+

Kur tas kelelis pilkas…

Čia tik trumpa, bet ne prasčiausia kelio Levainiai - Ūdara atkarpa. Kitur įklimpsta net traktoriai, ką jau kalbėti apie lengvuosius automobilius.

Čia tik trumpa, bet ne prasčiausia kelio Levainiai - Ūdara atkarpa. Kitur įklimpsta net traktoriai, ką jau kalbėti apie lengvuosius automobilius.

Užsukęs į redakciją širvintiškis Bronius sakė norįs atkreipti dėmesį į pavojingą situaciją, kuri ne vienerius metus yra susiklosčiusi kelyje, vedančiame iš Levainių į Ūdaros kaimą. Maža to, kad pats kelias daugiausia „gyvas“ tik vietos ūkininkų malone, vis dažniau žmonės burnoja gilų slėnį, kuriame nutiesta pralaida per Ūdaros upelį. Kai pasninga ar palyja, tampa labai pavojinga leistis šlaituotu keliu, nes niekas negali garantuoti, ar pavyks užvažiuoti į kalnelį. Ir tai tik tuo atveju, jei nepakliūsi į papėdėje gamtos paspęstus žabangus.

– Kažkada nuo kalno srūvantys lietaus ir polaidžio upeliai paplovė betonines grunto atramas, ir šios nugriuvo į upelį, – sakė Bronius. – Netekęs atramos gruntas pasislinko, o lietaus upeliai išgraužė gilias griovas. Kasmet kelias per upelį vis siaurėja ir siaurėja, manevruoti darosi vis sunkiau.

Broniaus žodžiais, per trejus ar ketverius metus nuo šio „tilto“ į upelį nuslydo du automobiliai. Iš pradžių išsimaudė girtų jaunuolių kompanija, atsipirkusi tik išgąsčiu ir sudaužytu automobiliu. Visai neseniai, prieš šias Šv. Velykas, šlaitu į upelį nušliaužė apsivertęs vienos vietos gyventojos vairuojamas automobilis. Kaip teigė širvintiškis, iš virstančio automobilio išsiropštė vienas keleivis, kuris paskui ir išlaisvino saugos diržuose įsipainiojusią vairuotoją. Pasakojama, kad visiems beliko pasidžiaugti, jog nebuvo pažeistas ir nesprogo kartu vežtas dujų balionas. Dar anksčiau ant to „tilto“ su automobiliu buvo susidūręs traktorius.

Eugenijus Jurkevičius teigė, kad prie kelkraščio pavojingai priartėję automobiliai kartais slysta gilaus šlaito link.

Eugenijus Jurkevičius teigė, kad prie kelkraščio pavojingai priartėję automobiliai kartais slysta gilaus šlaito link.

Širvintiškiui pritaria ir greta pavojingos vietos gyvenantis Eugenijus Jurkevičius. Jis taip pat prisiminė mažiausiai tris atvejus, kai į upelį nugarmėjo automobiliai.

– Dabar atrodytų, kad nepavojinga, – sakė Eugenijus. – O pakanka privažiuoti arti krašto, ir žemė slysta iš po ratų. Paskutinį kartą buvo pasnigę, slidu, tai automobilis ir nuslydo nuo šlaito. Mano sūnus padėjo išsigelbėti važiavusiems.

Vietos gyventojas prie pavojingo kelkraščio įsmeigė pagalį su užmautu plastikiniu buteliu, tačiau kažkuris automobilis jį jau buvo užkliudęs ir nuvertęs. Betrūko gal sprindžio, kad ir to automobilio ratas atsidurtų įgriuvoje.

Eugenijus sakė, kad vietos gyventojai per viešuosius darbus mielai talkintų, jei valdžia nutartų suremontuoti šį „tiltą“. Vieniems, deja, tai padaryti yra per didelė finansinė našta. Ačiū, kad vietiniai kartais pagreideriuoja bent vieną kelio pusę, kitaip į kaimą būtų sunku atvažiuoti.

Nors prie šio kelio įsikūrę Paširvinčio, Ūdaros, Dainių kaimeliai yra palyginti nuošalūs, pasak Broniaus, važinėjančių nemažai. Neapsikentę nuolatines bekelės (kiek toliau šiame kelyje esančioje įgriuvusioje pralaidoje net buvo užklimpęs traktorius), naujieji kai kurių sodybų gyventojai plentą bando pasiekti ieškodami kelio į Viesas ar Bagaslaviškį.

Eugenijaus Jurkevičiaus atstatytas pavojingą kelkraštį žymintis „kelio ženklas“.

Eugenijaus Jurkevičiaus atstatytas pavojingą kelkraštį žymintis „kelio ženklas“.

Širvintų seniūnė Laimutė Griškienė sutinka, kad šiuo metu sąlygos važiuoti yra tikrai prastos, tačiau mano, kad seniūnija daro tai, kas yra jos jėgoms.

– Sunkiausia padėtis dėl pralaidos per Ūdaros upelį, – sakė seniūnė. – Sutvarkyti pralaidą reikia nemažų investicijų. Važiuosime su administracijos specialistais, žiūrėsime, skaičiuosime, ką būtų galima padaryti.

Anot Laimutės Griškienės, šiame kelyje įgriuvusi pralaida netrukus bus tvarkoma. Kai įvyks konkursai dėl vietinių kelių priežiūros, bus greideriuojamas ir šis, tvarkomos įkalnės. Pernai įkalnėje esančios kelio atkarpos jau buvo pažvyruotos.

Išgirdusi apie Jurkevičiaus entuziazmą padėti tvarkyti kelią, seniūnė šyptelėjo.

– Mažiau dirbtų liežuviu, – replikavo Laimutė Griškienė. – Kai siūlėme iškirsti krūmus apsaugos zonoje, kad nešlaptų kelias, išgirdome, kad savo miške tokį darbą pasidarys jie patys. Po ilgų pažadų ir atidėliojimų darbas buvo atliktas, bet labai netvarkingai, nukirsti krūmai išmėtyti pievoje. Teko pagrūmoti, kad susitvarkytų.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Beatriz parašė:

    We are a group of volunteers and opienng a new scheme in our community.Your site offered us with valuable info to work on. You have performed an impressive process andour entire neighborhood can be gratefulto you.

Kiti straipsniai:

Liepą ilgalaikių bedarbių rajone buvo mažiausiai nuo 2010-ųjų

Kaip protingas pensininkas iš vidutinės pensijos Lietuvoje gali gyventi oriai…

Įpratusių pasėdėti būdelėje su popieriaus skiaute rankoje laukia „eurobizūnas“: pats laikas susitvarkyti tiems, kurie neskuba

Kaip Širvintos minės Baltijos kelio 30-metį?

Gelvonų gimnazija turės nuolatinį vadovą

VMI pervedė 543 tūkst. eurų GPM permokų Širvintų r. savivaldybės gyventojams

Opozicijos paistalai bliūkšta: Laisvosios rinkos instituto duomenimis, valdininkų armija Širvintose viena mažiausių šalyje

Gelvonų seniūnijoje komisijos narių akį glostė egzotiški augalai

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Širvintų mieste stabdomas karšto vandens tiekimas

Gražiausios sodybos konkursas Jauniūnų seniūnijoje

Pasaulio širvintiškių susitikimas minint Pasaulio lietuvių metus

Gaukite „Širvintų krašto“ metų prenumeratą dovanų!

Iš Astravo atominės elektrinės pasklidus radiacijai, jodo preparatų tabletes turėtų gerti ir širvintiškiai

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Skaičiai rodo: mažėjant šernų, Afrikinis kiaulių maras kelia koją iš Širvintų rajono

VMI kviečia į virtualaus buhalterio i.APS mokymus Širvintose

Surask gudrutį! Ar už vieno buto „liukso“ sąlygas mokėjo visi namo gyventojai?

A-P-K-L-A-U-S-A

Vyks Globalių širvintiškių susitikimas

Kituose Seimo rinkimuose gali nebelikti Molėtų-Širvintų rinkimų apygardos. Vėl svarstys, kam atiduoti Širvintų rajono rinkėjus

Rudenį į atokiausius rajono kampelius pradės važinėti mobilieji laiškanešiai. Norite, kad jie dažniau apsilankytų – prenumeruokite spaudą

Karšta naujiena: UAB „Širvintų šiluma“ vykdys daugiabučio Vilniaus g. 45 šildymo sistemos patikrinimą dėl galimų pažeidimų

In memoriam. Saulius Vadišis. 1955-2019.

Kodėl Astikui ir Šimonėliui rūpi ne rajono gyventojai, o galimai kiaura verslininko kišenė?

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+