Savaitgalį spręsis, kas turės atstovą Seime: Molėtai ar Širvintos

lzinios.lt nuotr.

Sekmadienį patvirtinus balsavimo vienmandatėse apygardose rezultatus, 54-ojoje Molėtų-Širvintų vienmandatėje rinkimų apygardoje situacija nepasikeitė: čia nugalėjo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas Jonas Pinskus. Už jį balsavo 3562 rinkėjai, o už jį paduotų balsų skaičius nuo galiojančių biuletenių viršijo ketvirtadalį – 25,08 proc. Antras liko konservatorius Valentinas Stundys. Gabrieliaus Landsbergio kariaunos kandidatas gavo 2788 balsus, o paduotų balsų skaičius nuo galiojančių biuletenių siekė penktadalį – 19,63 proc.

Šie abu kandidatai jau šį savaitgalį susikaus antrajame rinkimų ture, o I ture užfiksuotas nedidelis skirtumas žada ypač karštą kovą.

Jonas Pinskus persvarą susikrovė sulaukęs įspūdingo palaikymo Širvintų rajone esančiose rinkimų apylinkėse. Ir tai suprantama – kandidatas sietas su sutuoktinės, Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės vadovaujamos komandos sėkmingai vykdoma savivaldos veikla.

Jonas Pinskus laimėjo visose mūsų rajono rinkimų apylinkėse, tik Medžiukuose liko antras. Ir tai suprantama – šioje apylinkėje daugiausia balsų surinko ilgametis Barskūnų pedagogas Marijan Buinickas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas.

Kai kuriose rajono apylinkėse Jonas Pinskus surinko daugiau kaip 60 proc. balsų, ko jo konkurentui Valentinui Stundžiui nepavyko padaryti nė vienoje Molėtų rajono rinkimų apylinkėje. Geriausias konservatoriaus pasiekimas – 35,51% Naujasodžio rinkimų apylinkėje.

Valentinui Stundžiui patekti į antrą turą labiausiai padėjo Molėtų rajonas, kur nuo Seimo nario darbo pailsėti išleistas konservatorius šiuo metu darbuojasi tenykščio mero konservatoriaus patarėju. Tačiau ir ten užimamos pareigos lemiamo faktoriaus rinkėjams nepadarė. Valentinas Stundys nugalėjo tik 11 iš 24 kaimyninio rajono rinkimų apylinkių, o Molėtų rajone esančioje Joniškio rinkimų apylinkėje apskritai dalijosi tik 4-5 vieta su neįspūdingu 11,95% balsų derliumi.

Jei lyginti pagal rajonuose gautus balsus, Jonas Pinskus Širvintų rajone gavo 1422 balsais daugiau nei Valentinas Stundys surinko Molėtų rajone. Tačiau nepamirškime, kad antrajame ture kova prasideda nuo nulio.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite spalio 20 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.2 (5 įvert.)

26 Atsakymai į “Savaitgalį spręsis, kas turės atstovą Seime: Molėtai ar Širvintos”

 1. Paskutinei parašė:

  Pikti liezuviai? Kodel tureciau netiketi artimu zmoniu liudijimais? Jus netiketumet?
  Gero vakaro.

 2. paskutiniam parašė:

  Tikėti reikia tuo, ką savos akys mato, o ne tuo, ką pikti liežuviai pliurpia.

 3. Paskutinei parašė:

  Nesu su ja turejes kontakto. Visa tai girdejau is artimu zmoniu. Labai gaila, kad taip vyksta.

 4. PASKUTINIAM parašė:

  Nereikia tiketi pliurpalais. Cia turbut „teisingo laikrascio“ taip vadinama zurnaliste papasakojo?

 5. Paskutinei parašė:

  Kiek teko skaityti „Vilnį“ rinkiminiu laikotarpiu, tai sočiai reklamos buvo. Netgi per daug – nėra nieko šlykščiau, kai per visą puslapį Skverno veidas ir agitacija už vieną kandidatą 🙂 Kalbant apie rinkimus, tai Molėtuose valdžia nesikiša, kaip žmonės balsuoja – yra pasirinkimo laisvė balsuoti už ką nori. Ko negalėčiau pasakyti apie Širvintas. Baisu, jei žmonės yra gąsdinami, kad negaus pašalpos/pensijos ar praras jie ar jų artimieji darbą, jei nebus balsuojama už konkretų, tiksliau, meres stumiamą, kandidatą. Panašėja į diktatūrą, liūdna.

 6. klausimas parašė:

  Atsiverčiau Molėtų laikraštį VILNIS, o ten nė žodžio apie rinkimus. Ar jie ten visi privalo vienodai balsuoti ir jokių diskusijų nėra. Ar kaip kitaip? Labai keista.

 7. joniene parašė:

  Širvintiškiai suprato, kas gali būti, tai lekia balsuoti tuntais.

 8. Anon parašė:

  Ponicka? Pagal ka sprendziate, kad cia moteris raso?

 9. to Žodyno plėtimas 2020-10-22 16:27 parašė:

  Ačiū už paaiškinimus. Labai plačiai ir išsamiai. Tik kitas klausimas pakilo> Kas yra savi sustatyti? O kas svetimi suguldyti? Pvz. Jūs, ponička, sava ar svetima? Sustatyta ar suguldyta?

 10. Žodyno plėtimas parašė:

  Aha, prie kryžiaus 🙂 O šiaip: pakalik|as, pakalikė dkt. niek. pataikūnas: Okupantų, viršininkų pakalikas
  Daug tokių Širvintose. Visur, kur įmanoma, jau savi sustatyti
  delfi.lt/news/daily/lithuania/patycios-is-darbuotoju-sirvintose-tesiasi-taip-nesielgiama-net-su-kaliniais.d?id=73018534

 11. paskutinei parašė:

  ką reiškia pakalikė? Ar prie ko nors prikalta?

 12. Paskutinei pakalikei parašė:

  Cia jus mane kvailu vaidinat, ponia? Skaityti moku, teksta suvokiu, straipsnio neskaiciau – neturiu po ranka, perskaiciau anonsa ir man to uzteko isvadai pasidaryti. Dar to betruko, kad kazkokia pinsku pakalike neleis nuomones isreiksti!

 13. paskutinei parašė:

  Kadangi esat, tai nesupratot. O kaip galima suprast, jeigu užsukta progai esant pašnypšti. Kai nuolat skaitom laikraštį, tai viskas aišku. O blogio nešejams visada viskas blogai.

 14. to skaitytoja parašė:

  Kas čia pateikta, tą ir komentuojam, būtų visas straipnis, gal komentuotume kitaip.
  Kas dėl kultūringumo, na atsiprašau, bet straipsnio autoriui irgi jo stinga – labai aiškiai savo anonsėlyje žemina viena iš kandidatų. Nereikia būti kvailu, kad to nesuprastum.

 15. Lapė snapė parašė:

  O man atrodo kad savaitgalį spręsis ar seime bus vienu koncervatorium daugiau ar rišlaus sakinio nesugebančiu suregzti bebru iš žlugusios partijos. Už komuniagų ir vagių partijos atstovą balsuot nenoriu tai teks už koncervatorių. Tokie kaip Pinskai nemanau kad keičiasi. Jau abu buvo išspirti iš seimo kaip cypiantys pacukai, tai ko ten vėl veržtis? Niekas už tą Pinskų nebalsuoja, tegu neprisisvajoja

 16. skaitytoja parašė:

  Ačiū autoriui už išsamų straipsnį, perskaičiau visą ir lenteles išstudijavau.
  Kai kam matau, su suvokimu nelebai draugaujasi, nes vadovaujasi tik anonsu, o ne straipsniu ir dar nekultūringai elgiasi. Matosi, koks Pinskaus priešininkų elektoratas. Balsas bus uz Pinskų.

 17. Skaitytojas parašė:

  Bielski tu šiknos laižitojau! apipilė Pinskienė gerybėmis tai ir varai ant Stundžio. išlys per gerkle tau tie pinigai. Pamynėsi mano žodį.

 18. "zurnalistas" parašė:

  Bielski, pinskuvienes popadini, kodel neparasei, kaip pinskui Moletuose sekesi? Turbut nelabai ispudingas balsu derlius buvo???

 19. Trecias brolis jonas parašė:

  jam ne seime vieta

 20. Apie joneli (visai nekrastieti) parašė:

  „Taciau labai svarbu ir tai, jog veiklios savivaldos ir aktyvaus bei atsakingo Seimo nario tandemas jusu krasta gali sustiprinti dar labiau.“ – stai kaip rasoma Pinskaus paleistame leidinelyje. Viskas aisku, kodel Jonelis vejamas Seiman.. Del Sirvintu ateities geroves, kad pinigu kranelis nenustotu teket. Labai idomiai Jonelis Seimo nario funkcijas supranta.. Tiksliau, nesupranta. Na, bet ir paciai carienei stinga supratimo – irgi deklaruoja, kad Jonelis „ne tik padės visų pradėtų darbų mūsų krašte tęstinumui, bet ir nulems naujų darbų pradžią. Savivaldai reikia stipraus ir atsakingo Seimo nario. Savivaldai reikia atramos Seime ir Vyriausybėje.“ Vienu zodziu, puikus projektelis, tik idomu, ar isdegs

 21. sirvintiete parašė:

  O kaip koncervai lieja tulzi. :))))))))))))))))))) Matyt, ant mazolio gerai uzminta.
  Ačiū autoriui už gerą straipsnį. Paskaicius komentarus, zinosime, uz ką jokiu būdu nebalsuoti.

 22. Anonimui parašė:

  Gintariuk, a čia tu? Jei taip, apsičiupinėk savo rašybą, nes savo profesiją terši savo beraštystėm komentaruose.

 23. Zurnalistinis lavonas parašė:

  bielskiau,

  pinsku pakalike. pamirsai pamineti, kad uz pinsku moletuose niekas nebalsavo ir nebalsuos.

 24. Nustebęs parašė:

  Kam mums toks Seimo narys jei net savo rajone rinkėjai jo nepalaiko?! AR AŠ ČIA KO NESUPRANTU?

 25. Anonimas parašė:

  pries tai rasisui visiskoje agonijoje, jau nesivaldo, kasdien po kiekvienu straipsniu po desimt varganu komentaru apie ta pati
  rasyk, brangute, rasyk , nabagute, agailetina vargsiuke

 26. Gintaras parašė:

  Šitas žurnalistas kaip žiurkė. Net ir pavadinimas baisus – siekiant sukiršinti du miestus ir noras kad širvintiškiai labiau pasistengtų, kad būtent jų miesto atstovas patektų į seimą. Nors nelabai tik suprantu, prie ko čia Pinskus Širvintų atstovas? Gyvena Vln, sėdi Vln, dirba Vln, pasivaideno kelis paskutinius mėnesius savo blondinių pašonėje per renginius ir jau Širvintų atstovas?

Comments are closed.

scroll to top
+