Moralas: išmok meluoti…

Balsas tyruose

 

Visuomet smagu susitikti senus draugus, bet anądien sutikta vaikystės draugė nustebino. Visada šneki, linksma – šį kartą suko akis į šoną, atsakinėjo puse lūpų, bailiai dairėsi aplink.

– Kas tau darosi? – neištvėriau. – Ko čia bijai? Ar prisidirbai ko?

– Bijau,- prisipažino. – Seniai tavęs nemačiau, nežinau, ką veiki – gal kokioj Darbo inspekcijoj dirbi?

– Nedirbu, nesinervink,- nuraminau. – O jei ir dirbčiau, kas tau?

– Taigi, kaip tu sakai, „prisidirbau“. Paglobojau vienišą kaimynę. Ji buvo koją susilaužiusi, porą mėnesių vos ne vos su ramentais per kambarį pereidavo, tai aš ir karvę melžiau, ir daržus ravėjau, ir namus tvarkiau.

– Šaunuolė esi, didžiuotis turi savo jautrumu, o ne bijoti.

– Aha, bepigu tau postringauti. O man iš tikrųjų ne juokai galvoj. Aš juk nešiau pieną pieninėn, nuskynusi braškes ir serbentus pardaviau. Keletą litų gavau…

– Taigi ir puiku! Kad ir menki pinigai, bet vis šioks atlygis už triūsą. Viskas teisinga!

– Tai tau ir man taip atrodo,- pyktelėjo pašnekovė. – Gal laikraščių neskaitai? Šit viename rajone teismas už tokį darbą 3000 litų baudą paskyrė.

– Baudą už pagalbą kaimynui? – nepatikėjau. – Gal ką ne taip supratai?

– Ko ten nesuprasti? Mano padėtis dar blogesnė. Ten žmogus prižiūrėjo tetos sodybą, o aš tai svetimo… Pagaliau vis tiek – nelegalus darbas, supranti?

Jums juokinga? Man irgi. Bet nejuokinga tiems kaimo žmonėms, kuriuos griežtoji inspekcija persekioja. Ūkyje darbymetis, reikia skubios pagalbos. Kol neužpildysi krūvos popierių – šiukštu! Antraip net pardavus produkciją baudoms neužteks. Ar taip skatinamas verslumas žemės ūkyje?

Sako, teismai dūsta nuo bylų pertekliaus. Kur nedus, jei tenka nagrinėti tokius „nusikaltimus“?

Taip ir gyvenam. Kaimo vargdieniui tūkstantinė bauda, o Seimo nariui už papildomą darbą tik etikos sargų pagrasymas pirštu. Nes kaimietis atvirai ir sąžiningai prisipažįsta: „Taip, melžiau tetos karvę, pardaviau pieną, gavau 100 litų“ .(Tai bent pinigai už mėnesio darbą!) Seimūnai, priremti prie sienos, ginasi: esą paskaitas skaito, mokslinius darbus vertina, televizijos laidas veda… už dyką. Taip ir patikėjom!

Taigi, koks moralas? Ogi – mokėk meluoti, išsisuksi iš bjauriausių situacijų.

Janina Pukienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Moralas: išmok meluoti…"

  1. gosa parašė:

    ismok nemeluoti

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+