Širvintų krašto garbės piliečių apdovanojimų iškilmės

„Širvintos man – visas pasaulis!“ – Širvintų krašto garbės pilietė Nijolė Didžiokienė.

„Ką davė mums gimtinė? Gimtus namus, šeimą, žemę po kojomis, meilę, nepaprastą kraštovaizdį ir to joks kitas, net ir gražiausias, turtingiausias kraštas neatstos,“ – Širvintų krašto garbės pilietė Danutė Miliukienė.

Garbės pilietės Nijolė Didžiokienė ir Danutė Miliukienė su vicemere Janina Pažusiene, Seimo pirmininko pavaduotoju Gediminu Kirkilu, Administracijos direktore Ingrida Baltušyte-Četrauskiene, mere Živile Pinskuviene, Jonu Pinskumi, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovile Audėjūte.

Liepos 24 dieną, tęsiant Širvintose vykstantį miesto 545-ojo jubiliejui skirtų renginių ciklą, širvintiškiai ir jų svečiai rinkosi į Širvintų krašto garbės piliečių apdovanojimų iškilmes, kurios vyko aikštėje prie skulptūros „Širvinta“.

Visus susirinkusius į apdovanojimo ceremoniją pasveikino merė Živilė Pinskuvienė.

„Gyvenimas yra mums patikėtas talentas, kurį turime perkeisti, pagausinti ir paversti dovana kitiems“ – tai popiežiaus šventojo Jono Pauliaus antrojo žodžiai. Kuriais, mano nuomone, šiandien labai taiklu apibūdinti mūsų šventę ir iškilmes, į kurias susirinkome. Ką reiškia gyventi, pasikliauti savo širdimi, išlaisvinti savo talentus, skleisti gerumą rūpinantis, mokant, šviečiant, padedant?

Tai reiškia ne tik būti moterimi, rūpintis šeima, namais, tačiau šalia viso to dar skirti daugybę laiko, energijos, darbo tam, kad šalia esantys praturtėtų žiniomis, išmintimi, būtų laimingesni ir saugesni. Manau, kad tokie žmonės, tokios moterys yra didžiausia dovana – savam kraštui, jo žmonėms, Lietuvai, Pasauliui. Ir nors sakoma, kad savame krašte pranašu nebūsi, tikiu, kad žvelgdami į Nijolę Didžiokienę ir Danutę Miliukienę visi čia susirinkę jaučiame: pagarbą, susižavėjimą, siektiną pavyzdį.“

„Širvintos man – visas pasaulis“ – taip apie gimtąjį kraštą kalbėjo Garbės pilietė Nijolė Didžiokienė.
„Širvintos man – visas pasaulis“ – taip apie gimtąjį kraštą kalbėjo Garbės pilietė Nijolė Didžiokienė.
Seimo pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo sveikinimai Nijolei Didžiokienei.
Nijolė Didžiokienė – kolegų tautodailininkų glėbyje.
Įspūdingo balso atlikėjai „Al Fuego“ vakarui suteikė ypatingo žavesio.
Jaudulio kupina akimirka.
Garbės piliečio ženklu Danutę Miliukienę apdovanoja Savivaldybės merė ŽiIvlė Pinskuvienė.
Galantiškas savanorio šaulio R. J. Kadžio pasveikinimas.
Ypatingas, iškilmingas, puikiai režisuotas renginys sukaustė iškilmėse dalyvavusių svečių, Šimtmečio širvintiškių, visų susirinkusiųjų dėmesį.
Dukros Aušrinės sveikinimas mamai – Danutei Miliukienei.
į Garbės piliečių apdovanojimus gausiai susirinko širvintiškiai ir miesto svečiai.
Energetikos ir inovacijų ministro R. Sinkevičiaus sveikinimai Danutei Miliukienei.
į Garbės piliečių apdovanojimus gausiai susirinko širvintiškiai ir miesto svečiai.

Savivaldybės merei iškilmingai įteikus Garbės piliečių ženklus, pasirašiusios Garbės piliečių knygoje, moterys neslėpė jaudulio, dėkodamos jas pasiūliusiems, palaikiusiems ir už joms šį svarbų, garbingą apdovanojimą suteikusiems. Daugelis susirinkusių širvintiškių ir miesto svečių tą vakarą kalbėjosi ir kartojo Garbės piliečių išsakytas gražias mintis ir prasmingus žodžius.

Iškilmėse dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas. Garbės pilietes pasveikino ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos direktorius infrastruktūrai Ritas Vaiginas.

Iškilmingoje ceremonijoje puikią vakaro atmosferą kūrė Vytauto Lukočiaus orkestras „Simfonietta“, grupė „El Fuego“, istorinio šokio grupė „Baltoji pavana“, renginio vedėjas Giedrius Leškevičius. Po iškilmių visus susirinkusius džiugino grupės „Pikaso“ atlikėjai.

Širvintų krašto garbės piliečio vardas teikiamas nuo 2000 metų. Garbės piliečio vardas suteikiamas Lietuvos Respublikos bei užsienio valstybių piliečiams už ypatingus nuopelnus ir pastangas bei išskirtinį indėlį į Širvintų rajono švietimo, kultūros, mokslo, sporto, ekonomikos, socialinės plėtros ir kitas sritis, didvyriškus žygdarbius, atliktus Nepriklausomybės kovose, dalyvavimą rezistencinėje ir disidentinėje veikloje, už nesavanaudiškos paramos teikimą Širvintų rajono savivaldybės gyventojams.

Iki šiol šis garbingas vardas buvo suteiktas šešiems asmenims: Česlovui Krivaičiui, Viktorui Aleknai, Irviui Šeiniui (Irvis Sheynius), Marijai Remienei, Janinai Martinaitienei ir Helenai Vaicekauskienei.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje, kuris vyko 2020 metų liepos 23 dieną, pirmu darbotvarkės klausimu „Dėl Širvintų krašto garbės piliečio vardo suteikimo“, buvo nutarta: „Suteikti Nijolei Didžiokienei Širvintų krašto garbės piliečio vardą už aktyvią visuomeninę veiklą, nuolatinę paramą bei finansinę pagalbą Širvintų krašto kultūrai, menui, švietimui“ bei „Suteikti Danutei Miliukienei Širvintų krašto garbės piliečio vardą už aktyvią visuomeninę veiklą, literatūrinio žodžio sklaidą, gimtojo krašto literatų kūrybos puoselėjimą, už reikšmingas iniciatyvas, įgyvendinamas Širvintų krašte.“

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3 (2 įvert.)

3 Atsakymai į “Širvintų krašto garbės piliečių apdovanojimų iškilmės”

  1. laimis parašė:

    saunuole mere

  2. buvau parašė:

    Ačiū visiems organizatoriams, rengėjams ir Kultūros centro direktorei Rytei Bareckaitei.

  3. akacija parašė:

    Nuostabi svente.

Comments are closed.

scroll to top