+

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

Širvintų kaimo gyventojų Jolitos ir Dangiro Dvilevičių (pirmi iš kairės) sodyba labai šiuolaikiška ir tvarkinga.

Vyko gražiausiai tvarkomų Širvintų seniūnijos sodybų apžiūra. Vertinimo komisija, kurią sudarė seniūnė Laimutė Griškienė (pirmininkė), Tarybos nariai Vilma Bartusevičienė, Rima Jasevičienė ir Romas Zibalas, apžiūrėjo seniūnės bei gyventojų pasiūlytas sodybas ir padarė išvadą, kad šeimininkai pasirenka daugiau skoningų mažosios architektūros elementų, pradeda suprasti, kad daugiau nei pusė sodybos grožio priklauso nuo tinkamo zonų išdėstymo, nuo prižiūrėtos vejos ir dailiai sutvarkytų pastatų.

Komisija pirmiausia aplankė Avižonių kaime esančią Olgos ir Juozo Žuromskių sodybą. Joje nustebino augalų įvairovė, mažosios architektūros statiniai, kruopščiai sutvarkyta aplinka, gėlių gausa. Sodyboje akį traukė įdomi pavėsinė, kiemo krosnis, puošybai pritaikytas medinis šieno vežimas, jurginų alėja. Pasak šeimininkės Olgos Žuromskajos, prie sodybos gražinimo labai prisideda vaikai Andrius, Antanas, Valentina ir Andželika.

Pasukus į Širvintų kaimo Draugystės gatvę, sudomino sodyba, kurioje visas nuo gatvės esantis kiemas apsodintas gėlėmis ir kitais augalais. Kaip pastebėjo viena komisijos narė, tai lyg primena augalų kilimą. Sodybos šeimininkės Vidos Jemeljanovienės namuose nebuvo, todėl komisijos nariai galėjo aplinka pasigrožėti iš tolėliau. Sodyboje įkomponuoti medeliai, jokių daiktų, kurie nedera prie kuriamo jaukumo, nebuvo matyti. Dailiai atrodė įkomponuotas didžiulis akmuo.

Dar viena komisijos dėmesį atkreipusi sodyba rasta prie kelio „Širvintos-Družai“. Tai irgi Širvintų kaimo gyventojų Jolitos ir Dangiro Dvilevičių sodyba. Ji labai šiuolaikiška ir tvarkinga. Didelis kiemas, aplinka minimalistinė, įkomponuoti medeliai, šiuolaikinis fontanėlis, pavienės gėlės ir rožynas teikia sodybai darnos įspūdį. Šeimininkai turi daug erdvės, sodyboje viskas itin tvarkinga ir gražu, nieko netrūksta. Verta pastebėti, jog šįmet lankytose sodybose obuolių labai reta, todėl Dvilevičių sodyboje įspūdį paliko obuoliais aplipusios obelaitės.

Aplankę gražiausias Širvintų seniūnijos sodybas, komisijos nariai pastebėjo, kad kasmet lavėja grožio puoselėtojų skonis, supratimas apie jaukumą, žmonės tampa išradingesni, be didelių išlaidų kuria estetinį pasigėrėjimą keliančią sodybų aplinką. Gražiausių Širvintų seniūnijos sodybų šeimininkai bus apdovanori rugsėjo mėnesio pabaigoje Širvintose vyksiančioje Rudens šventėje.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Ar pakeis Ž. Pinskuvienę „gubernatorius“ iš Vilniaus!?

Lietus nesutrukdė pasigrožėti gražiausiomis Čiobiškio seniūnijos sodybomis

Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Kuriama jaukumą kelianti sodybų aplinka

„Baltijos kelio“ vienybės banga suplazdeno didžiulę Širvintų krašto vėliavą

Originalių idėjų nestokoja Alionių seniūnijos gyventojai

Kernavės apylinkėse grožėtasi svirnu, pušaitėmis, flioksais…

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+