Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

„Širvintų kraštas“ kelis kartus rašė, kad į Širvintų rajono savivaldybės tarybos rinkimus visu būriu patraukė už įvairius nusikaltimus teisti asmenys. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš kandidatų sąrašų išbraukė keturis teistumą nuslėpusius ar tiesiog per nesusipratimą jo nepaminėjusius asmenis, tačiau vis tiek rajone dar liko 11 teistų kandidatų, o tai – Lietuvos „rekordas“.

Tai, kad Širvintose yra daugiausiai tarp visų savivaldybių teistų kandidatų, paminėjo ir VRK, kurios parengtą analizę savaitgalį išplatino įvairūs interneto portalai ir naujienų agentūros. Tuo pačiu analizuojama ir situacija Lietuvoje. Kai kur vienas ar kitas skaičius nežymiai skiriasi nuo tų, kuriuos pateikė „Širvintų kraštas“, bet tai stebinti neturėtų – po kelis kartus per savaitę VRK koreguoja kandidatų sąrašus, paaiškėjus naujoms aplinkybėms į juos grąžina ar išbraukia vieną kitą kandidatą. Tačiau net ir po korekcijų Širvintų rajono „pasiekimas“ nepasikeitė – 11 teistų kandidatų, iš kurių du dar ir pretenduoja į merus, yra nepralenktas dalykas šalyje.

Naujausiais duomenimis, 10 teistų kandidatų užregistruota Šilalės rajone.

VRK skaičiavimais, rinkimuose dalyvaus 244 teisti kandidatai, o tai sudaro beveik 2 proc. visų rinkimuose dalyvaujančių politikų. Tuo tarpu tarp kandidatų į merus teisti asmenys sudaro didesnę dalį, jų Lietuvoje yra 23, arba – 5,6 proc. Širvintų rajone ši dalis net penkis kartus lenkia Lietuvos rezultatą ir siekia 28,5 proc. Kovo 3-iąją dėl Širvintų rajono mero posto varžysis už šmeižtą teistas „darbietis“ Alfredas Astikas ir „konservatorius“ Virginijus Sarpauskas, anketoje nurodęs Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už vagystę.

Tiek interneto portalai DELFI ar ALFA, tiek šias naujienas išplatinusi BNS pastebi, kad daugiausia teistų kandidatų (39) iškėlė Darbo partija, 35 – Lietuvos socialdemokratų partija, 27 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, 24 – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Kadangi politinės partijos kelia skirtingą kandidatų ir jų sąrašų skaičių, tad procentine išraiška daugiausiai teistų kandidatų yra Darbo partijos sąrašuose – 3,8 procento. Čia derėtų pastebėti, jog ir šiuo atžvilgiu A. Astiko vadovaujamas Darbo partijos Širvintų skyrius gerokai aplenkė pačią partiją – partijos sąraše į Širvintų rajono tarybą kandidatuoja 4 teisti asmenys, o tai sudaro 22,2 proc. šio sąrašo kandidatų.

Tarp daugiausia teistų kandidatų turinčių partijų minima ir A. Zuoko suburta Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), kurios sąrašuose teisti asmenys sudaro 3,3 proc.

ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“”

 1. lape parašė:

  Labai geras straipsnis, nes daug kam atsivėrė akys.

 2. irena parašė:

  astikas gedos neturi .

 3. razlivo ezeras parašė:

  Bet kaip i akis rinkejams paziureti?

 4. Vincui parašė:

  paskaitykit, uz ka yra teistu…..kai kurie net po kelis kartus, vadinasi nepasimoke…

 5. Vincas parašė:

  Tai kad jau teistas, tai ne žmogus tas asmuo ar ką jus norit pasakyt ? Visi yra lygus kad jis teistas dar nieko nesako apie žmogu ir jo tikslus.

 6. doloresa parašė:

  geda kam nors prisipazint, kad is Širvintų.

 7. Elena parašė:

  Negrazus rekordas.

 8. Asta parašė:

  jo, gaila, tersia tokie sarasai Sirvintu varda…

 9. ?atsakas parašė:

  Todėl kad neparanku šitam laikraštį rašyti apie savo partijas ir teistus asmenis.

 10. Rinkėja parašė:

  O kodėl nieko nerašote apie partijas, kurios savo sąraše neturi teistų kandidatų?

Comments are closed.

scroll to top
+