Valio viešųjų ryšių akcijai!

Balsas tyruose

Turėjom progą įsitikinti, kad rajono valdžia tikrai gerai išmano viešuosius ryšius. Kai kovo mėnesį šilumos kaina be jokios logiškos priežasties buvo padidinta maždaug 35 proc., dauguma nesuprato, kam to reikia. Tad už kovą ir balandį sumokėjom nauja kaina, o jau gegužę pasigirdo gražaus gyvenimo pažadai: kainos kris, mokėsim mažiau, gyvensim geriau. Atėjo ruduo, o su juo ir šildymo sezonas su pažadėtom naujom kainom. Šildymo kainas pavyko sumažinti 18 proc. Tai džiugi žinia miestelėnams, – šaukia valdžia, o su ja ir kai kurie susipainioję širvintiškiai. Susiginčijom su kaimynu, vos nesusipykom, bet taip ir nesugebėjau jam išaiškinti šio pseudomažinimo esmės. Jis tiki valdžia ir man įrodinėja, kad mokėsim mažiau. Na, kai gaus sąskaitą ir ją palygins su pernykšte, praregės ir gal net atsiprašys. Bet dabar valdantieji džiūgauja: viešųjų ryšių akcija pavyko! Gyventojai supainioti: vieni tiki valdžia, kiti nebežino, kuo tikėti, o treti, kurie mokykloje „nesipyko“ su matematika, juokiasi: jei praėjusį sezoną mokėjom po 18,22 ct, o šį mokėsim po 21,83 ct, tai kur čia mažėjimas? Žinoma, dėkui, kad ne 24,51 ct, kaip kovą, balandį ir šį spalį, bet tai nereiškia, kad mus galima mulkinti kalbomis apie kainų mažinimą.

Pakartoti šio triuko, manau, nepavyks, todėl ateičiai norėčiau valdantiesiems patarti: kitą kartą užsimokit plačiau – kuklumas šiais laikais nėra dorybė. Reikėjo pavasarį kainas kilstelėti ne 35, o 95 proc. Tuomet būtų buvę galima sumažinti ne tais niekingais 18, o kokiais 88 proc. Dėkingi miestelėnai tokią „kilnią“ valdžią garbintų ir už jos sveikatą mišias užpirkinėtų. Va čia tai būtų viešųjų ryšių triumfas!

Gyvenimas nesustoja: efektingai „sumažinus“ šildymo kainas, rastas naujas būdas išpešti pinigėlių. Sugalvotas naujas mokestis – už karšto vandens skaitiklio priežiūrą. Koks čia „išmislas“, klausia ne vienas. Kuo gi pasireiškia ta priežiūra? Gal, sakau, kartą per savaitę ateis dulkių nuo jo nušluostyti? Vėl – mokestis už nieką. Negana „gyvatuko“ mokesčio? Aišku, palyginti su „kosminėm“ šildymo sąskaitom, naujas mokestis atrodo menkas, bet piktina pats faktas. Kiek dar galima iš mūsų tyčiotis? O gal čia minėtos akcijos tęsinys: mes jums sumažinom mokestį už šildymą, tai nebambėkit dėl naujo smulkaus pasipinigavimo? Grubiai paskaičiavus, per sezoną iš naujojo mokesčio šilumininkai uždirbtų apie 40 tūkst. litų. Rimtai įmonei tai „mizeris“, bet kodėl nepasinaudojus proga? Keletą mėnesių rinks po 3 litus, o paskui patyliukais kilstels – jau ir rimtesnės sumos „kapsės“.

Kodėl tokia neryžtinga taryba? Užuot kategoriškai atmetusi naujo mokesčio įvedimą, svarstymą atidėjo. Matyt, tam, kad kitame posėdyje patyliukais patvirtintų. Opozicijos balsų vis tiek neužteks, tad reikalas aiškus. Gal jau gana bandyti žmonių kantrybę?

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Valio viešųjų ryšių akcijai!”

 1. ? parašė:

  Kas tas Mackevič? Koks nors naujas savivaldybej? Nieko neteko girdeti. Lenkus, totorius girdejau, o tokiu ne.

 2. IGORIS parašė:

  PALAIKAU GERAS KOMENTARAS GAL KAS ŽINOTE KADA VYKS SUSITIKIMAS SU MUSU APYGARDOJE IŠRINKTU SEIMO NARIU p.MACKEVIČIUMI RINKSIM PARAŠUS

 3. Širvintietė parašė:

  Šaunuolė ponia Janina.
  Labai geras ir aktualus straipsnis.
  Šiluminnkai ir šalto vandens tiekėjai prisidengdami krize lupa iš gyventojų pinigus, o rajono taryba vietoj to, kad patikrinti kur jie tuos surinktus pinigus išleidžia – vis kelia tarifus ir leidžia paslaugas teikiančioms įmonėms įvedinėti vis naujus mokesčius už nieką.
  Gal yra teisės srityje labiau nusimanančių, kad galėtų patarti, kaip ir kam apskūsti tokius šilumininkų pasipinigavimus iš taip jau krizės nustekentų žmonių.
  Kodėl tyli mūsų išrinkti Seimo nariai? Reikia kreiptis į juos pagalbos.
  Rinksim parašus ir kreipsimės, kol mūsų visų bomžais nepadarė. Algos mažėja, o mokesčiai už paslaugas didėja.

 4. kini parašė:

  kas is to kad mes cia giriam krasta, reik kad kas nors ka nors darytu, sneket neuztenka, kaip kila kainos taip kila, reik gyventojam sneket su valdzia kad kainos mazetu o ne su sirvintu krastu dziaugtis geru staripsniu, nes taip tai atrodo raso kad tik rasyto o esme….

 5. Anonimas parašė:

  Kodel netiketai pabarango saltas vanduo: nuo 8,34 iki 8,84 uz kuba? Kodel padidejo abonentinis mokestis 7 ct? Jau baigia uzsmaugti ir viskas kazkaip slapta. Gerai, kad Sirvintu krastas velka viska i dienos sviesa.

 6. Jurgis parašė:

  ir vel “Sirvintos krastas“ buvo teisus padure kaip tuos avinus su atpigusia silluma o buvau rajono valdzia patikejes

 7. lietuvė parašė:

  Taip, gavusi sąskaitą už spalio mėnesį abu sy vyru aktelėjome. Už spalio mėnesio 2 kambarių butą reikia mokėti 235 litus, kai butas buvo šildomas ne visą mėnesį ir lauke nebuvo šalta. Tai kas bus sausio, vasario mėnesiais, tada kiek mokėsime? Tai koks čia atpigimas? Praeitais metais mokėjome už spalio mėn. 90,- litų

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+