„Širvintų vandenys“ pasirengę padėti širvintiškiams

Sunerimę beveik visi Širvintose nuosavuose namuose gyvenantys žmonės. UAB KRS iki vidurvasario turi įrengti naujus šalto vandens ir nuotėkų tinklus. Bet tiesiamos tik magistralinės trasos. Nuo individualių namų sklypų ribos tiek šalto vandens, tiek nuotėkų tinklai galės būti įrengti pagal atskirus projektus iš savininko lėšų. Tokia Europos Sąjungos tvarka: paramos fondo lėšos negali būti naudojamos privatiems darbams. Dauguma širvintiškių piktinasi: „Mes turime šaltą vandenį, esame sudarę sutartis su UAB „Širvintų vandenys“, koks mūsų reikalas, jei paslaugos tiekėjams priklausančios trasos susidėvėjo ir jas reikia keisti, mes neprašome keisti savo sklype esančių tinklų.“ Žinoma, žmonės teisūs, ir tokiu atveju Savivaldybei reikėtų ieškoti būdų išeiti iš padėties, pagaliau, juk buvo galima tikriausiai suprojektuoti magistralines trasas taip, kad gyventojai galėtų prisijungti savo vamzdynus tose pačiose vietose, kur jie buvo, be jokių papildomų projektų ir darbo sąnaudų. Keista, bet apie tai niekas nemąstė. Projektavo, kaip patogiau, jiems paprasčiau. O gyventojai – ne kur dėsis. Nesigilinta ne tik į tokias „smulkmenas“, bet didelė dalis nuosavų namų apskritai liko be vandens ir nuotėkų tinklų. Projekto koordinatorius Petras Opanovičius tikina, kad jiems tie darbai bus padaryti netolimoje ateityje, kai bus atliekami kito etapo darbai. Pagyvensim – pamatysim.

O dabar po namus, kurių sklypuose reikės nutiesti naujas trasas, vaikšto įvairių firmų projektuotojai ir siūlo gyventojams projektavimo paslaugas už 500-1000 litų. Suprantama, nieko blogo gal ir nėra, kiekvienas ieško sau darbo, kiekvienas stengiasi. O žmonėms tokioje konkurencinėje kovoje tik geriau, nes paslaugos pinga.

Į Seimo nario Jono Pinskaus priimamąjį kreipėsi Kabaldos kaimo gyventojai ir prašė rasti galimybių, kad gyventojams tie privalomieji darbai būtų atlikti kuo pigiau. Seimo narys tuoj pat susitiko su UAB „Širvintų vandenys“ direktoriumi Kęstučiu Vaškevičiumi ir aptarė galimybes. Gyventojų susirinkime lapkričio 19 dieną Kęstutis Vaškevičius pasižadėjo daryti viską, kad tiek projektavimo, tiek įvadų tiesimo darbai jų įmonėje būtų pigiausi. Tokią Seimo nario Jono Pinskaus ir direktoriaus kęstučio Vaškevičiaus nuostatą galima suprasti – juk tie gyventojai bus „Širvintų vandenys“ klientai, mokės įmonei už vandenį ir nuotėkas. Kaip sakoma, savi. O saviškiams ne tik galima, bet ir būtina nuolaidas padaryti.

Pažadai pradeda pildytis. UAB „Širvintų vandenys“ specialistai suskaičiavo, kad nesiekiant pelno, suprojektuoti įvadą galima už 150 litų. Tiek nuspręsta ir imti. Vargu ar kuris nors privatus projektuotojas padarys dar pigiau.

„Širvintų vandenys“ asmeniškai informavo gyventojus, kad jie galės prisijungti prie vandentiekio ir nuotėkų tinklų, kai bus baigti magistralinių trasų tiesimo darbai. Teigiama, kad apie tų darbų baigtį gyventojai bus informuoti papildomai.

Šiuo metu pats laikas pasirūpinti vandentiekio įvadų ir (ar) nuotėkų trasų projektais.

Informuojama, kad UAB „Širvintų vandenys“ (Plento g. 5, Širvintos) paraiškas projektavimui priima nuo sausio 4 dienos.

Gyventojai, turintys parengtus projektus, galės kreiptis į tą pačią UAB „Širvintų vandenys“ arba susirasti kitą kvalifikuotą rangovą, kuris nuties įvadinius tinklus ir įrengs vandens apskaitos mazgą. „Širvintų vandenys“ direktorius K. Vaškevičius sako, kad jo vadovaujama bendrovė daro viską, kad ir tie darbai būtų pigiausi. Dėl kainos kiekvienu konkrečiu atveju bus tariamasi atskirai: vieniems galbūt bus galima tranšėjas kasti mechanizuotai, kitiems – rankiniu būdu. O gal kai kas turės galimybę pats tokį nekvalifikuotą darbą padaryti?

Bet kuriuo atveju, nutiesus vandentiekio tinklų įvadą į pastatą ir (ar) buitinių nuotėkų išvadą iš pastato, prieš užkasant tranšėją bus būtina iškviesti UAB „Širvintų vandenys“ atstovą, kuris surašys nustatytos formos aktą dėl tinklų tinkamumo eksploatuoti. Su šiuo aktu ir projektu reikės atvykti į UAB „Širvintų vandenys“ abonentų skyrių sudaryti geriamojo vandens tiekimo ir nuotėkų šalinimo sutartį. Pradėti vartoti vandenį ar išleisti nuotėkas bus leista tik sudarius minėtą sutartį.

Kol kas galima tik pasidžiaugti, kad UAB „Širvintų vandenys“ ėmėsi gražios iniciatyvos, kad ieško papildomų darbų, iš kurių būtų galima nors ir nedaug, bet vis dėlto šiek tiek užsidirbti. Pagaliau, įmonėje dirba mūsų krašto žmonės, tad jiems bus įkurta viena kita darbo vieta. Sunkmečiu tai sveikintinas pavyzdys.

O gal „Širvintų vandenys“ įkvėps ir kitas Savivaldybės įmones panašiai elgtis, o ne tik dejuoti, kad viskam trūksta pinigų?

Steponas Liktoravičius

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "„Širvintų vandenys“ pasirengę padėti širvintiškiams"

  1. Jakelin parašė:

    Man asmeniškai šaltas vadnuo nekenkia o padeda išsiblaivyti kas rytą, bet jautresniems personoms mano patarimas:Ijungiat skalbimo mašiną, pastatot temperatūrą ant 80 C., nuleidimo šlangą į vonią. Po +/- 20 minučių turite 20 30 litrų karšto vandens kurį skiedžiate su šaltu, taip gaunate 40 60 80 litrų šilto vandens vonią. Matyt pasakoti kad nedėtumėt skalbinių ir skalbimo miltelių nereikia ?Į sveikata 🙂

Comments are closed.

scroll to top
+