Tamsa – ne brolis

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Visai neseniai internete pasirodė akcija „Susiprask“. Ji skirta tam, kad žmonės galėtų išreikšti savo nuomonę dėl vis mažėjančio gatvių apšvietimo. Kiekvienas norintis interaktyviame žemėlapyje gali pažymėti gatves, kurios, jų nuomone, yra ypač pavojingos.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi – pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų. Tarp aktyviausiųjų taip pat patenka didžiųjų miestų gyventojai.

Širvintų rajono gyventojų manymu, labiausiai apšvietimo trūksta kelio atkarpoje tarp Avižonių ir Kielių bei visoje Širvintų miesto Zibalų gatvėje.

Širvintiškiai šias gatves pažymėjo kaip pavojingas pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat – kad daugelyje vietų nėra ne tik apšvietimo, bet ir pačių žibintų.

Pasak Širvintų savivaldybės administracijos, lėšos skirtos gatvių apšvietimui, palyginti su praėjusiais metais, gerokai sumažėjo: 2011 m. buvo skirta 165 800,00 Lt, o 2012 m. – 140 000, 00 Lt.

Savivaldybė, paklausta, ar širvintiškiai gali tikėtis kokių nors permainų dėl gatvių apšvietimo, kaip, pavyzdžiui, ilgesnio žibintų degimo laiko, atsakė: „Kai Širvintų rajono savivaldybės biudžete bus daugiau lėšų, tuomet Širvintose degs daugiau lempų.“

Paprasta ir aišku. Tradicinis ir trafaretinis mūsų valdžios atsakymas. Tik ar širvintiškius jis turėtų tenkinti? Ypač dabar, kai vis trumpėja dienos ir tamsoje vaikščioti visiškai nesaugu.

Pasak Savivaldybės, gyventojai negali reguliuoti gatvių apšvietimo pagal savo poreikius. Tai gali padaryti tik gatvių apšvietimą eksploatuojanti įmonė „Širvintų komunalinis ūkis“. Ši įmonė taip pat atsakinga ir už sugedusių žibintų pakeitimus.

Nors Lietuvoje vis daugiau kalbama apie nepatenkinamą gatvių apšvietimą, panašu, kad situacija vis tiek nesikeičia: nuo tamsos gyventojai ginasi atšvaitais, bet ir juos dėvi toli gražu ne kiekvienas gyventojas.

Aura Jankūnaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+