+

Ūkininko pajamas aptirpdė skirta bauda

pienasŠirvintų rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą 20 litų nubaudė vieną Musninkų seniūnijos gyventoją. Ūkininko pažymėjimą turintis žmogus buvo nubaustas už tai, kad Širvintų mieste, viename Vilniaus gatvės kiemų, pardavinėjo pieną ir jo produktus.

Pažeidėjo neatbaidė net tai, kad savo prekybą jis išvystė Policijos komisariato pašonėje. Už savivaldybių tarybų patvirtintų prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimą Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta 20-100 litų bauda.

Savo produktų paklausa žmogus nesiskundė ir policijos pareigūnus bandė įtikinti, kad rajono Žemės ūkio skyriaus atsakingi darbuotojai ne tik patarė sunkmečio metu žmonėms patiems ieškoti pieno pirkėjų ir šiuos maisto produktus patiems pardavinėti mieste, bet ir leido tai daryti.

Prevencijos poskyrio viršininkas Mindaugas Mickonis tuo netiki ir mano, kad tokie pasiteisinimai – „sugedusio telefono“ žaidimo pavyzdys: „Kažkas kažkam ne viską pasakė, kažkas kažko iki galo nesuprato.“

Žemės ūkio skyriaus vedėja Marytė Kmitienė, išgirdusi apie tariamą leidimą, nusijuokė. Anot jos, tokie leidimai – ne Žemės ūkio skyriaus kompetencija. Juos ūkininkams išduoda Valstybinė veterinarijos tarnyba, o vietas, kur galima prekiauti, nustato Savivaldybė. Marytė Kmitienė nebuvo iki galo įsitikinusi, tačiau linko manyti, kad šiuo metu mieste nėra nustatyta viešųjų vietų, kur būtų galima prekiauti pieno produktais.

Anot vedėjos, ūkininkaujančius žmones baugina griežta tvarka, sanitarijos normos, tad kai kurie jų pieno produktais prekiauja pažeisdami nustatytą tvarką.

Širvintų rajono savivaldybė dar 2006 metų spalio 31 dieną patvirtino naujas Prekybos turgavietėse (prekyvietėse) ir viešose vietose taisykles, kurias interneto svetainėje radome atsitiktinai, tik tarp tarybos sprendimų. Taisyklių 23 punktas draudžia prekiauti maisto prekėmis ne nuo prekystalių, o 25 punkte numatyta sąlyga, kad greitai gendančios prekės turi būti laikomos tik šaldymo įrenginiuose, kurių temperatūra turi atitikti greitai gendančių maisto produktų laikymo sąlygų reikalavimus, ir tik iš jų prekiaujama.

Tuo pačiu tarybos sprendimu buvo patvirtintas viešųjų vietų, kuriose leidžiama prekiauti maisto ir ne maisto prekėmis, sąrašas. Širvintų miesto vietų jame tikrai nėra.

Mindaugas Mickonis sakė, kad policija dar nesulaukė tokia prekyba nepatenkintų žmonių skundų, tačiau tai nereiškia, kad prekybą pieno produktais kiemuose reikia toleruoti. Jis patarė galimiems pažeidėjams, kurie vis dar mieste slapta prekiauja iš automobilių bagažinių, nerizikuoti. 

– Tai daryti draudžia įstatymas. Antra, ar tikrai visiems būtų gerai, jei žmonės susirgtų? – svarsto pareigūnas.

Teigti, kad tokia prekyba Širvintose – masinis reiškinys, būtų neteisinga, bet pavienių atvejų pasitaiko. Kartais žmonės, važiuodami į miestą, kartu pasiima ir bidonėlį pieno, sūrių, kad bent atsipirktų kelionė, kad už gautus pinigus galėtų įsigyti kitų produktų ar prekių.

Mindaugas Mickonis sutiko, kad pažeisti įstatymus skatina ne tik sunkmetis, bet ir nesudarytos tinkamos sąlygos. Juk kartais galima rasti paprastesnių būdų, kaip padėti žmonėms. Kai kurių miestų prekybos centruose veikia specialūs kampeliai, kuriuose ūkininkai prekiauja savo pagamintais pieno produktais, šviežiu pienu. Aiškinama, kad Prekybos centrai taip vilioja pirkėjus: atėjęs nusipirkti naminių sūrių ar varškės, žmogus užsuks ir į kitus prekybos centro skyrius. Gal ir mūsų mieste reikėtų tokio „Kaimiško pieno skyriaus“? Juk natūralaus pieno produktai, kaip rodo patirtis, Širvintose vis dėlto turi savo pirkėją. Nemažai miestiečių pieną kasdien perka iš Širvintų ar Kabaldos kaimų gyventojų, savo sodybose laikančių karves.

Minėtas musninkietis – antras rajono gyventojas, šįmet nubaustas už prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimus.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Gabriel parašė:

  Nereikia ironizuoti, Gediminai. Yra Europos Sąjungos vaisių, daržovių, riešutų ir uogų preoybks standartai, kuriuose, kaip ir pamini nevartok.lt, nurodomas draudimas prekiauti nešvariais produktais. O tai, kad pas mus Lietuvoje, kitaip nei kitur, įpratę ignoruoti įstatymus, taisykles ir apskritai viską, tai jau Lietuvos verslininkų bėda. Pastaba apie žemėtas bulves Jums atrodė kaip pokštas, tačiau atsakymas taip, remiantis šiuo preoybks standartu draudžiama.

 • zaneta parašė:

  palaukit, gyvenu sirvintose 4m ir piena i kiema atveza tam tikrom dienom… o kas ryta galima jo nusipirkti gretimam kieme, tai kaip cia taip? vieniem galima, kitiem ne? ar sis zmogutis kazkam tapo kpnkurentu?

 • juozas parašė:

  o ka mentams pienas nepatinka?tik pamanykit mentu pasonej,sitoks stebuklas,kas jie tokie,kad butu isskirtiniai?kaip neturi ka veikti ,tai galima ir prie stulpo prisikabinti,sitokia tragedija ivyko-zmogus piena pardavinejo,ko jus nematot kaip narkotikus pardavineja,o ten problema,bet si fakta reikia irodyti,reikia galvoti,reikia dirbti,tada aisku geria prie pieno prisikabinti ir staigiai istatymus atranda,
  baust gali kiekvienas durnius,didelio mokslo nereikia,beje budas pavaidinti labai svarbu asmeni,visi dreba,visi bijo,o kad jus taip istatymo visur laikitumetes tada kita kalba,o dabar….

Kiti straipsniai:

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+