Nemesti kelio dėl takelio

Valdančiųjų nuomone, labiausiai remonto reikia kasmet lopomai atkarpai nuo „DnB“ banko pastato iki tilto - tam ketinama skirti šimtą tūkstančių litų. Kur kas baisesnė Kalnalaukio gatvė ir vėl užribyje...

Valdančiųjų nuomone, labiausiai remonto reikia kasmet lopomai atkarpai nuo „DnB“ banko pastato iki tilto - tam ketinama skirti šimtą tūkstančių litų. Kur kas baisesnė Kalnalaukio gatvė ir vėl užribyje...

Turbūt, panašios nuomonės laikosi Širvintų rajono savivaldybė, kuri praėjusiame rajono tarybos posėdyje pateikė sprendimo projektą dėl vietinių kelių priežiūros ir plėtros.

Štai yra Širvintose Vilniaus gatvė. Jau ne vieną kartą remontuota, gražinta ir tvarkyta. Panašu, kad Savivaldybės administracija tik šią vieną gatvę ir ketina Širvintose prižiūrėti, nes posėdyje vėl buvo siūlyta skirti beveik šimtą tūkstančių litų jai sutvarkyti.

Jei širvintiškiams būtų užduotas klausimas, kuri gatvė mieste yra pačios blogiausios būklės, nesunku įspėti, kad pirmuoju numeriu būtų įvardyta Kalnalaukio gatvė. Ne vienas širvintiškis turi parodyti visus vairavimo įgūdžius, kad išvengtų gilių duobių. Net ir didžiausiam vairavimo asui pervažiuoti visą Kalnalaukio gatvę nepataikius į jokią duobę, tikriausiai, neįmanoma.

Tačiau valdančiųjų nuomone, labiausiai remonto reikia atkarpai nuo „DnB“ banko pastato iki tilto. Kad ir kiek kartų teko eiti ar važiuoti – šioje atkarpoje jokių gilių duobių ar milžiniškų įtrūkimų neteko matyti. Gal valdantieji mato kitaip?

Beveik šimtas tūkstančių litų. Įspūdinga suma. Ypač tada, kai jau ne pirmą kartą klojama į tą pačią vietą. O juk visus šiuos pinigus būtų galima perskirstyti į kitas kelio atkarpas, kurioms reikia ne vien „kosmetinio“ remonto. Panašu, kad daugeliui tarybos narių Širvintų rajono kelių būklė išlieka paslaptimi.

Kalnalaukio gatvė rezervinių kelių sąraše užima bene septintąją vietą (Savivaldybės administracija posėdžio metu tiksliai įvardyti negalėjo). Tiesa, vertinimas atliktas 2009 metais, bet ir tada situacija nebuvo geresnė. Tuomet Kalnalaukio gatvė gavo vos 35 balus iš 90 galimų.

Opozicijos lyderei Živilei Pinskuvienei pasiteiravus, kokių priemonių yra imtasi dėl Kalnalaukio gatvės, atsakyta, kad šiuo metu yra parengtas projektas ir laukiama finansavimo. O laukti gali tekti tikrai ilgai. Ypač todėl, kad į Vilniaus regiono plėtros posėdžius, kuriuose ir yra skirstomos visos regiono kelių lėšos, Širvintų deleguoti asmenys – Vincas Jasiukevičius ir Kęstutis Pakalnis – neretai net nenuvyksta. Tuomet ir finansavimas atitenka tiems, kurie labiau domisi ir kovoja už savo rajoną.

Galimybė gauti finansavimą Kalnalaukio gatvės rekonstrukcijai buvo suteikta jau ne kartą, bet tai netinkamas projektas, tai neatvykę atstovai vis sutrukdo jį gauti. Tad ir toliau galima dainuoti tą pačią dainelę „Nieko negalima padaryti, nėra pinigų…“

Bet ar ilgai rajono žmonės tikės, kad nieko negalima pakeisti? Juk beveik šimtą tūkstančių litų norima skirti Vilniaus gatvės atkarpai.

O gal lėšų ir atsirastų, jei būtų daugiau iniciatyvos ar bent jau racionalių sprendimų valdančiojoje daugumoje?

Širvintose gausu ne tik duobėtų, bet ir iš viso neasfaltuotų kelių. Bet, panašu, kad Savivaldybei svarbiau gražinti vis tuos pačius. Tad taip ir lieka: vienur vien duobės, o kitur – trys sluoksniai asfalto.

Keistai atrodo toks projekto siūlymas dar ir dėl to, kad rajone gausybė kelių, kuriems reikia, jei ne asfalto dangos, tai bent jau greideriavimo.

Kyla klausimas, kodėl nebuvo atlikta gyventojų apklausa? Juk vienaip ar kitaip būtent jie ir yra labiausiai suinteresuoti kelių būkle.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

11 Atsakymų į “Nemesti kelio dėl takelio”

 1. Jurgis parašė:

  Nu kastytis sau staviskese tai kelia susitvarke o mes runkeliai niekam neidomus

 2. jo parašė:

  reikia išrinkti merą ar dar ką nors iš Kalnalaukio gatvės ir iš karto atsiras pinigų gatvės remontui

 3. Nuomone parašė:

  Uz nieko neveikima Kalnalaukio gatveje,atsakingus asmenis reikia tiesiog BAUSTI!

 4. .. parašė:

  O Zolyno gatves balas pamirsote?? 🙁

 5. O parašė:

  kas tos lakštingalos?

 6. Anonimas parašė:

  Ponia Juozas, tai lakstingalos.

 7. Juozas parašė:

  Gerai būtų žinoti, kokie atstovai ignoruoja skirti lėšas Kalnakaukio gatvės remontui. Tada jiems „patapšnotume “ per artėjančius rinkimus.

 8. ot asilas:) parašė:

  „O isvis kur ta vilnius gatve?“

  Taigi pasirasei, kad esi Vilniaus gatves gyventojas. Pats gal dar neblaivus?

 9. jo parašė:

  Vilniaus gatvės gyventojui gėda turėtų būti įžeidinėt žmones ,pirmiausia išmok rašyti

 10. Vilniaus gatves gyventojas parašė:

  Nu jo, automobiliu srautas didenis kalnalauky, tam pijokyne. O isvis kur ta vilnius gatve?

 11. Kalnalaukietė parašė:

  Nu jo, Vilniaus gatvė- paradinė. Kalnalaukis- miesto gale… Niekam nerūpi. Bet čia baisu vairuot laviruojant. Gal nors palopys?

Comments are closed.

scroll to top
+