Valdantieji apsisprendė „tyliai“

Naujoji sutartis turėtų užtikrinti, kad gatvėse nebeliktų beglobių gyvūnų.

Naujoji sutartis turėtų užtikrinti, kad gatvėse nebeliktų beglobių gyvūnų.

Dar praėjusių metų spalį „Širvintų kraštas“ rašė apie tai, kad beglobių gyvūnų problema Širvintose neišsprendžiama jau ne vienerius metus iš eilės: benamių gyvūnų gatvėse daugėja, o priemonių niekas nesiima.

Spalį Ukmergės savivaldybė, kuri buvo neseniai įkūrusi Gyvūnų globos namus, širvintiškiams esą pasiūlė bendradarbiavimo sutartį. Tačiau apie šią sutartį paklausus Širvintų savivaldybės, buvo gautas atsakymas, kad joks pasiūlymas nėra pateiktas. Tad tą kartą taip ir išėjo: kol vieni laukė atsakymo, kiti tikėjosi raštiško kreipimosi.

Tačiau dabar Širvintų savivaldybė apsisprendė – bendradarbiaus su Ukmergės Gyvūnų globos namais. Šis sprendimas buvo priimtas „tyliai“: apie sutartį nebuvo paskelbta viešai. „Širvintų kraštą“ apie naująją sutartį informavo anonimu panoręs likti skaitytojas, kuris atsiuntė elektroninį laišką ir pasidžiaugė, kad pagaliau valdžia imasi spręsti įsisenėjusias problemas. 

Informaciją patvirtino Infrastruktūros skyriaus atstovas: „Širvintų rajono savivaldybė dėl beglobių gyvūnų karantino paslaugų pasirašė sutartį su UAB „Ukmergės butų ūkis“, kuris administruoja VšĮ „Ukmergės beglobių gyvūnų namus.“

Pabandžius daugiau sužinoti apie sutarties sąlygas, iš Savivaldybės buvo gautas trumpas ir lakoniškas atsakymas: „UAB „Ukmergės butų ūkis“ teiks benamių šunų, kačių bei kitų kompanjoninių gyvūnų paėmimo, gaudymo, surinkimo, transportavimo, globos gyvūnų prieglaudoje, naujų šeimininkų suradimo, užmigdymo, eutanazijos, šunų ir kačių lavonų nuo kelių, gatvių surinkimo, utilizacijos paslaugas. Ši sutartis galioja iki 2014 m. vasario 20 d. Paslaugų kaina, priklausomai nuo jų rūšies, yra nuo 4,20 Lt iki 109,00 Lt.“

Vis dėlto, Gyvūnų globos namų atstovus iškviesti ir toliau galės tik Savivaldybės atstovas.

Ukmergės savivaldybė, dar prieš įsteigiant Globos namus, išreiškė susirūpinimą, kad tiek ukmergiškiai, tiek ir aplinkinių rajonų gyventojai ims atidavinėti savo augintinius vien dėl to, kad šie jiems pabodo. Tačiau su šia problema buvo nesunkiai susitvarkyta – į Gyvūnų prieglaudą priimami tik tie gyvūnai, kurie gyvena gatvėje. Kitiems, jei nėra kitos išeities, stengiamasi rasti naujus globėjus dovanojant iš namų.

Ar naujoji sutartis patenkins širvintiškių poreikius, parodys tik laikas. Šiuo metu svarbiausia, kad valdantieji po daugiau nei pusės metų pasinaudojo puikia galimybe bendradarbiauti su kaimyniniu rajonu, kuriame įsikūrę vieni moderniausių gyvūnų globos namų Lietuvoje.

Ir gal beglobių gyvūnų rujos pagaliau nebeateis netikėtai?

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Valdantieji apsisprendė „tyliai“"

  1. sąmokslo teorija parašė:

    Na, jeigu „informavo anonimu panoręs likti skaitytojas „, vadinasi nebuvo visiškai slaptai, ar ne, Aurute?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+