Kodėl iš projekto „išgaravo“ nuotekos?

Meras tvirtino, kad skolintis nėra galimybės...

Meras tvirtino, kad skolintis nėra galimybės...

Motiejūnų kaime įgyvendinamas projektas „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimas“. Prieš porą savaičių Motiejūnų kaime lankėsi administracijos direktorė E. Davidavičienė, Širvintų seniūnijos seniūnė L.Griškienė, Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas A. Vilčinskas, kuriuos gyventojai išsikvietė pasiaiškinti, kodėl gyvenvietėje vykdant projektą neįrengiami nuotekų tinklai. Kadangi tąkart atvykusieji valdžios atstovai į daugelį gyventojų klausimų negalėjo atsakyti, tad rugpjūčio 18 dieną Motiejūnų kaime vyko jau antras susitikimas su gyventojais. Šį kartą susitikti atvyko administracijos direktorė E. Davidavičienė, meras V. Jasiukevičius, taip pat rajono tarybos opozicijos atstovai Živilė Pinskuvienė ir Alfredas Astikas, kurie atsivežė ir projekto autorę Ingridą Baltušytę-Četrauskienę, tuo metu dirbusią Savivaldybės Investicijų skyriaus vedėja.

Kuo nepatenkinti motiejūniškiai?

Projektinis pasiūlymas „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimas“ dar prieš ketverius metus – 2010 metais buvo pateiktas Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“. Šis projektas tokiu pavadinimu buvo įrašytas į Savivaldybės investicijų programą. Buvo numatyta išgręžti naują vandens gręžinį, įrengti geriamojo vandens nugeležinimo įrenginius, nutiesti 2000 metrų ilgio vandentiekio vamzdyną, įrengti 2400 metrų ilgio kanalizacijos tinklus ir pastatyti nuotekų valymo įrenginius.

Esmė ta, jog Motiejūnuose bus atlikta tik pusė projekte numatytų darbų. Gyventojai pastebėjo, kad tiesiant magistralinės sistemos vamzdynus, klojama per mažai vamzdžių. Logiškai mąstant, vienu turi atitekėti švarus vanduo, o kitu pasišalinti nuotekos. O vamzdis tai vienas!.. Sunerimę motiejūniškiai kreipėsi į valdžią. Štai čia ir paaiškėjo tiesa, nes, pasirodo, iki tol buvo skleidžiama dezinformacija… „Vikipedijos“ enciklopedijoje rašoma, kad „Dezinformacija – informacija, kuria sąmoningai arba nesąmoningai siekiama suklaidinti, pateikti klaidingas žinias.“ Liaudiškai kalbant, Motiejūnų gyventojams buvo meluojama. Buvo apgauti ne tik gyventojai, tačiau ir tarybos nariai, kurie balsavo už projektą, kuriame buvo kalbama ne tik apie geriamąjį vandenį, tačiau ir apie nuotekų sistemas. Apgaudinėjami ne tik Širvintų krašto žmonės, tačiau ir visa Lietuva, nes Savivaldybės tinklalapyje rašoma, kad vykdomas projektas „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimas“…

Pasak gausiai susirinkusių Motiejūnų kaimo gyventojų, apie pasikeitusių darbų apimtį jiems niekas nepranešė. „Kam reikalingas vandentiekis, jeigu nėra kanalizacijos? Mums daug svarbiau būtent nuotekų sistema. Juk pigiau būtų į jau iškastus griovius sudėti nuotekų vamzdžius, negu dabar griovius užkasti, o po kiek laiko vėl atkasti, – ūkiškai mąstė žmonės. Tuo labiau kad beveik kas antrame kieme yra šulinys.“

Dar susitikimo pradžioje administracijos direktorė pareiškė: „Nuotekų nebus, nėra pinigų.“ Meras, ko gero, pamiršęs, kad jo kadencijos laikas jau eina į pabaigą, bandė „avansu“ patikinti, kad gal kada, ateityje, bus įrengtos ir nuotekos…

Susitikime su gyventojais dalyvavo projekto autorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė (pirma iš kairės) bei opozicijos rajono taryboje atstovai Živilė Pinskuvienė (antra iš kairės) bei Alfredas Astikas (antras iš dešinės).

Susitikime su gyventojais dalyvavo projekto autorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė (pirma iš kairės) bei opozicijos rajono taryboje atstovai Živilė Pinskuvienė (antra iš kairės) bei Alfredas Astikas (antras iš dešinės).

Akivaizdu, kad ir merui, ir administracijos direktorei buvo labai neparankus opozicijos atstovų dalyvavimas susitikime. Alfredas Astikas iškart pateikė pasiūlymą, kad galima būtų skolintis lėšų. Merui pradėjus aiškinti, jog nebėra galimybės, nėra limitų, opozicijos atstovė Živilė Pinskuvienė su tuo nesutiko ir paprašė paaiškinti, kokiems projektams paimtos paskolos. Mero aiškinimai apie paskolas projektams, tarp kurių dažniausiai buvo minimi Barskūnai, Jauniūnai ir Bartkuškis, sukėlė susitikimo dalyvių juoko bangą. Kažin kodėl dauguma rajono valdžios darbų ir rūpesčių apsiriboja šiuo kraštu? Ar ne todėl, kad mero ir administracijos kėdė galimai priklauso nuo Lenkų rinkimų akcijos atstovų rajono taryboje? Atrodo, kad ši aplinkybė puikiai išnaudojama ir Širvintų rajonas tampa savotišku įkaitu?..

Nors administracijos direktorė ir bandė susirinkusius įtikinti, kad projekte nuotekų tinklų įrengimas nenumatytas, bet projekto „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimas“ autorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė tvirtino, kad jau pats projekto pavadinimas atsispindi, jog viena iš veiklų turėtų būti nuotekų tvarkymo sistemų įrengimas. Be to, Širvintų rajono savivaldybės taryba 2012 m. kovo 29 d. priėmė sprendimą „Dėl pritarimo projektui „Motiejūnų kaimo geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų įrengimas“ Nr. 1-87, kuriame įvardinta, kad taryba pritaria projekto įgyvendinimui pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“ įgyvendinimo planavimo būdu 1 veiklos sritį „Viešosios infrastruktūros sutvarkymas ir (arba) sukūrimas: geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų įrengimas, vandens gerinimo, geležies šalinimo sistemų įrengimas“. Taigi reikia surasti rezervų ir nuotekų sistemą įregti kartu su vandentiekiu.

– Projektas buvo parengtas 2010 metais, tad kodėl pradėtas vydyti tik dabar? – klausė rajono vadovų Ingrida Baltušytė-Četrauskienė. – Ar buvo laukiama, kol pabrangs darbai, pakils medžiagų kainos? O gal specialiai stengtasi „pritempti“ iki naujų Savivaldos rinkimų?

Pasak Ž. Pinskuvienės, administracijos direktorei antrą kartą susitinkant su gyventojais derėjo tinkamai pasiruošti, – atlikti paprasčiausius namų darbus, nes į daugelį konkrečių gyventojų klausimų ir šįkart atsakymų nebuvo. Opozicijos lyderė Ž. Pinskuvienė pažadėjo gyventojams, kad pati kreipsis į Nacionalinio mokėjimo agentūrą, kad išsiaiškintų, kodėl iš projekto dingo nuotekų tinklų įrengimas.

Redakcijos žiniomis, tai jau padaryta. Su atsakymu supažindinsime viename iš artimiausių „Širvintų krašto“ numerių.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

15 Atsakymų į “Kodėl iš projekto „išgaravo“ nuotekos?”

 1. -long version- parašė:

  Mother and child reunion (frank farian corporation)

 2. v parašė:

  Nuprojektavo………………………………………………………………..

 3. nuotekos? parašė:

  Kas tos jūsų nuotekos ……….
  kaip pagrindiniam Lietuvos rinktinės įžaidėjui Mantui Kalniečiui išniro raktikaulis ir jam Pasaulio čempionatas baigtas. TAI JAU BAISU

 4. aiai parašė:

  Buvo normalus asfaltuotas keliukas per kaimelį,po valdančių partiecių rūpinimosi tautos gerovę ir to nebeliks. Ateis rinkimai ir vėl spartiečiai girsis kaip jie rūpinosi tautos gerove, įvedė vandentiekį, o kanalizacija ives kai bus išrinkti kitai kadencijai.

 5. ups parašė:

  cirkas išvažiavo, klounai pasiliko …

 6. vis parašė:

  dar baisu

 7. yes parašė:

  kad barskunu valgykla nebutu tuscia is paberzes ir kitu kaimu bus klojami asfalto keliai nes paniai purvynu nexodzi???

 8. forfAN parašė:

  Nezinot kaip galima ivesti vandentieki be nuotekų . Ot paprastai. 5 metus yrengineji „nuotekas “ paskui per pora savaičių vandentiekį. O tai reiskia išplauna pinigus ir viskas. Nu kam tas kaimelis reikalingas? Visas tas reikalas turejo buti įrengtas kažkur prieš 4metus. Bet tik šiemet pradejo yrengineti. O tai reiskia pinigus išplovė , kiek liko centu pradejo darbus ir aiškina kad nera galimybes skolintis. Tegul sukčiai dengia dabar is savo kisenes!!!

 9. zoze parašė:

  kaip vandentieki be kanalizacijos galima rengti? nieko nesuprantu

 10. FIODORAS parašė:

  AŠ žinojau tik vieną veikėją kuris nuo žmogaus nenusisukdavo tai Владимир Ильич Ленин .

 11. tomas parašė:

  tai,kad ner daugiau uz ka?

 12. erty parašė:

  Prie Ziviles buvo kitaip. Buvo dirbama, sutvarkyta Seiniaus gatve, prie vaistines, o dabar…

 13. parašė:

  balsuosiu už Živilę. Ji nuo žmogaus nenusisuka. Tik už ją visada.

 14. siulau parašė:

  jei Pinskuviene eis i merus siulau visiems uz ja balsuoti.tikrai yra del ko

 15. opa parašė:

  veikli ta mūsų p. Živilė, gerai, padeda žmoneliams vargelius vargti. Va šita moteris viską iškapstys. P. Živile, pažiūrėkit ir kitų projektų vykdymą, rasit įdomių dalykų ne tik Motiejūnų kaime. Užgriebėte gerą gyslą, darosi įdomu.

Comments are closed.

scroll to top
+