Kodėl rajono vadovai sveikina vienus, bet galimai nepastebi kitų?

Nuotr. iš archyvo

Savivaldybė dažnai skelbia žinutes apie sveikinamus rajone gyvenančius senjorus, sulaukusius garbingų jubiliejų ar poras auksinių, deimantinių vestuvių sukakčių proga. Redakcija sulaukė, o ir socialiniuose tinkluose kartais pasirodo diskusijų apie tai, kad vieni žmonės yra pasveikinami, o kiti ne. Kodėl taip yra, kaip atrenkami jubiliatai?

Šiuos klausimus nusiuntėme Širvintų r. savivaldybei ir gavome merės Živilės Pinskuvienės atsakymą, kurį ir pateikiame savo skaitytojams.

„Dėkoju už klausimus, kurių tikrai sulaukiame ir Savivaldybėje. Norėčiau paaiškinti, kad tradiciją pasveikinti garbingo amžiaus sulaukusius rajono žmones paskatino kurti jų artimieji. Dažniausiai apie savo tėvų, senelių ar net prosenelių gražias sukaktis man, vicemerei, seniūnams, seniūnaičiams praneša anūkai, vaikai, būna – netgi kaimynai. Žinoma, kad visada atsiliepiam, vykstam ir pasveikinam. Juk tai ne tik simbolinis mandagumo gestas, ne tik austa juosta ir gėlės. Nuvykus, susitikus, nors ir nepažįstamas žmogus, visada nori pasikalbėti, papasakoti savo istoriją – iš to visi galime pasisemti išminties, gauti pačių geriausių gyvenimo pamokų ir tai yra nuostabu.

Pabrėžti norėčiau tai, jog asmens duomenų apsauga yra labai griežta, todėl jokiomis informacinėmis sistemomis ar gyventojų registrais naudotis tam, kad sužinotume apie kiekvieną rajono jubiliatą, negalime ir neturime teises. Todėl šios tradicijos ir toliau gyvuos paremtos atviru bendravimu, bendruomeniškumu ir žmonių iniciatyva.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top