Rudeniškai „darganotos“ mintys

Balsas tyruose

Paskutinis vasaros savaitgalis. Dauguma mūsų vasarą triūsė, kaip tos pasakėčios skruzdės, pildė aruodus prieš „krizinę“ žiemą. Valdžia gi – kaip žiogai strikinėjo, dviračiais važinėjosi, baidarėmis plaukiojo, užsieniuose ilsėjosi darbus nustūmę rugsėjui. Žinia, darbai nemalonūs, nepopuliarūs, kam gi vasaros teikiamus malonumus jais užgožti. Tad rugsėjį bus ardomas LEO LT, žinoma, nenuskriaudžiant privačių investuotojų. Ir kas čia tokio: viena valdžia sukūrė, kita – išardys. Kad paskui atėjusioji vėl galėtų kažką sukurti. Dauguma kūrusių ir ardančių – tie patys: jie drausmingi – kaip reikia, taip ir balsuoja.

Rugsėjį, ko gero, bus verčiamas Seimo pirmininkas, nesiseka su tais „vienais iš trijų“ veikėjais.

O dar rugsėjį mažinamos biudžetininkų algos bei „Sodros“ išmokos. Kaip sykis šildymo sezono pradžiai. „Skruzdėms“ panika, „žiogams“- juokas: juk smagu įkišti lazdą į skruzdėlyną. O čia net keli „drūti“ pagaliai!

Bet gana apie valdžios manipuliacijas. Juk rugsėjis pirmiausia – mokslo metų pradžia. Ši diena tebevirpina širdis ir senam, ir jaunam. Senam – tai nostalgiški jaunystės prisiminimai, jaunam – toli gražu ne rožinė kasdienybė ir rūpesčiai.

Reformos visada skausmingos, o vykdomos krizės laikotarpiu – ypač. Ramiausiai jaučiasi pirmakursiai, įstoję į valstybės finansuojamas vietas – telieka pasirūpinti pragyvenimu. Patekusiems į mokamas vietas piniginę teks praverti plačiai – mokesčiai tikrai nemenki. Ne pyragai ir vyresnių kursų studentams: nors mokestis už studijas nėra didelis, lieka pragyvenimo problema. Iki krizės darbą buvo galima nesunkiai susirasti ir sėkmingai jį derinti su studijomis. Augantis nedarbas pakoregavo ir šią sritį: įsidarbinti gerokai sunkiau, o ir apmokėjimas, pasak vieno jaunuolio, „žemiau pragyvenimo lygio“. Gerai, jei dar tėvai gali paremti, bet daugumos jų krizė irgi nepagailėjo. Belieka studijų paskola. Tai išeitis, bet labai jau bauginanti. Vyriausybė (kaip jai įprasta), žadėjusi lengvatines palūkanas, pažadų netesėjo. Studentai nepasiduoda, bando derėtis. Nuoširdžiai tikiuosi, kad jiems pavyks. Bet paskolą, kokia ji bebūtų, reikės grąžinti. Kaip? Šiemet daugumos baigusių studijas darbo paieškos baigėsi… Darbo biržoje. Keleri ateinantys metai, matyt, geresni nebus. Kalbama, kad paėmusieji paskolą negalės išvažiuoti padirbėti į užsienį. Nieko keisto, kad ne vienas jau mąsto, ar beverta išvis studijuoti – įlįsi į ilgametes skolas, o įsidarbinimo garantija nulinė.

Nelinksmos rugsėjo pirmosios mintys. Bet, laimei, nepaisant sunkumų, mokslų siekiančių buvo ir bus. Ir tai teikia viltį.

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Rudeniškai „darganotos“ mintys”

  1. kavarda parašė:

    Absd klmn o prasstob, tra ta ta , jo fa na…

  2. Sue parašė:

    Joneta15.12.2010 at 11:29 Čle1nok sa mi pe1či, je vecnfd, stručnfd a dobre sa čedta. Te9ma sedce nie je origine1lna, ale je aktue1lna . Na rodiezl od infdch diskutujfacich neme1m pocit, že by v ňom autor niečo podsfaval. Rozosmievajfa ma slovenčine1ri , ktored doke1žu upozorniť na jedno S/s, len z rozhorčenia nad použedvanedm anglickfdch slovedčok pe1ni by asi mali začať klopať na ine9 dvere, keďže anglicke9 vfdrazy sa bežne použedvajfa v odbornej literatfare, na predne1škach vysokfdch škf4l, či v profesione1lnom živote ak tu niekto fatočed na autora blogu na jeho vlastnom piesočku za take9to veci, zjavne si nevšimol, že sa pe1r veced po roku 1989 zmenilo a me1me tu slobodu prejavu a neme1me všetci rovnake9 kuchynske9 linky, hračky, aute1 a ani všetci nemusedme myslieť a pedsať rovnako Mysledm, že autor skf4r čakal reakcie k te9me, nie forme, ale na SR si ešte budeme asi musieť chvedľku počkať na to, aby ľudia pochopili, o čom blogy sfa .

Comments are closed.

scroll to top
+