Įžadas – daryti gerą kitiems

Spaudžiu lifto mygtuką ir kylu į ketvirtąjį Poliklinikos aukštą, kuriame tik prieš kelis mėnesius įsikūrė Širvintų socialinių paslaugų centras. Fojė – oranžerija, lyg botanikos sode. Kokių tik gėlių nesama. Dauguma gražiai žydi. Centro metodininkė Gražina Tvirbutienė neatsistebi:

– Tai socialinės darbuotojos Reginos Kuorienės nuopelnas. Gėlėmis išpuošti ir kabinetai. Niekada nebūčiau patikėjusi, kad per keletą mėnesių gėlės, prižiūrimos Reginos, iš mažyčių daigelių ne tik užaugs, bet ir pražys. Dabar visi jomis gėrisi. Gal tos moters rankose slypi kokios ypatingos biosrovės? Biudžetinei įstaigai nupirkti tiek gėlių būtų neįmanoma. Ir ne tik gėlės puošia Socialinių paslaugų centrą. Reginos Kuorienės dėka koridoriuose, kabinetuose pilna gražiai įrėmintų paveikslų (tai meninė fotografija, tai karpinys, tai rankdarbis), pačių globotinių sukurtų vazų su unikaliomis dirbtinėmis gėlėmis, drožiniai, kitokie meniniai dirbiniai, padaryti iš menkniekių (pagaliukų, skudurėlių…). Atsistebėti negalima – iš kur tiek išmonės ir nenustygstamos energijos? Pripratome, kad Regina atneša laikraščių, knygų. Atrodo, kad taip turi būti.

– Nėra čia jokių stebuklų, – kalba socialinė darbuotoja Regina Kuorienė. – Centre dirba visos jaunos moterys, tik aš viena sena. Turi gražios moterys dirbti gražioje aplinkoje. Todėl ir stengiuosi. O kūrybinių sugebėjimų turi kiekvienas žmogus. Tik atitinkamai kiekvieną reikia nukreipti, paskatinti, pamokyti, o iš kai kurio ir pasimokyti. Antras mėnuo mūsų centre gyvena Zofija Dagilienė. Dėl cukraligės neteko kojų. Kita palūžtų, būtų našta kitiems, o ji visada linksma, visada šypsosi. O kokias nuostabias servetėles mezga. Auksinės rankos. Tuoj mūsų Socialinių paslaugų centras ims dalyvauti įvairiose parodose, pamatysite, ko nematę.

Išsikalbame. Neseniai į Socialinių paslaugų centrą buvo atvažiavusios Ukmergės visuomenės sveikatos centro dvi gydytojos. Pamačiusios, kokius meniškus kūrinius daro čia gyvenantys seneliai ir ateinantys iš miesto jauni neįgalūs žmonės, pasiūlė bendradarbiauti su viena Ukmergės nevyriausybine katalikiška organizacija. Regina Kuorienė nesnaudžia. Tuoj pat susipažino su tos organizacijos vadovėmis, sutarė su viena Širvintų siuvykla dėl medžiagų. Rudenį Socialinių paslaugų centre bus surengti kursai. Globotiniai pradės siūti labai gražias šlepetes, kurių galbūt bus galima ir nusipirkti. Regina jau mąsto su gražiausiais eksponatais dalyvauti parodose, taip garsinti Širvintų vardą.

Laikraščių centro gyventojams dovanoja redakcijos, knygų – Širvintų gyventojai. Jiems socialinė darbuotoja Regina labai dėkinga. Kai kurie senukai ir senutės labai mėgsta skaityti. Apie meilę…

Socialinių paslaugų centre – net penki užimtumo kambariai. Viename – trys kompiuteriai, kitame priemonės dailės darbeliams, trečiame kelios siuvamosios mašinos, ketvirtame – treniruokliai, penktame – darbo vietos ir instrumentai dirbti su medžiu. Yra virtuvėlė, kurioje galima išsivirti arbatos, užkąsti, relaksacijos kabinetas, kuriame galima pasiklausyti muzikos, pasižiūrėti televizorių…

Regina Kuorienė pastebėjo, kad vienu metu niekada nebūna užimta daugiau kaip dvi trys patalpos. Dauguma senelių mezga, ką nors meistrauja savo kambariuose. Kilo mintis – įkurti užimtumo grupę, kuriai ji galėtų už tą patį atlyginimą ir tuo pačiu laiku vadovauti. Galėtų darbo dienomis žmonės atvežti ir visai dienai palikti namuose slaugomus senelius, neįgalius vaikus, invalidus, turinčius noro ką nors gražaus padaryti, išmokti kurti.

Savivaldybės taryba pritarė tai minčiai, patvirtino tokios paslaugos įkainius. Jie nėra dideli, priklauso nuo šeimos gaunamų pajamų. Turtingesni turėtų mokėti šiek tiek brangiau, skurdžiai gyvenantys – mažiau. Buhalterijoje suskaičiavome vidutinę vienos dienos užimtumo paslaugos kainą – apie 16 litų. Kol kas šia paslauga naudojasi tik dvi širvintiškių šeimos. Jos atveža ir darbo dienai palieka neįgalius paauglius. R.Kuorienės prižiūrimi jie žaidžia kompiuterinius žaidimus, dėlioja vadinamųjų dėlionių paveikslus, lavina atmintį. Regina džiaugiasi, kad per mėnesį vieną pavyko išmokyti taisyklingai laikyti šaukštą valgant. Jos auklėtiniai, atėję į grupę, jau pasisveikina, išeidami atsisveikina, tapo mandagesni. Pasak socialinės darbuotojos Reginos Kuorienės, ji rastų kuo užimti visus atvežtus ir grupėje paliktus žmones.

– Iš kur toks keistas noras, juk kita ramiai dirbtų su Socialinių paslaugų centre nuolat gyvenančiais senukais ir nesuktų galvos? – klausiu be jokių užuolankų.

– Dirbu ne dėl atlyginimo. Prieš penkerius metus mirė mano sūnus. Nelaimė mane labai skaudžiai paveikė. Daviau įžadą – visas likusias jėgas, gyvenimo patirtį, sugebėjimus skirti geriems darbams. Jaučiu, kad Viešpats mane laimina, man sekasi. Myliu ne tik visus žmones, kad ir kokie būtų, bet kiekvieną gyvybę. Gal ir gėlės, mano laistomos, tręšiamos, glostomos taip gražiai auga. Korespondente, nepažįstu aš jūsų, bet būkite geras paraginkite per laikraštį Širvintų miesto, o gal net ir kaimų žmones, kad neuždarytų visai dienai slaugomų senukų, vaikų, jaunuolių, nepaliktų jų vienumoje. Jaučiu, kad jiems liūdna, o pas mus jie būtų laimingi. Tegul nepagaili tų kelių litų ir atveža į Širvintų socialinių paslaugų centro Užimtumo grupę.

Kalbėdamiesi einame į minėtos Zofijos Dagilienės kambarį. Moters nėra. Socialinių darbuotojų padėjėjos nuvežusios ją išmaudyti. Toks buvo senutės noras. Laukiame. Arčiausiai durų gulinti gyventoja paprašo Reginos Kuorienės prieiti prie jos.

– Regina, „po obedze chcem spevacj, z tobo mne tak dobže vychodzi, či pšidziš?“ (po pietų norėsiu padainuoti, su tavim man taip gerai išeina, ar ateisi?)

– Būtinai, be jokio atsikalbinėjimų pažada socialinė darbuotoja Regina Kuorienė.

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Įžadas – daryti gerą kitiems”

  1. Paul parašė:

    Excellent goods from you, man. [[e8bd‰e8bc‰]]e5beaee8bbŸe4bba5Zunee6Œ‘e6ˆb0e8˜‹e6žœiPod | e7Ÿa5e6—a5e7›b4e5bfƒ’s blog I’ve understand your stuff puievors to and you are just extremely great. I actually like what you have acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it wise. I can not wait to read much more from you. This is really a tremendous [[e8bd‰e8bc‰]]e5beaee8bbŸe4bba5Zunee6Œ‘e6ˆb0e8˜‹e6žœiPod | e7Ÿa5e6—a5e7›b4e5bfƒ’s blog informations.

  2. alma parašė:

    aciu Jums kad yra tokiu zmoniu …as labai noreciau susidraugaut …

Comments are closed.

scroll to top
+