Penktadienį Širvintos turės karšto vandens

Gegužės mėnesį, prieš pradedant renovuoti šilumos trasas, UAB „Širvintų šiluma“ direktorius Sigitas Jozonis „Širvintų kraštui“ sakė, kad rugpjūčio mėnesį į širvintiškių butus tikrai vėl bus tiekiamas karštas vanduo. Praėjusią savaitę miestiečiai sunerimo – ar šilumininkų vadovas nesumelavo, juk visur, kur beitum, iškasinėta, išversta. Pasklido kalbos, kad remontas nebus baigtas iki rugsėjo, o gal net spalio mėnesio.

Kaip yra iš tikrųjų? „Širvintų krašto“ apžvalgininkas Steponas Liktoravičius kalbina UAB „Širvintų šiluma“ vadovą Sigitą Jozonį.

– Trumpai, aiškiai. Kada širvintiškių butuose bus karšto vandens?

– Rugpjūčio 1-ąją, kaip ir esu pažadėjęs. Negaliu tiksliai pasakyti – rytą ar vakarą. Paskutinę liepos mėnesio dieną pradėsime pildyti sistemą. Termofikaciniame vandenyje neturi būti kalkių, todėl turėsime filtruoti. Tai gali užtrukti visą parą. Būsiu pamelavęs tik vienu atveju – jei paaiškės, kad kurioje nors renovuotos trasos vietoje padarytas darbo brokas ir jį reikės tuoj pat šalinti. Bet tuo aš netikiu, nes esu įsitikinęs, kad visi darbai padaryti labai gerai.

– Gerbiamas direktoriau, tris mėnesius gyventojai neturėjo karšto vandens, šilumos punktų nereikėjo prižiūrėti, o kodėl šilumininkai ėmė mokestį ir už šilumos punktų eksploataciją, ir už šilumos energijos pardavimą?

– Netiesa, kad šilumos punktų šią vasarą nereikėjo prižiūrėti. Atlikome hidraulinius vamzdynų bandymus, kai kur vamzdžius reikėjo remontuoti. Kai kuriuose butuose teko net laužti grindis ir keisti vamzdžius. Visuose daugiabučių namų šilumos punktuose buvome išmontavę šilumos prietaisus, juos vežėme į Kauną patikrinti, parvežę vėl sumontavome. Šiemet suėjo terminas tikrinti šilumos punktuose esančius įvadinius šalto vandens skaitiklius. Juos taip pat reikėjo išmontuoti, patikrinti ir vės sumontuoti. Ruošiantis šildymo sezonui daug darbų padaryta pačioje katilinėje, remontavome įrangą, pirkome atsarginių dalių. Už visa tai reikėjo mokėti. Tam reikalui ir renkamas šilumos punktų eksploatacijos mokestis.

Kitas dalykas – šilumos pardavimo mokestis. Gyventojai iš tikrųjų yra teisūs, nes, logiškai mąstant, nereikėtų mokėti, jei tuo metu neparduodamas nei karštas vanduo, nei šilumos energija. Apie tai mes kalbame Vilniuje kiekviename pasitarime nuo 2004-ųjų metų. Mums pažada taisyti šilumos įstatymą, keisti terminus, suteikti daugiau teisių savivaldybėms, bet kalbos lieka kalbomis, niekas nesikeičia. Pardavimo mokestis, o iš tikrųjų tai yra abonentinis mokestis (daiktus reikėtų vadinti tikraisiais vardais), nėra didelis (2-3 litai per mėnesį butui, atsižvelgiant į plotą). Mes neturime teisės jo nerinkti, nes jokiame įstatyme nėra parašyta, kad netiekiant karšto vandens arba šilumos energijos gyventojams nereikia jo mokėti.

Visa Lietuva laukia šilumos energijos pabrangimo. Ką apie tai mąstote jūs?

– Manau, kad viskas bus gerai. Širvintiškiai didelio pabranginimo neturėtų pajusti. Užeikite po dviejų savaičių, pasakysiu įdomesnių naujienų.

– Ačiū.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Penktadienį Širvintos turės karšto vandens”

  1. Sirvintiskis parašė:

    Maudykites mano murziai!!

  2. dfgh parašė:

    jau yra vandenukas:)

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+