+

Milijoninės vertės projektui reikia papildomų lėšų

Nors teigiama, kad Lietuvoje kas šeštas gyventojas vis dar naudojasi lauko tualetais, Širvintose šis skaičius netrukus turėtų gerokai sumažėti.

Nors teigiama, kad Lietuvoje kas šeštas gyventojas vis dar naudojasi lauko tualetais, Širvintose šis skaičius netrukus turėtų gerokai sumažėti.

Daug diskusijų sulaukęs projektas, kuriuo buvo siekiama kuo didesniam širvintiškių ratui suteikti galimybes jungtis prie cenralizuoto vandentiekio ir nuotėkų tinklų, pagaliau baigtas.

Šiuo metu jau yra pastatytos visos projekte numatytos nuotėkų siurblinės ir kėlyklos, nutiestos kelios dešimtys trasos kilometrų.

Širvintiškiai jau senokai gali teikti prašymus dėl sutarčių sudarymo paslaugoms gauti. Tačiau iki tol reikia sutvarkyti kelis labai svarbius dalykus. Visų pirma, vandentiekio ir nuotėkų trasos yra tiesiamos tik iki privačios žemės ribos, likusį atstumą reikia apmokėti patiems žmonėms.

Projekto įgyvendintojo „Širvintų vandenys“ direktorius Kęstutis Vaškevičius teigia, kad šių darbų kaina siekia 70 litų už metrą. Iš tiesų, nemaža suma, jei nuosavas sklypas yra didelis?

Antras svarbus darbas – sudaryti sutartį dėl paslaugų su įmone „Širvintų vandenys“.

Pasak direktoriaus, prisijungti prie modernios vandentiekio sistemos jau suskubo 62 rajono vartotojai. Tikimasi, kad neilgai trukus prie šio skaičiaus prisidės gerokai daugiau vartotojų – daugiau nei keli šimtai. Skaičius esą turėtų labiausiai pradėti keistis, kai prie sistemos ims jungtis kernaviškiai. Kol kas dėl specifinio gamtovaizdžio ten sunku atlikti visus reikalingus darbus.

„Aktyviausiai prie sistemos jungiasi jaunesnio amžiaus žmonės. Kai kurie prašymus dėl sutarčių sudarymo pateikė dar gerokai prieš projekto pabaigą. Sunkiausia, žinoma, mažas pajamas turintiems žmonėms. Yra ir tokių, kurie yra tiesiog įpratę prie senosios tvarkos – šachtinių šulinių, lauko tualetų, todėl prie vandentiekio sistemos jungtis tiesiog nenori,“ – pasakoja K. Vaškevičius.

Jo teigimu, daug reikšmės turi ir tai, kad birželį rajono taryba atsisakė priimti sprendimą, kuriuo būtų įtvirtintos nuotėkų surinkimo, pašalinimo taisyklės. Pasak direktoriaus, Širvintų rajone yra dar daug žmonių, kurie be jokių apmąstymų visų nuotėkų atsikrato tiesiog gamtoje.

Beveik visuose Lietuvos rajonuose yra sudaromos specialios komisijos, kurios turi teisę atvažiuoti ir patikrinti, kaip tvarkomos nuotėkos. Tačiau kol taisyklės nebus patvirtintos, apie jokias komisijas taip pat neverta kalbėti.

Vykdant projektą, buvo neišvengta ir gyventojų skundų. Daugiausia jų sulaukta dėl atstatomųjų darbų kokybės. Tačiau, pasak direktoriaus, visus nesklandumus sutvarkyti pavyko gana sklandžiai.

Vis dėlto, bus kreipiamasi ir dėl papildomų lėšų projekto pabaigai. Pinigai būtų skirti nenumatytiems atvejams. Pavyzdžiui, atlyginti žalą gyventojams, per kurių privačią žemę buvo iškasta trasa.

Birželio mėnesį „Širvintų kraštas“ ne kartą rašė apie šio europinio projekto klaidas, kurios tiesiogiai paliečia gyventojus. Vienos iš tokių gyventojų – Janina ir Rita. „Moterys sako, kad buvo priblokštos, kai birželio 17-osios rytą prie jų daržo su technika pasirodė UAB „Utenos melioracija“ brigada. Darbininkams pradėjus braidyti po greta namo esančius pasėlius ir mindžioti išpuoselėtą daržą, išsigandusios širvintiškės pasidomėjo, ką jie ruošiasi daryti privačioje valdoje? Šie paaiškino, kad po daržu, 2 metrų gylyje, bus tiesiamas vandentiekio vamzdis,“ – buvo rašoma „Širvintų krašte“.

Prireikė ne vienų derybų, kol pagaliau buvo nuspręsta, kad vamzdis bus ištrauktas. Tuomet moterys liko be nieko – be vandentiekio, tik su išmindžiotu daržu. Bet galbūt ir joms bus kompensuota žala, jei bus gauta papildomų lėšų?

Direktoriaus manymu, prie beveik penkiolika milijonų kainavusio projekto dar reiktų pridėti apie tris šimtus tūkstančių litų. Dėl papildomų lėšų bus kreiptasi į Europos Sąjungos fondus.

Galimybė, kad pinigų nebus gauta, taip pat išlieka. „Jei negausim pinigų – niekas nieko ir nebedarys“,- konstatavo K. Vaškevičius.

Jis teigia, kad jei iškiltų kokių nors nesklandumų dėl darbų kokybės – viską sutvarkytų darbų vykdytojas „Utenos melioracija“. Apskritai, visiems darbams yra suteikta dešimties metų garantija, o už tyčinius neteisingai atliktus darbus – dviguba – dvidešimties metų.

Pasak direktoriaus, vykdant šį projektą, žmogus visada išliko svarbiausia vertybe, todėl ir papildoma suma esą būtų skiriama gyventojų labui.

Tik iškyla klausimas, kas bus jei pinigų vis dėlto nebus gauta? Negi ir šį kartą širvintiškiai galės tik tyliai užgniaužti savo nepasitenkinimą? Kaip ir dėl didinamų šalto vandens bei nuotėkų kainų.

Aura Jankūnaitė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+