Taupymas „pagal Savivaldybę“?

Balsas tyruose

Gavau pylos nuo bibliotekininkių: pasirodo, jos nemokamų atostogų turėjo ne po dvi savaites, o po mėnesį. Kai rugsėjį, kilus nepasitenkinimui, biblioteką laikinai uždaryti buvo  atsisakyta, valdžios planų tai nepakeitė, moterys atostogavo paeiliui, nenutraukdamos įstaigos darbo. Nuoširdžiai atsiprašau už dezinformaciją.

Piktintis turėtų ir Savivaldybė: netiesa, kad pensininkai neatleidžiami. Paskutines dienas darbe skaičiuoja… turbūt atspėjote, – valytoja. Sako, net dvi valytojas atleidžia: pensininkę ir antraeilininkę. Aišku, jų darbą išdalins likusioms, tad visos valytojos pajus krizės „grimasas“. Atrodo, krizė ir atėjo tik tam, kad nuskriaustų valytojas, kiemsargius, kitus darbininkus. O štai Infrastrūktūros skyriuje, išėjus pensininkui, jo vieton, sako, ieškoma kito. Taupymas pagal Savivaldybę?

Taigi, bus sutaupyta pusantros valytojos algos. Maždaug tiek, kiek, sako, mokama apsukriai firmai už Autobusų parko vairuotojų darbo kontrolę. Labiausiai stebina tai, kad intensyvi kontrolė pradėta pernai, per patį krizės įkarštį, kai trūko pinigų net algoms. Kas sumanė šitaip švaistyti pinigus? Ar tai nurodymas iš „aukščiau“? Jei taip, vadinasi, Savivaldybė neturi stuburo, tik aklai vykdo nurodymus. Jei sumąstė patys, tai neūkiškumas.

– Gerai, kad tikrina, vairuotojai išties dažnai neduoda bilietų, pildydami ne įmonės, o savąją kišenę, – tvirtina buvusi rajono tarybos narė. Sutinku, ne visi vairuotojai sąžiningi, ir netvirtinu, kad kontrolė nereikalinga. Bet ar tikslas pateisina priemones? Ar tikrai vienintelė išeitis samdyti brangią įmonę ir dar iš svetimo rajono, kai savosios dūsta be darbo? Kai prieš keletą metų tuometinei valdžiai neįtiko „Septynmylis“, tikrinti vairuotojų sąžiningumo buvo siunčiami Savivaldybės darbuotojai, kurie ne blogiau už saugos firmą sugebėjo fiksuoti pažeidimus. Dar anksčiau tai darė patys tarybos nariai. Primenu, tuomet apie krizę niekas ir nesapnavo. Savivaldybėj šitiek darbuotojų, kai kurie, kalbama, ne taip jau ir persidirba. Kartą per mėnesį tegul kiekvienas pasivažinėja visuomeniniu transportu. Ir kontrolė bus pakankama, ir pinigų sutaupyta. Gal ir požiūris į tokius „siaubingus“ pažeidimus kaip močiutės išlaipinimas ne stotelėje ar mokinuko, palikusio namie pažymėjimą, pavėžėjimas, nebus toks formalus ir bejausmis. Viešai prisipažįstu: neseniai išprovokavau tokį pažeidimą. „Pakišau“vairuotojui šimtinę, jis neturėjo grąžos, tad, įsivaizduokit, neišmetė manęs lauk, o nuvežė veltui! Tai bent niekdarys, ar ne?

Tikiuosi ekonomistai paskaičiavo kontrolierių samdymo efektyvumą. Įdomu būtų viešai pamatyti tuos skaičius: kiek sumokėta firmai ir kiek nuo jos paslaugų padidėjo įplaukos už važiavimo bilietus?

Beje, ar pamenat – kažkada kontrolieriais dirbo visuomenininkai ir puikiausiai susitvarkydavo. Tai kodėl dabar tam reikia samdyti firmas, paklojant nemažas sumas, kurių taip trūksta kitoms reikmėms? Ir ar neatsirastų ko samdyti vietoje, kad pinigai bent jau iš rajono neišplauktų?

Pabaigoje dar vienas pastebėjimas: prieš keletą dienų skaičiau, kad Širvintose menkai kontroliuojamas nuotėkų išvežimas. Bijau, kad valdžia supras tai, kaip raginimą nusamdyti dar vieną saugos firmą.

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Taupymas „pagal Savivaldybę“?”

  1. 222 parašė:

    blemba,drozia,kakodel tik valytojas,kiemsargius……oi sulauksit spalio revoliucijos….

  2. pamastymui parašė:

    Tai kam skaitai? Imk laikrašti kuri rašo žmones dirbantis savivaldybeje turbut nebus taip pikta– kaip kas savaite ir tu ir tavo vaikai ir gimines ir draugai susimokat uz jo isleidima nes jie savu zurnalistu neturi(nebet viena mergiote bet isskyrus jos nuotrauka pirmame psl.daugiau nieko ir nera) o laikrasti isleisti reikia tai ir dirba puse savivaldybes rasydami ir ringdami informacija kad vienos imones ponai uzdirbtu o kad Živile ir ideda i vokeli tau tai visiskai nieko nekainuoja o kainuoja Zivilei.Uzduok sau ????????? tai kas tave išnaudoja ar Živile mokedama is savo kišenes ar kur susimokat visi kaip tikri runkeliai.Pradekit mastyti galva…..

  3. Balsui tyruose parašė:

    Janina, ar daug Živilė „įdeda į vokelį“? Matai tik piktas gyvenimo grimasas, o juk yra ir gražių dalykų. Kažkodėl pavarčius “ širvintų kraštą“ norisi rankas nusiplauti.

Comments are closed.

scroll to top
+