„Kol kas dar tikiu pašto ateitimi…“

pastasPoryt aštuonios dešimtys Širvintų pašto darbuotojų pažymės Pasaulinę pašto dieną. Būtent 1874-ųjų spalio 9-ąją buvo įkurta Pasaulinė pašto sąjunga.

Mūsų apžvalgininkas Gintaras Bielskis šventės išvakarėse pakalbino rajono Pašto vadovą Dainių Balsevičių.

– Mokytojai ir policininkai savo profesines šventes pasitiko streikais. Ar nesirengia to daryti ir Pašto darbuotojai?

– Jei paštininkai imtų streikuoti ir tai darytų bent kelias dienas, gal tada visuomenė ir susirūpintų, koks yra gyvenimas be pašto. Nors Pašte veikia kelios profesinės sąjungos, o joms priklauso trys ketvirtadaliai rajono paštininkų, mūsų darbuotojai kol kas nesirengia streikuoti.

– Prisiminkime pernykštę profesinę šventę. Ar per šiuos prabėgusius metus labai pasikeitė paštininkų nuotaikos?

– Manau, kad nuotaikų skirtumas labai didelis. Pernai tik kalbėjome apie gresiančią krizę, šįmet jau pajutome, kas tai yra. Mažėja Pašto pajamos, mažėja darbo krūvis, vadinasi, mažėja ir darbuotojų skaičius, mažesni dirbančiųjų atlyginimai. Šiandien rajono Pašto eilinis darbuotojas per mėnesį uždirba nuo 400 iki 800 litų. Nors už tokius pinigus tenka klampoti per sniegą, bristi purvą, eiti lyjant lietui ar siaučiant pūgai, norinčių atsisakyti šio darbo nėra. Žmonės vertina tai, ką turi, ir į savo darbą žiūri labai profesionaliai.

– Stipriausioji ir silpniausioji Širvintų pašto pusės…

– Lietuvos paštas teikia daugybę paslaugų, todėl vienareikšmiai sunku pasakyti, kuri yra svarbiausioji. Vieni šalies paštai gauna daugiau pajamų pristatydami laikraščius prenumeratoriams, kiti – tarpininkaudami teikiant finansines paslaugas, treti – surinkdami gyventojų mokamus mokesčius…. Stipriausioji Širvintų rajono pašto darbo pusė visada būdavo mokesčių surinkimo paslaugos. Dabar žmonės renkasi ir kitus tarpininkus. Labai pajutome mokesčių surinkimo per terminalus, prekybos centrų kasas konkurenciją. Galbūt žmonėms taip mokėti yra patogiau, tačiau jie nesusimąsto, ar šis procesas patikimai kontroliuojamas. Lietuvos pašte įmokų kontrolei, mokesčių surinkimo paslaugos kokybei buvo ir yra skiriamas labai didelis dėmesys. Nebijau šio teiginio – Lietuvos paštas, palyginti su privačiomis tarnybomis, iki šiol dirbo tvarkingiausiai. Galbūt todėl ne vieni, išbandę kitų tarpininkų paslaugas, jau grįžta į Lietuvos paštą, taigi – ir Širvintose. Teko kalbėtis su žmonėmis. Kai kurie jų, nusivylę mokesčių surinkimo terminaluose kokybe, vėl sugrįžo pas mus. Gyventojai jau pastebėjo, kad Lietuvos paštas nepalieka siuntų už durų, pas mus sumokėti pinigai neklaidžioja nežinia kur, visada galima patikrinti, ar įmoka pasiekė adresatą. Manau, tai – stipriausioji Lietuvos pašto pusė.

– Ar jaunas Širvintų rajono paštininkų kolektyvas?

– Galima pajuokauti, bet tiesos yra: kolektyvas atjaunėjo su mano atėjimu, dabar pamažu senstame kartu. Mūsų kolektyvas yra gana jaunas, tarp aštuonių dešimčių darbuotojų – tik keli pensininkai.

– Jei su profesine švente sveikinsite kolektyvą, ko jiems palinkėsite?

– Palinkėsiu išlikti ir išlaikyti Paštą bent tokį, kokį turime šiandien. Taip pat palinkėsiu, kad žmonės mūsų nepamirštų, palaikytų savąjį Paštą, naudotųsi jo paslaugomis. Per trylika metų ne kartą buvo grasinta kai kuriuos uždaryti, tačiau pavyko pasiekti, kad to neatsitiktų, nors Trakų rajone jau uždaryti 6 ar 7 paštai, Ukmergės rajone – 5. Šiandien rajone turime 10 kaimo paštų, kuriuose kasdien apsilanko dešimtys gyventojų.

– Jau kalbama, kad dėl ekonominės krizės Paštas šeštadieniais nebedirbs. Ar tiesa?

– Yra ketinimų nuo sausio 1-osios šalies paštuose įvesti 5 dienų darbo savaitę. Tiesa, kol kas – tik kalbama. Aš pats nesuprantu tokių planų. Šeštadienis visada buvo ir yra darbingiausia Pašto diena, mus užgriūna didžiausias darbo krūvis, o ir daugelio laikraščių šeštadieniniai tiražai – patys didžiausi. Tikiu – kas benutiktų, bet tačiau šeštadieniais laiškininkai tikrai dirbs, skaitytojai laikraščius ir korespondenciją tikrai gaus.

– Jei tokiomis pat sąlygomis Jums pasiūlytų kitą darbą, ar jį iškeistumėt į darbą Širvintų pašte?

– Neįsivaizduoju tokios galimybės… Vis dėlto manau, kad likčiau dirbti čia. Kol kas dar tikiu Pašto ateitimi…

– Sėkmės Jums ir rajono Pašto darbuotojams, laiškininkams artėjančios profesinės šventės proga.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+