Valdžia nepaiso „glušų“, toleruoja „erelius“

Balsas tyruose

Skaitau pasiūlymą sveikatos apsaugos vadovams pasinaudoti lenkų patirtimi ir teikti sąskaitas neblaiviems pacientams ir juokiuos: duodu galvą nukirsti, nebus šis siūlymas įgyvendintas. Ne todėl, kad netinkamas, o todėl, kad mūsų valdžiai jokių siūlymų „iš apačios“ nereikia. „Ne lygis“ klausyti visokių „glušų“ (naujas paprastų piliečių „garbės vardas“ po „šunaujos“, „runkelių“, „bambalių“, paskleistas Energetikos ministerijos). Tik „aukščiausieji“ žino, kaip ir ką daryti, tam jie ir VALDŽIA. O jei kokia virėja ar siuvėja dar neužmiršo Lenino mokymo ir mano galinti valdyti – ką gi, tuo blogiau jai.

Ta „glušo“ istorija – ar ji neliudija valdininkijos pasiekto aukščiausio cinizmo lygio? Daugybė ministerijos klerkų, per kurių rankas (tiksliau – elektroninius paštus) perėjo šis raštas, nesusiprato ištrinti įžeidaus žodžio. Nė vienam nekilo mintis, kad žmogus gaus ne „nudailintą“ atsakymą, o visą susirašinėjimo medžiagą? Nesąmonė, taip manyti gali tik tas, kas nesinaudoja elektroniniu paštu. Vadinasi, ne tik tam, kuris pavadino interesantą „glušu“, bet ir visiems kitiems žmogaus reakcija bei jausmai – nė motais. O gal toks tame departamente bendravimo stilius ir tokie epitetai – kasdienybė? Bet apie tai gana. Nurysim tą „glušą“, kaip nurijom prieš tai ne vieną „garbės vardą“.

Grįžkim prie piniginių reikalų. Kodėl gi aš taip įsitikinusi, kad valdžia nekreips dėmesio į siūlymą neblaiviems pacientams susimokėti už paslaugas? Ogi suveiks vyriškas solidarumas. Juk ne vienam valdžios vyrui irgi prireikia pagalbos „neaiškioje“ būsenoje. Teks paskui kartu su „glušais“ piniginę pakratyti. Kita vertus, yra dar ir kitas lazdos galas – o kaip elgtis situacijoje, kai neblaiviam pacientui pagalbą teikia … neblaivus gydytojas? Bet čia jau kita tema.

O valdžia tai gal ir be reikalo skundžiamės. Humaniška ji pas mus, šito nenuneigsi. Štai biudžeto rezervas – baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Suprantama, jas išieškoti kartais tikrai sudėtinga, bet kelių „ereliai“ turi ir didelę lengvatą – baudą galima „atsėdėti“, t.y. laiką, prilygstantį nuobaudos sumai, praleisti areštinėje. Sąlygos, sakyčiau, visai neprastos: triskart maitina, duoda švarią patalynę, kartą per savaitę ir išsimaudyti galima. Jei nori, vežkis televizorių, trumpink laiką serialais. Šitaip ne tik baudą „atsėdėsi“, bet ir sutaupysi – namie nenaudosi nei vandens, nei elektros, nei dujų… Beveik kaip sanatorijoj, tik ten procedūras skiria, o čia – drybsai be jokio užsiėmimo.

Tai ar dar ginčysitės, kad valdžia nehumaniška? Turbūt – ne. Būtų nehumaniška – rastų būdų išieškoti iš pažeidėjų pinigus, nepaliktų jų ramybėje. Bet kam tas vargas? Geriau uždarykim Alimentų fondą, nebeduokim laidojimo pašalpų, dar sumažinkim pensijas ir motinystės išmokas. O girtuokliai ir kelių „ereliai“ – neliečiamųjų kasta. Užuot papildę biudžetą, jie „atsėdės“ savo nuobaudą… už biudžeto pinigus.

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Valdžia nepaiso „glušų“, toleruoja „erelius“”

 1. širvintiškė parašė:

  Niekaip nesuprantu kokia nauda valdžiai ir baudos nesumoka ir dar juos maitinti reikia?

 2. Širvintietė parašė:

  Kaip visada į dešimtuką.
  Ačiū. Įdomu, šmaikštu, teisinga.
  Koks gali būti atsėdėjimas už nusikaltimą?Seniai reikia keisti tokią “ tvarką“, o tiksliau betvarkę. Padarei nusikaltimą prieš žmogų, ar valstybę – kompensuok nuostolį, sumokėk baudą, o jei neturi, ar nenori – viešieji darbai , kol sumokėsi. Tada ir aplinka būtų sutvarkyta, miškai, pakelės švarios bei nušienautos ir veltėdžių nereikėtų dykų laikyti ir dar šerti.
  Tik kas mūsų “ glušų“ klauso?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+