Neįgaliesiems masažas – jau prabanga?

Balsas tyruose

Biblioteka vėl buvo uždariusi duris lankytojams. Negali priekaištauti – krizė. Sako, atostogauja (nemokamai, žinoma) ir darželių darbuotojos, kai kurių mokyklų valytojos. Savivaldybėje, kalbama, nutarta ne atostogauti, o dirbti kažkiek laiko be atlygio. Tikėkimės, tai lies visus, ne tik žemiausiąją grandį.

Niekaip negaliu pamiršti ciniškų kultūros ministro žodžių: „Parodykit man knygą, be kurios negalima išgyventi, aš jums ją nupirksiu.“ Jei taip kalbėtų koks sąvartyno „čiabuvis“, nelabai nustebtum, bet čia – kultūros ministras. Tik džiaugtis reikėtų, kad dar yra žmonių, kuriems reikalingos knygos, spektakliai, parodos, koncertai, kad ne visų tikslas tik pilnas pilvas ir minkštas guolis. Bet būtent iš tokių „neformalų“ pasityčiojo ministras.

Ne tik kultūra tampa prabanga. Neįgaliųjų draugijoje šiemet nebeliko masažuotojo. Sako, buvo pareikšta: „Pinigų neužtenka būtiniausiems dalykams, o jūs kalbate apie prabangą?“ Bet juk niekas nesinaudodavo masažuotojo paslaugomis kada sugalvojęs – procedūrą išrašydavo gydytojas. Tai ne kokia SPA centro paslauga, o GYDOMASIS masažas! Neįgaliems žmonėms!

Valdantieji, ko gero, per daug tikisi iš krizės: krizė neįpratins gyventi be pinigų, maisto, vaistų. Neatpratins ir nuo kultūrinių poreikių. Kodėl mes, mokėdami vis didėjančius mokesčius, turime sutikti, kad mūsų norai ar gal tiksliau, poreikiai – prabanga, o „didžiavyrių“ (ir „didžiamoterų“) – būtinybė? Taip, ne kiekvienai vargo pelei lygintis su tais, kurių parlamentinės veiklos išlaidos 3-4 kartus viršija mūsų pajamas. Beje, naujoji Seimo pirmininkė pasiryžusi mažinti tas išlaidas, kurių dalis seimūnų (tiksliau, mažutė dalelė) net nepanaudoja, kita naudoja „bele kam“. Tik abejoju, ar jai pavyks: didžioji dauguma įprato prie prabangos, nesinorės jos atsisakyti. Vėl norisi palyginti: neįgalieji gali gauti kompensacinę išmoką specialiajam automobiliui įsigyti tik tada, jei turi vairuotojo teises. O nevairuojantys seimūnai už biudžeto (taigi – mūsų visų) pinigus gali nuomotis automobilį be jokių problemų. Kas galima Jupiteriui, neleistina Jaučiui?

Kultūros ministras teisus: nėra tokios knygos, be kurios neišgyventum. Kaip ir filmo, spektaklio, dailės ar muzikos kūrinio. Išgyvens ir neįgalieji be masažo. Kažkiek laiko galima išgyventi ir be maisto, vandens (tikėkimės, neteks to patikrinti praktiškai?). Dar daug dalykų, be kurių galima gyventi: kai kas gyvena be namų, apsieina be šeimos, be draugų. Galima gyventi be meilės, laimės, išvis be jokių išgyvenimų ir emocijų. Tik ar tai galima vadinti gyvenimu?

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Neįgaliesiems masažas – jau prabanga?”

  1. Mano vardas parašė:

    Bananų respublika

  2. taigi parašė:

    tuoj ir gyventi bus prabanga…tik asilu saly gali taip buti

Comments are closed.

scroll to top
+