Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

„Širvintų kraštas“ kelis kartus rašė, kad į Širvintų rajono savivaldybės tarybos rinkimus visu būriu patraukė už įvairius nusikaltimus teisti asmenys. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš kandidatų sąrašų išbraukė keturis teistumą nuslėpusius ar tiesiog per nesusipratimą jo nepaminėjusius asmenis, tačiau vis tiek rajone dar liko 11 teistų kandidatų, o tai – Lietuvos „rekordas“.

Tai, kad Širvintose yra daugiausiai tarp visų savivaldybių teistų kandidatų, paminėjo ir VRK, kurios parengtą analizę savaitgalį išplatino įvairūs interneto portalai ir naujienų agentūros. Tuo pačiu analizuojama ir situacija Lietuvoje. Kai kur vienas ar kitas skaičius nežymiai skiriasi nuo tų, kuriuos pateikė „Širvintų kraštas“, bet tai stebinti neturėtų – po kelis kartus per savaitę VRK koreguoja kandidatų sąrašus, paaiškėjus naujoms aplinkybėms į juos grąžina ar išbraukia vieną kitą kandidatą. Tačiau net ir po korekcijų Širvintų rajono „pasiekimas“ nepasikeitė – 11 teistų kandidatų, iš kurių du dar ir pretenduoja į merus, yra nepralenktas dalykas šalyje.

Naujausiais duomenimis, 10 teistų kandidatų užregistruota Šilalės rajone.

VRK skaičiavimais, rinkimuose dalyvaus 244 teisti kandidatai, o tai sudaro beveik 2 proc. visų rinkimuose dalyvaujančių politikų. Tuo tarpu tarp kandidatų į merus teisti asmenys sudaro didesnę dalį, jų Lietuvoje yra 23, arba – 5,6 proc. Širvintų rajone ši dalis net penkis kartus lenkia Lietuvos rezultatą ir siekia 28,5 proc. Kovo 3-iąją dėl Širvintų rajono mero posto varžysis už šmeižtą teistas „darbietis“ Alfredas Astikas ir „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas, anketoje nurodęs Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už vagystę.

Tiek interneto portalai DELFI ar ALFA, tiek šias naujienas išplatinusi BNS pastebi, kad daugiausia teistų kandidatų (39) iškėlė Darbo partija, 35 – Lietuvos socialdemokratų partija, 27 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 24 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Kadangi politinės partijos kelia skirtingą kandidatų ir jų sąrašų skaičių, tad procentine išraiška daugiausiai teistų kandidatų yra Darbo partijos sąrašuose – 3,8 procento. Čia derėtų pastebėti, jog ir šiuo atžvilgiu A. Astiko vadovaujamas Darbo partijos Širvintų skyrius gerokai aplenkė pačią partiją – partijos sąraše į Širvintų rajono tarybą kandidatuoja 4 teisti asmenys, o tai sudaro 22,2 proc. šio sąrašo kandidatų.

Tarp daugiausia teistų kandidatų turinčių partijų minima ir A. Zuoko suburta Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), kurios sąrašuose teisti asmenys sudaro 3,3 proc.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos