+

Tamsa – ne brolis

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi - pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų.

Visai neseniai internete pasirodė akcija „Susiprask“. Ji skirta tam, kad žmonės galėtų išreikšti savo nuomonę dėl vis mažėjančio gatvių apšvietimo. Kiekvienas norintis interaktyviame žemėlapyje gali pažymėti gatves, kurios, jų nuomone, yra ypač pavojingos.

Matyt, širvintiškiams ši problema labai opi – pažymėti pavojingas gatves jie suskubo vieni iš pirmųjų. Tarp aktyviausiųjų taip pat patenka didžiųjų miestų gyventojai.

Širvintų rajono gyventojų manymu, labiausiai apšvietimo trūksta kelio atkarpoje tarp Avižonių ir Kielių bei visoje Širvintų miesto Zibalų gatvėje.

Širvintiškiai šias gatves pažymėjo kaip pavojingas pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat – kad daugelyje vietų nėra ne tik apšvietimo, bet ir pačių žibintų.

Pasak Širvintų savivaldybės administracijos, lėšos skirtos gatvių apšvietimui, palyginti su praėjusiais metais, gerokai sumažėjo: 2011 m. buvo skirta 165 800,00 Lt, o 2012 m. – 140 000, 00 Lt.

Savivaldybė, paklausta, ar širvintiškiai gali tikėtis kokių nors permainų dėl gatvių apšvietimo, kaip, pavyzdžiui, ilgesnio žibintų degimo laiko, atsakė: „Kai Širvintų rajono savivaldybės biudžete bus daugiau lėšų, tuomet Širvintose degs daugiau lempų.“

Paprasta ir aišku. Tradicinis ir trafaretinis mūsų valdžios atsakymas. Tik ar širvintiškius jis turėtų tenkinti? Ypač dabar, kai vis trumpėja dienos ir tamsoje vaikščioti visiškai nesaugu.

Pasak Savivaldybės, gyventojai negali reguliuoti gatvių apšvietimo pagal savo poreikius. Tai gali padaryti tik gatvių apšvietimą eksploatuojanti įmonė „Širvintų komunalinis ūkis“. Ši įmonė taip pat atsakinga ir už sugedusių žibintų pakeitimus.

Nors Lietuvoje vis daugiau kalbama apie nepatenkinamą gatvių apšvietimą, panašu, kad situacija vis tiek nesikeičia: nuo tamsos gyventojai ginasi atšvaitais, bet ir juos dėvi toli gražu ne kiekvienas gyventojas.

Aura Jankūnaitė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+