Širvintiškiai piktinasi „alpinariumu“ krantinėje

Taip atrodo jau nušienautas „alpinariumas“. Panašu, kad kitą vasarą akmenų per piktžoles jau visiškai nebesimatys...

Taip atrodo jau nušienautas „alpinariumas“. Panašu, kad kitą vasarą akmenų per piktžoles jau visiškai nebesimatys...

Ne vieną kartą „Širvintų kraštas“ rašė apie abejotiną projekto „Širvintų mieste esančio Beržės upelio būklės gerinimas“ vykdytojų sumanymą vieną iš Beržės upelio krantų išgrįsti akmenimis. Žmonės piktinosi, kad be reikalo iššvaistyti pinigai, kad akmenys apžels žole, dalis jų nuslinks į vandenį… Ir jie buvo teisūs. Matyt, pavasario polaidžio vanduo ir stiprios liūtys „išgraužė“ dalyje ploto tarp akmenų griovius ir įdubas, išplovė smėlį, kasmet krantinėje vis vešliau išsikeroja piktžolės, kurias išnaikinti gana sunku. Pernai buvo bandoma išravėti, bet, panašu, pastangos nuėjo vėjais.

Neseniai viena Upelio gatvės gyventoja, paskambinusi į „Širvintų krašto“ redakciją, vėl piktinosi piktžolėmis apaugusiu akmenų plotu, sakė, jog kvies televiziją, kad visa Lietuva pamatytų, kaip Širvintose nesitvarkoma. Tiesa, po poros dienų tas „alpinariumas“ buvo nušienautas. Bet kas iš to – vaizdelis nė kiek nepagražėjo, o tarp akmenų sužėlusios žolės kaipmat vėl atžels. Nebent vėl jas būtų bandoma reguliariai išravėti, antraip akmenyną visiškai užgoš piktžolės.

Taigi, ne tik didžiulius pinigus (daugiau nei pusę milijono) kainavo pats projektas (visuomet prie Europos Sąjungos lėšų nemaža savo dalimi turi prisidėti ir Savivaldybė), bet ir dėl kažkieno „lakios fantazijos“ išgrindus kranto gabalą akmenimis dar pasunkėjo ir šio ploto priežiūra. Grožio, kaip, matyt, tikėtasi, nėra. Netgi atvirkščiai. O jei dar atkreipsime dėmesį į už plento žaliuojantį tvenkinuką, kuriam išvalyti juk irgi buvo skirta tam tikra dalis projekto pingų, tačiau rezultas – apgailėtinas, turbūt galima sakyti, kad ir europiniai, ir Savivaldybės pinigai – į balą. Jeigu taip bus įvykdytas ir „marių“ projektas, tai gali „nuplaukti“ ir daugiau nei 3 milijonai?..

„Širvintų krašto“ replika

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Širvintiškiai piktinasi „alpinariumu“ krantinėje"

  1. Juozas parašė:

    Butu įdomu – kieno „protinga“ galva tokį projektą sugalvojo?

Comments are closed.

scroll to top
+