išspręstos.

„Visi kandidatai lyg iš to paties rašto svaičioja apie ateities strategijas, inovatyvumą ir progresą miestui.  Bet ar to reikia žmonėms? Jie prašo elementarių dalykų – patogios infrastruktūros. Deja, vyksta „taupymas“, kuris realiai neatneša jokios naudos gyventojams. Nevykdomi projektai, kurie galėjo būti didžiąja dalimi įgyvendinti už Europos Sąjungos lėšas. Juk jau buvo atliktas tyrimas ir parengti projektai, pradedant darželiais ir mokyklomis, baigiant baseinu ar sporto kompleksu. Tačiau prisidengdama lėšų taupymu savivaldybė neinvestuoja niekur, kas duotų konkrečios naudos gyventojams.. Netikėtai dingsta sklypai ar lėšos, kurios skiriamos perėjoms ar mokykloms. Apie tai turi kalbėti vilniečiai, kurie netrukus vėl rinks valdžią Vilniuje“, – sako LSDDP prezidiumo narys J.Pinskus.

Aš asmeniškai, pateiksiu konkrečias problemas, nuo kurių springstantys Perkūnkiemio ar Tarandės mikrorajonai, niekieno negelbstimi. Tarandės mikrorajono bendruomenė laiškais apipylė ir patį miesto merą Remigijų Šimašių, ir koaliciją sudarančias bei oponuojančias partijas, vėliau kreipėsi ir į Seimo narius.

Akivaizdu, kad visiškas žmonių bėdų ignoravimas – yra ta vėliava, su kuria į miesto savivaldybės rinkimus ketina eiti kai kurių partijų atstovai. Apie ketinimą tapti sostinės merais, jau pareiškė Tėvynės sąjungos – Krikščionių demokratų partijos narys Dainius Kreivys, Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas Ramojus Girinskas, LSDP vadas Gintautas Paluckas, neapsisprendęs Antanas Guoga, – visi kalba apie dideles vizijas, tačiau paprasčiausios problemos lieka neišspręstos. Iki šiol Tarandės vaikai neturi mokyklos, o šešiamečiai ir aštuonmečiai turi važiuoti į mokyklas viešuoju transportu su dviem persėdimais – artimiausia mokykla yra už 6 kilometrų. Parašę konservatoriui, parlamentarui Jurgiui Razmai laišką apie problemą Tarandės gyventojai nesulaukė jokios reakcijos. Darbai kalba patys už save.

Tarandės bendruomenės asociacija, šio mikrorajono aktyvios gyventojos – mamos, Vitalija ir Renata, kurios pačios dirba, yra užimtos, bet tuo pačiu rūpinasi bendruomenės gerove, neapsikentusios politikų ignoravimo pasakojo, kad ne kartą kreipėsi į savivaldybę dėl mokyklos statybos. Beje, anot vienos jų, miesto plane toks objektas buvo numatytas, bet netikėtai kažkur išgaravo.

„Gyvename Vilniuje ir pradedame pavydėti kaimynams iš Vilniaus rajono, kur suremontuotos mokyklos, atidaryti nauji darželiai, o mus skiria tik vienas kilometras. Mūsų bendruomenei jau per 20 metų ir čia gyvena apie 2000 gyventojų (tikslesnės statistikos seniūnija nepateikia), tačiau per visus 20 metų visi žadėti sklypai mokyklai/darželiui buvo arba privatizuoti, arba žemė grąžintina žmonėms. Mūsų šeima į Tarandę atsikraustė prieš dešimt metų, kuomet mūsų gatvėje buvo numatytas darželis Vilniaus miesto plane, tačiau tyliai tas planas sugriuvo, dabar ten stovi privatus namas, – pasakoja tarandiškė Renata. – Džiaugiuosi savo bendruomene, čia atvyksta gyventi vis daugiau naujų šeimų, sparčiai plečiamės, tačiau dėl mokyklų ir darželių problema nesprendžiama“, – savo nuomone pasidalijo vilnietė.

„Rajonų mokyklos turi autobusiukus ir vaikus nuveža, jeigu jie gyvena tolesniu nei 3 km atstumu. Niekas nevertina miesto pakraštyje besiplečiančių mikrorajonų problemų ir nesiima spręsti žmonių bėdų“, – teigia Vitalija.

Turbūt belieka apgailestauti, kai dabartinis miesto meras, giriasi nutiesta Šiaurinio aplinkkelio dalim, o Tarandės gyventojams belieka atkreipti dėmesį, jog jokios perėjos ir galimybės žmonėms pasiekti miesto centrą nei dviračiu, nei pėsčiomis nėra. Nuo prekybos centro „BIG“ iki Tarandės nenumatyta jokia perėja ir 5 juostų perėjimas pėsčiomis tampa iššūkiu net suaugusiam žmogui.

Noriu pabrėžti, kad abi moterys dėl šių bėdų kreipėsi į miesto merą R.Šimašių, kalbėjo ir su juo, ir su Vilniaus miesto plėtros atstove, kuri atsakinga už teritoriją, tačiau atsakymai iš jų lūpų kvepia sovietmečiu, kai žmogus siuntinėjamas nuo vieno langelio prie kito. Tai kalta Nacionalinė žemės tarnyba, kad nenumatė jokių teritorijų; tai kalta savivaldybė, kad nerodė iniciatyvos. O ką daryti gyventojams su tuo žinojimu, kas kaltas? Kodėl iki šiol nė vienas savivaldybės atstovas nesiėmė šios problemos realiai spręsti? Peršasi išvada, kad Vilniuje valdančiųjų ir opozicinių partijų politikai, užimantys aukštus postus, yra užsiėmę visais pačiais svarbiausiais darbais, tik ne žmonių konkrečių problemų sprendimu ir pasižymi abejingumu, kurio jau turbūt nebeįmanoma išrauti.

Ar bus nors vienas naujas Vilniaus miesto Meras, kuris imsis ir išspręs dar nuo sovietmečio neišspręstas problemas?

Naujausi komentarai
 • chi chi    2018-10-12 18:32         

  Taigi ten vienadienis.

 • Anonimas    2018-10-12 10:43         

  to ŠIRVINTAI

  Taigi vyko balsavimas kazkokiame portale, tai ten gi buvo isrintas kitas “meras” :)

 • ŠIRVINTAI    2018-10-12 08:38         

  juokingiausia kad dar kazkam kyla klausimu kas bus meras?????

 • antiplūgas    2018-10-11 21:34         

  Kiek žinau, tai Tarandeje gyvena ne vargšai. Ar už savo babkes negalima perėjų pasipaišyti ar dar kažką pasidaryti? Ko tiesti rankas į viso miesto iždą?

 • usnė    2018-10-11 21:24         

  Kiek skundikai ir smeizikai besistengtų, bet zmones mato pokycius ir tikrai palaikys merę. O kad kurpiami dirbtiniai skandalai klijuojant absurdikus kaltinimus, tai tik juokina zmones, o ne nuomones formuoja. Mat mere kalta del grybuku vaikams, o tai kaip cepelinus baliuje kirto su spirgais, tai ko nemato? Ir ko higienistu nesisaukia? Ale visur tik dvigubi standartai, o prikibt galima prie bet ko. Svarbu tik garsiai rekauti ir viskuo merę kaltinti. Kaip taip be gedos irt sazines jausmo tie skundikai?

 • Anile    2018-10-11 21:20         

  Kas be ko. Tik uz Zivile. Ner ko ir diskutuoti ta tema.

 • manau    2018-10-11 21:03         

  kad dauguma bus uz dabartinę…….

 • sirvintiete    2018-10-11 20:08         

  O kas tie rinkimai? Ka jie pakeis? Bent 85 proc. bus uz Pinskuviene. Na dar kokie 75 proc. uz jos komanda. Viskas. Jokios agitacijos, reklamacijos, tulpes, arbatos tikrai nereikalingos.

 • sirvintiskis    2018-10-11 19:51         

  prisiminėt, kad rinkimai artėja…. Špygą ….

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kokį gyvūną laikote namuose? (galite pažymėti ne vieną)

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 14 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.