Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Nors gyventojų Širvintų rajone kasmet mažėja, nedaugėja ir žemės ūkio verslo subjektų, per metus traktorių, savaeigių ir žemės ūkio mašinų ir jų priekabų padaugėjo beveik pusantro šimto: 2018 metų birželio 1 dieną rajone iš viso buvo įregistruotos 3093 tokios mašinos, šio mėnesio pradžioje – jau 3236. Tokius duomenis pateikia Valstybės įmonė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras.

Technikos skaičiaus augimui daugiausia įtakos turėjo didėjantis ratinių traktorių parkas. Jis per metus padidėjo 55 vienetais – nuo 1938 iki 1993. Prie dviejų tūkstančių vienetų pirmąkart priartėjęs ratinių traktorių parkas yra gausiausias tarp žemės ūkio technikos ir savaeigių mašinų. Dar šių metų pradžioje jų skaičius vos viršijo 1,9 tūkst. (1908), o jau kitą mėnesį jis gali perkopti dviejų tūkstančių ribą.

Įdomumo dėlei, 2013-ųjų sausį, kai buvo pirmąkart pateikti tokie duomenys, Širvintų rajono keliais važinėjo 1522 ratiniai traktoriai, o visų šiai sričiai priskiriamų mašinų ir priekabų buvo registruota daugiau nei 2 tūkstančiai – 2212. Augimas ryškus, jį labiausiai ir nulėmė būtent ratiniai traktoriai.

Nors priimta viešai teigti, kad Lietuvoje vakarietiški traktoriai seniai išstūmė pagamintus rytinių kaimynų, reali situacija kitokia: skaičiuojant šįmet šalyje įregistruotus naujus traktorius, dominavo „Belarus“ MTZ (81), kurie gerokai lenkė antroje vietoje įsitvirtinusius „John Deere“ (49). Įkandin sekė „Massey Ferguson“ (34) ir „Case IH“(27). Būtent mūsų rajone, ties Bartkuškiu, ketinama pastatyti su „Belarus“ traktorių surinkimu susijusią įmonę.

Tuo tarpu vikšrinių traktorių padaugėjo vos vienu – dabar jų yra 52.

Apskritai vikšrinė technika nėra labai paklausi, ji skirta specifinėms sąlygoms ir darbams. Birželio 1-ąją Širvintų rajone buvo įregistruoti 6 vikšriniai buldozeriai, per metus jų sumažėjo vienu. Tačiau vikšrinių ekskavatorių padaugėjo trim, jų turima 12.

Kartu su ratiniais ir vikšriniais traktoriais daugėjo ir jų priekabų (nuo 530 iki 551) bei puspriekabių (nuo 233 iki 259).

Per metus javų kombainų padaugėjo 14 vienetų: pernai birželį javų kombainai vos buvo įžengę į antrąjį šimtuką (101), dabar skaičiuojama, kad pas mus jų yra 115. Per metus rajone buvo įregistruotas ir pirmasis savaeigis daržovių kombainas.

Iš dalies praturtėjo miškininkyste užsiimantys subjektai. Per metus medvežių priekabų skaičius rajone nuo 11 išaugo iki 13, medvežių – nuo 9 iki 10, o štai miško kirtimo mašinų sumažėjo viena – dabar jų yra 2.

Įregistruota daugiau ir įvairių kėlimo, kasimo mechanizmų: krautuvų padaugėjo dviem (iki 51), ratinių ekskavatorių – trim (iki 55), ratinių ekskavatorių-krautuvų – dviem (iki 8).

Birželio 1 dieną buvo įregistruotos 7 savaeigės mašinos (prieš metus – 4), 14 srutvežių (prieš metus – 10). Taip pat įregistruoti 35 sunkieji keturračiai motociklai. Pastarųjų padaugėjo septyniais.

Per metus nepasikeitė prikabinamųjų platformų (23), cisterninių priekabų (11), savaeigių šienapjovių (3), savaeigių kranų (1), savaeigių smulkintuvų (1), gatvių priežiūros mašinų (1), greiderių (5), šarnyrinių savivarčių (4), savikrovių priekabų (2) ir mėšlo kratytuvų skaičius.

Kaip ateityje keisis šalies, taip pat ir žemės ūkio technikos parkas galima tik įsivaizduoti. Balandį Kaune vykusio forumo „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“ priminta, kad dar 2017 metais mokslininkas A.Hillas paskelbė 10 žemės ūkio darbų, kuriuose robotai jau artimiausioje ateityje pakeis žmones. Tarp jų buvo paminėta augalų sėja ir sodinimas, pasėlių stebėjimas ir analizė, tręšimas ir drėkinimas. Praėjo vos keleri metai, o šiuos pokyčius jau galima pamatyti Lietuvos laukuose. Ne išimtis bus ir Širvintų rajonas.

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Būtų galima vėl drausti „kriokeriams“ važinėti po miestą. Bet gal geriau kontroliuoti?

Per metus rajone sumažėjo tik vikšrinių buldozerių ir miško kirtimo mašinų

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Norint susitarti reikia kalbėtis

Informacija iš naujausio numerio: Prezidentu tapęs Gitanas Nausėda Širvintų rajone be vargo susirinko iš kovos iškritusių oponentų balsus

Lietuvos pieno tiekėjams mokama dvigubai mažiau, nei miniatiūrinėje Maltoje

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Informacija iš naujausio numerio: Koks buvo tikrasis Gitano Nausėdos žmonos ir Živilės Pinskuvienės susitikimo tikslas?

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos